Абакавір (Abacavir)

Главные вкладки

Аватар пользователя Доктор
Body: 

Абакавір (Abacavir) * [П]

Фармакотерапевтична група: J05AF06 - противірусні препарати для системного застосування. Нуклеозидні та нуклеотидні інгібітори зворотної нуклеозид-транскриптази.

Основна фармакотерапевтична дія: противірусна дія; потужний інгібітор ВІЛ-1 і ВІЛ-2, включаючи ВІЛ-1 ізоляти зі зниженою чутливістю до зидовудіну, ламівудину, залцитабіну, диданозину або невірапіну; у клітині перетворюється на активний метаболіт карбовіру трифосфат, головним механізмом дії якого є гальмування зворотної транскриптази ВІЛ, у результаті чого порушується необхідний зв’язок у ланцюжку вірусної ДНК та зупиняється її реплікація.

Показання для застосування ЛЗ: ВІЛ-інфекції у дітей та дорослих (у складі комбінованої терапії) ВООЗ ,БНФ.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі та підлітки, маса тіла яких становить не менше 30 кг рекомендовано - 600 мг/добу ( 1 табл. (300 мг). 2 р/добу або 2 табл.1 р/добу) ВООЗ БНФ; діти з масою тіла від 21 до 30 кг - 1/2 табл. (150 мг) вранці та 1 табл. (300 мг). ввечері або 1 та ½ табл. 1 р/добу; діти з масою тіла від 14 до 21 кг - 1/2 табл. (150 мг) 2 р/добу БНФ або 1 табл. 1 р/добу.; діти з масою тіда до 30 кг - рекомендовано приймати препарат у формі р-ну для p/os застосування. Р-н для p/os застосування - дорослі та діти з масою тіла понад 30 кг - 300 мг (15мл) 2 р/добу ВООЗ або 600 мг (30 мл) 1 р/добу; діти старше 3 міс та з масою тіла менше 30 кг : рекомендована доза - 8 мг/кг маси тіла 2 р/добу або 16 мг/кг 1 р/добу; МПД до 600 мг (30 мл)/добу БНФ,ВООЗ. Препарат приймається незалежно від прийому їжі.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: реакції гіперчутливості; нудота, блювання, діарея, біль у черевній порожнині, виразки у роті; задишка, кашель, біль у горлі, дистрес-с-м у дорослих, ДН; пропасниця, стомленість, погане самопочуття, набряк, лімфаденопатія, гіпотензія, кон’юнктивіт, анафілаксія; головний біль, парастезії; лімфопенія; підвищення рівня функціональних печінкових тестів, печінкова недостатність; міалгія, поодинокі випадки міолізу, артралгія, підвищення рівня креатинінфосфокінази; збільшення рівня креатиніну, ниркова недостатність. Реакції гіперчутливості, що у поодиноких випадках закінчувались летально (поліорганна симптоматика). Зазвичай реакції гіперчутливості виникали протягом перших 6 тижнів від початку лікування (середній час появм - 11 днів).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; помірна або тяжка печінкова недостатність, дитячий вік до 3 міс..

Визначена добова доза (DDD): перорально - 0,6 г., перорально - дитяча добова доза не визначена, вказана ціна упаковки, заявлена в реєстрі ОВЦ.

Торговельна назва:

  Торговельна назва Виробник/країна Форма випуску Дозування Кількість в упаковці Ціна DDD, грн. Ціна DDD, у.о. Форма №137/0
II. АБАКАВІРУ СУЛЬФАТ Ауробіндо Фарма Лімітед, Індія табл., в/о у конт. 300 мг №60 9,82 0,83$  
II. ВІРОЛ Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія табл., в/о 300 мг №60 відсутня у реєстрі ОВЦ  
II. ЗІАГЕН™ ГлаксоСмітКляйн Інк., Канада р-н орал. у фл. по 240мл 20 мг/мл №1 487,39 61,00$  
II. ЗІАГЕН™ Глаксо Оперейшнс ЮК Лімітед (виробник нерозфасованої продукції)/ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А. (виробник для пакування та випуску серії), Великобританія/Польща табл., в/о 300 мг №10х6 28,42 3,56$