Базы тестов КРОК 1 за 2007 год. Фармакология.

Главные вкладки

Аватар пользователя Доктор
Body: 

 

#1

Хворому в депресивному стані призначили ніаламід. Лікар застеріг хворого про необхідність виключити з харчування в період лікування:

%!100%Сиру

%0%Яблук

%0%Картоплі

%0%Капусти

%0%Груш

@

 

#1

При інфаркті міокарду була проведена нейролептанальгезія. Який препарат з групи нейролептиків найчастіше застосовується спільно з фентанілом?

%!100%Дроперидол

%0%Етаперазин

%0%Левомепромазин

%0%Клозапін

%0%сульпірид

@

 

#1

Хвора 60 років перенесла мастектомію. Після курсу променевої терапії лікар призначив синтетичний препарат нестероїдної структури, що усуває стимулюючий вплив естрогенів на пухлинний ріст. Чий препарат був призначений

%!100%Тамоксифен

%0%Диетилстильбестрол

%0%Фосфестрол

%0%Рубоміцин

%0%Цисплатін

@

 

#1

Лікар обговорював з колегами застосування нового протиепілептичного засобу – натрію вальпроату. Який можливій механізм дії препарату?

%!100%Пригнічення активності ферменту ГАМК-трансферази

%0%Стимуляція активності ферменту ГАМК-трансферази

%0%Пригнічення активності Са2+залежної АТФ-ази

%0%Стимуляція активності Са2+залежної АТФ-ази

%0%Пригнічення моноамінооксидази

@

 

#1

При гіпертонічному кризі хворому ввели магнію сульфат, в результаті чого настало різке зниження артеріального тиску. Введенням якого препарату можна запобігти побічні ефекти сульфату магнію?

%!100%Кальцію хлорид

%0%Калію хлорид

%0%Трилон Б

%0%Натрію бромід

%0%Натрію сульфат

@

 

#1

У хворого відмічене різке підвищення артеріального тиску. З метою невідкладної допомоги хворому внутрішньовенно ввели препарат, що викликав короткочасне підвищення тиску, який потім знизився. Визначте препарат.

%!100%Клофелін

%0%Гігроній

%0%Магнію сульфат

%0%Дибазол

%0%Саралазин

@

 

#1

Хворому для ввідного наркозу внутрішньовенно ввели тиопентал-натрію, після чого настав ларингоспазм, підсилилась салівація. Введення якого препарату можливо було б запобігти небажані ефекти?

%!100%Атропіну сульфат

%0%Адреналіну гідро хлорид

%0%Прозерин

%0%Аллоксин

%0%Пірроксан

@

 

#1

У хворого після короткочасного оперативного втручання проведеного з застосування дитиліну понад 30 хвилин відмічалось пригнічення дихання не відновився попередній тонус м’язів. Яку допомогу необхідно надати хворому?

%!100%Перелівання крові

%0%Гемодіаліз

%0%Гемосорбція

%0%Форсований діурез

%0%Перитоніальний діаліз

@

 

#1

До приймального відділення надійшов хворий у непритомному стані. Шкіра холодна, зіниці звужені, дихання з утрудненням, відзначається періодичність по типу Чейн-Стокса, артеріальний тиск знижений, сечовий міхур переповнений. Чим відбулося отруєння?

%!100%Наркотичними анальгетиками

%0%Транквілізаторами

%0%Ненаркотичними анальгетиками

%0%М-холіноблокаторами

%0%Антихолінестеразними засобами

@

 

#1

Хворому з генералізованою формою сальмонельозу була призначена антибактеріальна терапія. Через деякий час при проведенні загального аналізу крові була виявлена ретикул- і грунулоцитопенія, відмічалось деяке зниження кількості еритроцитів. При призначенні якого антибіотику найбільш можлива подібна зміна картини крові?

%!100%Левоміцетин

%0%Гентаміцину сульфат

%0%Тетрациклін

%0%Полі міксин-В сульфат

%0%Амоксициллін

@

 

#1

Хворий з діагнозом вогнищевий туберкульоз верхньої долі правої легені в складі комбінованої терапії одержує ізоніазид. Через деякий час пацієнт почав пред’являти скарги на м’язову слабкість, зниження шкірної чутливості, порушення зору, координації рухів. Який вітамінний препарат доцільно використати для усунення даних явищ?

%!100%Вітамін В6

%0%Вітамін А

%0%Вітамін D

%0%Вітамін В12

%0%Вітамін C

@

 

#1

До приймального відділеня був доставлений хворий у непритомному стані з ризьким пригніченням дихання та серцевої діяльності, зниженням сухожильних рефлексів. За словами супроводжуючої його дружини він в останній час страждав на безсоння та приймав на ніч снодійні засоби. Який лікарський препарат необхідно ввести хворому для невідкладної допомоги?

%!100%Бемегрид

%0%Унітиол

%0%Дипіроксим

%0%Атропіну сульфат

%0%Протаміну сульфат

@

 

#1

Хворому на гіпертонічну хворобу з супутнім обструктивним бронхітом призначили гіпотензивний засіб. Через деякий час у пацієнта почали з’являтися напади ядухи, розвинулась виражена брадикардія. На ЕКГ відмічались ознаки порушення атріовентрікулярного проведення. При призначенні якого препарату найбільше імовірне зявлення подібних ефектів?

%!100%Анаприлін

%0%Клофелін

%0%Корданум

%0%Верепаміл

%0%Резерпін

@

 

#1

Хворому на гіпертонічну хворобу з супутнім обструктивним бронхітом в складі комплексної терапії призначили анаприлін. Через деякий час у хворого розпочали з’являтися напади ядухи. З чим пов’язане виникнення даного побічного ефекту?

%!100%Блокада $\beta_2$ -адренорецепторів бронхів

%0%Блокада $\beta_1$ -адренорецепторів бронхів

%0%Стимуляція $\beta_2$ -адренорецепторів бронхів

%0%Блокада $\alpha_2$ -адренорецепторів бронхів

%0%Стимуляція $\alpha_1$ -адренорецепторів бронхів

@

 

#1

Хворий 60 років протягом 9 років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін – семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби. Через годину після прийому гіпотензивного препарату розвинулась гіпоглікемічна кома. Який з перелічених препаратів міг викликати подібне

%!100%Анаприлін

%0%Празозин

%0%Верапаміл

%0%Каптоприл

%0%Ніфедипін

@

 

#1

Хворий 60 років протягом 9 років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін – семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби анаприліном. Через годину після прийому гіпотензивного препарату розвинулась гіпоглікемічна кома. Який механізм виникнення гіпоглікемії за умови призначення анаприліна?

%!100%Пригнічення глікогенолізу

%0%Зменшення виділення г періоду напіввиведення глюкагону

%0%Збільшення періоду напіввиведення інсуліну–семіленте

%0%Збільшення біодоступності інсуліну-семіленте

%0%Зменшення всмоктування глюкози

@

 

#1

Хворий 30 років звернувся до лікаря зі скаргами на пронос і болі в животі протягом 5 днів, підвищення температури тіла до 37,5 С з ознобами. На передодні хворий був у лісі, де випив води з відкритого водоймища. Встановлено бактеріологічно підтверджений діагноз: амебна дизентерія. Вкажіть препарат вибору для лікування цього захворювання.

%!100%метронідазол

%0%Фуразолідон

%0%Левоміцетин

%0%Фталазол

%0%Еметина гідрохлорид

@

 

#1

Хворій, що перенесла мастектомію у зв’язку з раком молочної залози, був призначений курс променевої терапії. Який з перерахованих вітамінних препаратів володіє явною радіопротекторною дією, зумовленою антиоксидантною активністю?

%!100%Токоферола ацетат

%0%Ергокальциферол

%0%Рібофлавін

%0%Цианокоболамін

%0%Фолієва кислота

@

 

#1

У хворого 55 років на 4-й день лікування індометацином виникла шлункова кровотеча в результаті виразки слизової оболонки шлунка. З чим пов’язана ульцерогенна дія препарату?

%!100%Зменшення утворення простагландіну Е1

%0%Зменшення утворення простацикліну

%0%Зменшення утворення лейкотриєнів

%0%Зменшення утворення циклічних ендоперекисів

%0%Зменшення утворення тромбоксану

@

 

#1

Хворий надійшов у хірургічне відділення з діагнозом: гострий панкреатит, розпочато консервативне лікування. Призначення якого препарату є патогенетично обгрунтоване?.

%!100%Контрикал

%0%Трипсин

%0%Хімотрипсин

%0%Панкреатин

%0%Фібринолізин

@

 

#1

У другій половині вагітності жінка приймала транквілізатори групи бензодиазепинів. Пологи наступили в строк, протікали нормально, але народилась дитина з численними аномаліями розвитку (заяча губа, полідактилія). Як називається описана дія

%!100%Тератогенна

%0%Мутагенна

%0%Ємбріотоксична

%0%Фетотоксична

%0%--

@

 

#1

У хворого при комбінованій терапії хронічної серцевої недостатності дігитоксіном та фуросемідом розвинулась різка м’язова слабкість. Які електролітні порушення можна виявити в крові?

%!100%Гіпокаліємія

%0%Гіперкаліємія

%0%Гіпокальціємія

%0%Гіперкальціємія

%0%Гіпонатріемія

@

 

#1

Хвора протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії. Самопочуття хворої декілька покращилось, однак незабаром з’явились скарги на нежить, кон’юктивіт, шкірні висипи, в’ялість та послаблення пам’яті. Препарат якої групи міг визвати подібну побічну дію?

%!100%Солі брому

%0%Препарати валеріани

%0%Препарати пустинника

%0%Адаптогени

%0%Препарати хмелю

@

 

#1

Хвора протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії. Самопочуття хворої декілька покращилось, однак незабаром з’явились скарги на нежить, кон’юктивіт, шкірні висипи, в’ялість та послаблення пам’яті. Був встановлений діагноз “бромізм”. Що доцільно призначити для послаблення симптомів?

%!100%Натрію хлорид

%0%Розчин глюкози 5\%

%0%Аспаркам

%0%Поліглюкін

%0%Послаблюючи засоби

@

 

#1

У хворої 45 років, котра протягом двох тижнів приймає неодикумарін з приводу тромбофлебіту при черговому обстеженні в крові виявлено зниження протромбіну, в сечі спостерігається мікро гематурія. Який лікарській засіб необхідно застосувати в якості антагоністу неодикумаріну?

%!100%Вікасол

%0%Протаміну сульфат

%0%Амбен

%0%Натрію цитрат

%0%Тромбін

@

 

#1

До приймального відділення був доставлений хворий зі скаргами на запаморочення, зниження гостроти зору, нудоту, слинотечею та спастичні болі в животі. Був встановлений діагноз: отруєння фосфорорганічними з’єднаннями. Що доцільно включити в склад комплексної терапії?

%!100%Атропіну сульфат та дипіроксим

%0%Тіосульфат натрію та бемегрид

%0%Тета цин-кальцій та унітіол

%0%Налорфіну гідро хлорид та бемегрид

%0%Глюкоза та бемегрид

@

 

#1

У хворого, що страждає на хронічну серцево-судинну недостатність в процесі дігіталізації з’явились слідуючи симптоми: головний біль, втома, нудота, порушення кольорового зору (навколишні предмети сприймаються в зеленому кольорі). На ЕКГ з’явилась синусова брадикардія та ознаки порушення атріовентрикулярного проведення. Який засіб можна застосувати для зменшення симптомів інтоксикації?

%!100%Атропіну сульфат

%0%Налоксон

%0%Бемегрид

%0%Дипіроксим

%0%Налоксон

@

 

#1

До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість в роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіпіремійована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який з лікарських засобів доцільно

%!100%Прозерин

%0%Ацеклідин

%0%Пілокарпін

%0%Армін

%0%Діпіроксим

@

 

#1

У женщины, длительно принимавшей лечение антибиотиками по поводу кишечной инфекции, развилось осложнение со стороны слизистой полости рта, в виде воспалительного процесса и белого налета, в котором при бактериологическом исследовании были обнаружены дрожжеподобные грибки. Какой из перечисленных препаратов показан для лечения этого

%!100%нистатин

%0%бисептол

%0%тетрациклин

%0%фуразолидон

%0%полимиксин

@

 

#1

В городе эпидемия гриппа. Какой из перечисленных ниже препаратов наиболее целесообразно назначить ребенку с целью профилактики этого заболевания в виде капель в нос?

%!100%интерферон

%0%ремантадин

%0%ампициллин

%0%ацикловир

%0%парацетамол

@

 

#1

Мужчина 56 лет поступил в пульмонологическое отделение с диагнозом пневмония. Из анамнеза известно, что у него аллергическая реакция на все бета-лактамные антибиотики. Какой из нижеперечисленных препаратов можно назначить этому больному?

%!100%гентамицин

%0%ампициллин

%0%цефазолин

%0%бензилпенициллин

%0%оксациллин

@

 

#1

Женщине с сезонным вазомоторным ринитом, работающей диспетчером на железной дороге, находящейся на амбулаторном лечении, показано назначение антигистаминного средства, не оказывающего угнетающего действия на ЦНС. Укажите этот препарат.

%!100%диазолин

%0%димедрол

%0%дипразин

%0%супрастин

%0%тавегил

@

 

#1

Больному поставлен диагноз: Черепно-мозговая травма, отек мозга. Какое из мочегонных средств следует назначить с целью дегидратации мозга?

%!100%Маннит.

%0%Циклометиазид.

%0%Оксодолин.

%0%Триамтерен

%0%Спиронолактон.

@

 

#1

У хворої з артеріальною гіпертензією розвинувся приступ бронхіальної астми. Який з нижчеперерахованих бронхолітичних засібів може спровокувати гіпертензивну кризу?

%!100%Ефедрину гідрохлорид

%0%Сальбутамол

%0%Еуфілін

%0%Беротек

%0%Ізадрин

@

 

#1

У чоловіка, якому під час оперативного втручання застосували міорелаксант - дитилін, розслаблення скелетних м’язів і пригнічення дихання продовжувалось більше 2 годин. Відсутність якого ферменту в сироватці крові зумовлює цей

%!100%Бутирилхолінестерази

%0%Каталази

%0%Ацетилхолінестерази

%0%Глюко-6-фосфатази

%0%Глутатіонпероксидази

@

 

#1

Жінка після перенесеного нервового потрясіння погано спить. Якому з перерахованих снодійних засобів слід віддати перевагу для лікування безсоння?

%!100%Нітразепам

%0%Фенобарбітал

%0%Етамінал-натрій

%0%Барбаміл

%0%Барбітал

@

 

#1

Хворому з гіпертонічною хворобою призначено каптоприл. Який механізм дії даного препарату?

%!100%Пригнічення активності ангіотензинперетворюючого ферменту

%0%Блокада $\beta$-адренорецепторів

%0%Блокада А-адренорецепторів

%0%Блокада рецепторів ангіотензину ІІ

%0%Периферична вазодилятаційна дія

@

 

#1

Хворому з гіпертензивною кризою ввели внутрішньовенно клофелін. Який механізм лежить в основі антигіпертензивної дії клофеліну?

%!100%Стимуляція центральних постсинаптичних $\alpha_2$-адренорецепторів

%0%Блокада периферичних $\alpha_1$-адренорецепторів

%0%Блокада $\beta$-адренорецепторів

%0%Блокада Н-холінорецепторів симпатичних гангліїв

%0%Пряма міотропна дія на судини

@

 

#1

Хворому з виразковою хворобою призначено фамотидин. Кислотність шлункового соку значно знизилась. Який механізм лежить в основі дії даного препарату?

%!100%Блокада Н2-гістамінових рецепторів

%0%Блокада Н1-гістамінових рецепторів

%0%Блокада М1-холінорецепторів

%0%Пригнічення активності Н+К+АТФ-ази

%0%Блокада Н-холінорецепторів симпатичних гангліїв

@

 

#1

Для корекції артеріального тиску при колаптоїдному стані хворому було введено мезатон. Який механізм дії даного

%!100%Стимулює $\alpha$ -адренорецептори

%0%Стимулює $\beta$ -адренорецептори

%0%Блокує $\alpha$ -адренорецептори

%0%Блокує $\beta$ -адренорецептори

%0%Стимулює $\alpha$ - $\beta$ -адренорецептори

@

 

#1

Для дезінфекції неметалічного інструментарію у хірургічному відділенні використали розчин формальдегіду. До якої групи за хімічною будовою відноситься даний антисептичний препарат?

%!100%Засоби аліфатичного ряду

%0%Засоби ароматичного ряду

%0%Спирти

%0%Галогеновмісні сполуки

%0%Детергенти

@

 

#1

Для зняття марення і галюцинацій у хворої на шизофренію лікар використав аміназин. Який механізм антипсихотичної дії препарату?

%!100%Блокада адренергічних і дофамінергічних процесів в ЦНС

%0%Стимуляція адренергічних і дофамінергічних процесів в ЦНС

%0%Стимуляція холінергічних процесів в ЦНС

%0%Блокада холінергічних процесів в ЦНС

%0%Інгібування зворотнього нейронального захоплення МАО.

@

 

#1

В наркологічному відділенні психоневрологічної лікарні хворому призначено тетурам. Яке з перерахованих захворювань може бути показанням до його застосування.?

%!100%Алкоголізм

%0%Гостре отруєння спиртом етиловим

%0%Наркоманія

%0%Гостре отруєння морфіном

%0%Алкогольний психоз

@

 

#1

Больному атеросклерозом назначен ловастатин внутрь по 0,04 на ночь. Чем обусловлено назначение препарата 1 раз в сутки и именно на ночь?

%!100%Синтез холестерина происходит преимущественно ночью.

%0%Развитием сонливости при применении препарата.

%0%В вечернее время препарат лучше всасывается.

%0%Катаболизм холестерина происходит преимущественно ночью.

%0%Холестерин выводится из организма преимущественно ночью.

@

 

#1

У чоловіка 52 років діагностовано системний амебіаз з ураженням кишечника, печінки, легень. Який препарат слід назначити?

%!100%Метронідазол

%0%Хініофон

%0%Тетрациклін

%0%Хінгамін

%0%Ентеросептол

@

 

#1

Хворому, що страждає на гострий лейкоз призначено протипухлинний засіб антиметаболітної дії – антагоніст фолієвої кислоти. Який препарат призначено?

%!100%Метотрексат

%0%Фторурацил

%0%Мієлосан

%0%Меркаптопурин

%0%Синестрол

@

 

#1

Внаслідок інфаркту міокарда у хворого виникла шлуночкова аритмія. Серцевий ритм нормалізувався після введення протиаритмічного засобу з місцевоанестезуючою активністю. Який препарат введено?

%!100%Лідокаїн

%0%Анестезин

%0%Верапаміл

%0%Панангін

%0%Анаприлін

@

 

#1

Після лікування високоефективним протитуберкульозним засобом у жінки 40 років виникли явища невриту зорового нерва, порушення пам’яті, судоми. Який препарат приймала

%!100%Ізоніазид

%0%Рифампіцин

%0%ПАСК

%0%Тіоацетазон

%0%Канаміцин

@

 

#1

Дитині 13 років хворій на ангіну призначено комбінований сульфаніламідний препарат бактерицидного типу дії. Який препарат призначено?

%!100%Бісептол

%0%Ентеросептол

%0%Сульфален

%0%Етазол

%0%Уросульфан

@

 

#1

У приймальне відділення поступив у важкому стані чоловік 38 років, який отруївся сулемою. Який антидот треба негайно ввести хворому?

%!100%Унітіол

%0%Дипіроксим

%0%Атропін

%0%Налорфін

%0%Ізонітрозин

@

 

#1

Жінка 33 років, яка тривалий час лікується з приводу хронічного поліартриту, скаржиться на підвищення артеріального тиску, зміни розподілу жирової тканини, порушення менструального циклу. Який препарат приймає хвора?

%!100%Преднізолон

%0%Індометацин

%0%Бутадіон

%0%Синафлан

%0%Беклометазон

@

 

#1

Хворій 39 років для зняття гіпертонічної кризи ввели розчин пентаміну. Який механізм дії препарату?

%!100%Пригнічення Н-холінорецепторів

%0%Пригнічення М-холінорецепторів

%0%Стимуляція М-, Н-холінорецепторів

%0%Стимуляція Н-холінорецепторів

%0%Стимуляція М-холінорецепторів

@

 

#1

Хворому при безсонні, викликаному емоційними розладами, лікар призначив засіб, що викликає сон за рахунок транквілізуючої дії. Який снодійний препарат був призначений

%!100%Нітразепам

%0%Фенобарбітал

%0%Хлоралгідрат

%0%Етамінал-натрій

%0%Бромізовал

@

 

#1

Хворий 60 років з діагнозом ревматоїдний поліартрит тривалий час застосовує нестероїдний протизапальний засіб індометацин. Який механізм дії цього препарату?

%!100%Блокада ферменту циклооксигенази

%0%Блокада ферменту ацетилхолінестерази

%0%Блокада ферменту фосфоліпази

%0%Блокада ферменту ліпооксигенази

%0%Блокада ферменту фосфодіестерази

@

 

#1

Після тривалого застосування аміназину в зв’язку з розвитком побічних ефектів лікар призначив пацієнту інший препарат з групи нейролептиків. Який з перерахованих препаратів належить до групи нейролептиків?

%!100%Трифтазин

%0%Фентаніл

%0%Дифенін

%0%Сибазон

%0%Натрію бромід

@

 

#1

Для проведення оперативного втручання необхідно використати метод загального охолодження. При застосуванні якого препарату у комбінації з фізичним охолодженням спостерігається виразна гіпотермія?

%!100%Аміназин

%0%Ацетилсаліцилова кислота

%0%Морфін

%0%Дроперидол

%0%Галоперидол

@

 

#1

Хворий із хронічним бронхітом тривалий час застосовує ефедрин. З чим пов’язаний механізм дії цього препарату?

%!100%Стимуляція вивільнення норадреналіну в синаптичну щілину

%0%Блокування вивільнення норадреналіну в синаптичну щілину

%0%Стимуляція $\alpha$ -адренорецепторів

%0%Блокування $\beta$ -адренорецепторів бронхів

%0%Безпосередній вплив на м’язи бронхів

@

 

#1

До лікаря звернувся пацієнт з проханням замінити відсутній на даний момент в аптеці бронхолітик ізадрин на найбільш близький за дією препарат. Який з наведених нижче засобів можна рекомендувати хворому?

%!100%Сальбутамол

%0%Еуфілін

%0%Адреналіну гідрохлорид

%0%Атропіну сульфат

%0%Ефедрину гідрохлорид

@

 

#1

Хворий знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу бронхіальної астми. Як супутнє захворювання діагностовано гіпертонічну хворобу. Який з наведених препаратів протипоказаний у даному випадку?

%!100%Анаприлін

%0%Папаверину гідрохлорид

%0%Атропіну сульфат

%0%Сальбутамол

%0%Ефедрину гідрохлорид

@

 

#1

У інфікованого на СНІД виникла діарея бактеріального генезу. За результатами мікробіологічного дослідження йому був призначений ко-тримоксазол (бісептол, бактрим). Яким типом (характером) протимікробної дії володіє цей препарат?

%!100%Бактерицидним

%0%Бактеріостатичним

%0%Фунгіцидним

%0%Фунгістатичним

%0%Вірулостатичним

@

 

#1

У вагітної виник гострий трахеобронхіт. Для лікування цієї інфекції був призначений антибіотик з групи пеніцилінів. Визначте, який з наведених антибактеріальних засобів

%!100%Амоксицилін

%0%Гентаміцин

%0%Стрептоміцин

%0%Тетрациклін

%0%Фурацилін

@

 

#1

Хворий страждає ревмокардитом з частими загостреннями. Який антибіотик слід використовувати для профілактики або лікування загострень?

%!100%Біцилін-5

%0%Еритроміцин

%0%Левоміцетин

%0%Цефазолін

%0%Тетрациклін

@

 

#1

Хворому перед операцією був ведений дитилін (лістенон) і проведена інтубація. Після закінчення операції і припинення наркозу самостійне дихання не відновилось. Недолік якого ферменту в організмі хворого подовжує дію м’язевого релаксанту?

%!100%Псевдохолінестерази

%0%Сукцинатдегідрогенази

%0%Карбангідрази

%0%N-ацетилтрансферази

%0%K-Na-АТФ-ази

@

 

#1

Хворому з тромбоемболією вен нижніх кінцівок призначено медикаментозне лікування. Через 2 доби на шкірі з’явились геморагії. Який препарат із нижчезгаданих викликає подібне ускладнення?

%!100%Гепарін

%0%Курантіл

%0%Ацетилсаліцилова кислота

%0%Неодікумарін

%0%Фенілін

@

 

#1

В дитини спостерігаються залишкові явища перенесеного поліомієліту. Який лікарський засіб йому можна призначити?

%!100%Галантаміна гідробромід

%0%Пентамін

%0%Дімеколін

%0%Атропіна сульфат

%0%Пірроксан

@

 

#1

У хворого із сечокам'яною хворобою виникли нестерпні спастичні болі. Для попередження больового шоку йому ввели разом з атропіном наркотичний анальгетик, що не має спазмогенного ефекту. Який це був препарат?

%!100%Промедол

%0%Трамадол

%0%Пірітрамід

%0%Етилморфіну гідрохлорид

%0%Морфіну гідрохлорид

@

 

#1

До приймального відділення лікарні надійшла дитина 5 років у якої лікарем встановлені такі симптоми: сильне рухове збудження, марення, хриплий голос, розширені зіниці, які не реагують на світло, суху, гарячу, гіперемовану шкіру, тахікардію, тахіпное. Вказані симптоми виникли після споживання дитиною ягід красавки. Препарат якої фармакологічної групи потрібно призначити для лікування цього

%!100%Антихолінестеразні засоби

%0%N-холінолітики

%0%N-холіноміметики

%0%М-холіноміметики

%0%Реактиватори холінестерази

@

 

#1

При комбінованому наркозі у хворого, якому проведено резекцію шлунку, як міорелаксант застосовано тубокурарину хлорид. Який засіб-антагоніст слід ввести хворому для відновлення його самостій_ного дихання?

%!100%Прозерин

%0%Дитилін

%0%Цитітон

%0%Етимізол

%0%Бензогексоній

@

 

#1

В травматологічний пункт каретою швидкої допомоги доставлено постраждалого від ДТП чоловіка з діагнозом: закритий перелом середньої третини стегна зі зміщенням. З метою репозиції кістковий уламків хворому введено 10 мл 2\% розчину дитиліну в/в, внаслідок чого розвинулось тривале апное та міорелаксація. Дефіцитом якого ферменту зумовлена вказана фармакогенетична ферментопатія?

%!100%Псевдохолінестерази

%0%Уридіндифосфоглюкуронової трансферази

%0%Глюкозо-6-фосфатдегідногенази

%0%Метгемоглобінредуктази

%0%N-ацетилтрансферази

@

 

#1

Хворий 37 років, що страждає на облітеруючий ендартеріїт судин нижніх кінцівок, одержує фенілін в добовій дозі 60 мг/кг. В зв’язку з проявами судомного синдрому (в анамнезі ЧМТ) призначений фенобарбітал, після відміни якого у хворого виникла носова кровотеча. Дане ускладнення пов’язане з:

%!100%Індукцією фенобарбіталом ферментів мікросомального окислення в печінці

%0%Аліфатичним гідроксилюванням фенобарбіталу

%0%Кон’югацією феніліну з глюкуроновою кислотою

%0%Окислювальним дезамінуванням феніліну

%0%Гальмуванням фенобарбіталом мікросомального окислення в печінці

@

 

#1

Хворому з непереносимістю антибіотиків для лікування пневмонії призначений сульфален. Через декілька днів у хворого розвинувся гемоліз еритроцитів. Недостатність якого фермента в організмі хворого сприяла розвитку ціього побічного

%!100%Глюкозо-6-фосфатдегідрогенази

%0%Ацетальдегіддегідрогенази

%0%Холінестерази

%0%Уридиндіфосфатглюкуронової трансферази

%0%N-ацетилтрансферази

@

 

#1

В результаті впливу на які елементи шкіри та слизових оболонок розвивається термінальна анестезія?

%!100%Чутливих нервових закінчень

%0%Епідерміс

%0%Підшкірно-жирова клітковина

%0%Стінки капілярів

%0%Власне дерму

@

 

#1

У хворого для усунення депресивного синдрому призначений інгібітор монооксигенази – іпразид. При обстеженні хворого з’ясувалось, що АТ у хворого підвищене – 180/90 мм рт ст. Які харчові продукти слід виключити з раціона?

%!100%Тверді сорти сиру, банани, арахіс

%0%Кабачки, огірки, томати

%0%Пшоно, гречку

%0%Молочні каші

%0%Мед, фрукти

@

 

#1

В клітинах сполучної тканини утворюються ферменти та інші активні речовини, які регулюють її щільність і проникність. Який ферментний препарат використовується з метою розрихлення і підвищення проникності сполучнотканинних утворень?

%!100%Лідаза

%0%Амілаза

%0%Ліпаза

%0%Кокарбоксілаза

%0%Холінестераза

@

 

#1

Вагітна жінка (20 тижнів вагітності) захворіла на пневмонію. Який препарат можна їй призначити без загрози для розвитку плода?

%!100%Бензілпеніцилін

%0%Гентаміцин

%0%Сульфален

%0%Левоміцетин

%0%Офлоксацин

@

 

#1

Хворому на гострий бронхіт призначено сульфадіметоксин. Що потрібно рекомендувати хворому для попередження можливої нефротоксичної дії (кристалурії)?

%!100%Запивати препарат великою кількістю лужного питва

%0%Приймати препарат після їжі

%0%Приймати сульфаніламід разом з антибіотиком

%0%Приймати препарат 1 раз на день

%0%Постійно контролювати кількість сечі

@

 

#1

Хворий з діагнозом феохромоцитома страждає від підвищеного артеріального тиску, який переростає в гіпертонічні кризи. Яка група препаратів допоможе хворому в даній ситуації?

%!100%Альфа-адреноблокатори

%0%Бета-адреноблокатори

%0%Гангліоблокатори

%0%Симпатолітики

%0%Блокатори кальцієвих каналів

@

 

#1

40-річний хворий страждає на бронхіальну астму протягом тривалого часу, а також тахікардією. Вкажіть найдоцільніший в да_ній ситуації препарат для усунення бронхоспазму:

%!100%Сальбутамол

%0%Ефедрину гідрохлорид

%0%Атропіна сульфат

%0%Адреналіну гідрохлорид

%0%Ізадрин

@

 

#1

Хворий 40 років, що страждає на бронхіальну астму, приймав курс лікування еуфіліном, що покращив стан його здоров’я. Який біохімічний механізм дії цього засобу?

%!100%Блокада фосфодіестерази

%0%Активація аденілатциклази

%0%Блокада гіалуронідази

%0%Стимуляція Na+-К+-АТФ-ази

%0%Блокада моноаміноксидази

@

 

#1

Жінка 63 років одержувала ін’єкції галантаміну для відновлення функцій ЦНС після ішемічного інсульту мозку. Стан хворої значно покращився. Який механізм дії цього засобу?

%!100%Блокада ацетилхолінестерази

%0%Блокада холінорецепторів

%0%Блокада катехол-орто-метилтрансферази

%0%Блокада дофамін-и бета-гідроксилази

%0%Блокада моноамінооксидази

@

 

#1

Жінка 48 років страждає на парадонтоз. Який протимікробний засіб буде більш ефективним при введенні у тканини ясен?

%!100%Лінкоміцин

%0%Бензилпеніцилін

%0%Гентаміцин

%0%Оксацилін

%0%Дімексид

@

 

#1

Хворому, який скаржиться на хронічну серцеву недостатність, призначили дігітоксин. Однак, через тиждень після початку прийому препарату у хворого з’явились признаки інтоксикації препаратом (брадикардія, нудота, екстрасістолія), хоч одноразова доза його не привищувала терапевтичної і строк курсу лікування не вийшов. Як називається явище, що

%!100%Матеріальна кумуляція

%0%Функціональна кумуляція

%0%Толерантність

%0%Тахіфілаксія

%0%Ідіосінкразія

@

 

#1

Дитині 4 років треба призначити протимікробний засіб широкого спектру дії при кишковій інфекції. Який з наведених препаратів не призначається дітям у зв’язку із шкідливим впливом на розвиток кісткової тканини?

%!100%Доксициклін

%0%Амоксицилін

%0%Ампіцилін

%0%Левоміцетін

%0%Ко-тримоксазол (бісептол)

@

 

#1

Хворому на гіпертонічну хворобу був призначений препарат для зниження артеріального тиску з групи адренотропніх засобів. Через деякий час у хворого тиск нормалізувався, але розвинулася брадикардія до 50 ударів на хвилину та атріо-вентрикулярна блокада 11 ступеню. Який препарат було

%!100%Анаприлін

%0%Празозин

%0%Клофелін

%0%Мезатон

%0%Верапаміл

@

 

#1

В тубдиспансері у хворого інфільтративною формою туберкульозу легень, який лікувався ізоніазидом, проявилися симптоми В6-гіповітаминозу. Чому ізоніазид призводить до цього

%!100%Ізоніазид є антагоністом вітаміна В6

%0%Сповільнюється всмоктування вітаміна

%0%Прискорюється елімінація

%0%Утворюється міцний зв’язок з білками плазми крові

%0%Прискорюється біотрансформація

@

 

#1

Хворому 35 років для лікування хронічного бронхіту у фазі загострення лікар призначив бактрім. Який основний механізм дії препарату?

%!100%Гальмує 2 послідовних етапи метаболізму фолієвої кислоти

%0%Діє на синтез клітинної стінки мікробу

%0%Гальмує синтез білка мікробної клітини

%0%Пригнічує утворення цитолеми

%0%Діє тільки на синтез фолієвої кислоти

@

 

#1

Молодій особі в стані важкого алкогольного сп'яніння лікар швидкої допомоги серед інших заходів провів внутрішньом'язеве введення розчину кофеїну. Поясніть на основі якого принципу дії дана маніпуляція є доцільною.

%!100%Фізіологічний антагонізм

%0%Синергізм

%0%Потенціація

%0%Конкурентний антагонізм

%0%Сумація ефектів

@

 

#1

Хворому в депресивному стані призначилипрепарат з групи ігібиторів МАО. Який харчовий продукт необхідно виключити з раціону в період лікування?

%!100%Сир

%0%Яблуки

%0%Картоплю

%0%Капусту

%0%Груші

@

 

#1

Хворий 60 років протягом 9 років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін – семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби. Через годину після прийому гіпотензивного препарату (бета-адреноблокатору), хворий відчув слабкість, запаморочення, знизився артеріальний тиск і через кілька хвилин хворий знепритомнів. Виберіть необхідний засіб терапії даного патологічного стану.

%!100%Глюкоза

%0%Інсулін

%0%Норадреналін

%0%Натрію гідрокарбонат

%0%Бемегрид

@

 

#1

Все нестероидные противовоспалительные средства могут повреждать слизистую желудка. Для поиска веществ, не вызывающих этого осложнения, необходимо знать, с чем оно связано. Влияние на какой молекулярный субстрат следует уменьшить, чтобы ослабить выраженность этого осложнения?

%!100%Циклооксигеназу 1

%0%Циклооксигеназу 2

%0%Калликреин

%0%Лизосомальные ферменты

%0%Аденилатциклазу

@

 

#1

У больного тромбоз коронарных сосудов. Необходимо введение вещества, восстанавливающего их проходимость. Какое из предлагаемых веществ обладает необходимыми свойствами?

%!100%Стрептокиназа

%0%Гепарин

%0%Фенилин

%0%Пентоксифиллин

%0%Ацетилсалициловая кислота

@

 

#1

Системное введение вещества животному вызвало мидриаз, понижение функции желез внешней секреции, тахикардию, расширение бронхов. Какое это вещество, если известно, что оно не проникает через гемато-энцефалический барьер?

%!100%Метацин

%0%Атропин

%0%Галантомин

%0%Физостигмин

%0%Скополамин

@

 

#1

У больного острая сосудистая недостаточность, вызванная передозировкой резерпина. Какое из предлагаемых веществ пригодно для её купирования?

%!100%Норадреналин

%0%Кофеин

%0%Кордиамин

%0%Эфедрин

%0%Дофамин

@

 

#1

Многие виды патологии (воспаление, отек легкого, шок разного происхождения) сопровождаются повышением проницаемости сосудов. Какое из названных веществ можно использовать для противодействия этому при любом из названных видов патологии?

%!100%Преднизолон

%0%Ацетилсалициловая кислота

%0%Индометацин

%0%Димедрол

%0%Беклометазон

@

 

#1

Больному для купирования кишечной колики назначен атропина сульфат. Какое из названных заболеваний может служить противопоказанием в этом случае?

%!100%Глаукома

%0%Бронхиальная астма

%0%Синусовая брадикария

%0%Гипотония

%0%Головокружение

@

 

#1

Больному для лечения ишемической болезни сердца назначен анаприлин. Какое из имеющихся сопутствующих заболеваний может быть противопоказанием?

%!100%Бронхиальная астма

%0%Глаукома

%0%Тахиаритмия

%0%Гипертоническая болезнь

%0%Хронический запор

@

 

#1

Хворій 65-ти років, що страждає на інсуліннезалежний цукровий діабет призначили всередину глібенкламід. Вкажіть механізм гіпоглікемічної дії цього препарату.

%!100%Стимулює виділення ендогенного інсуліну бета-клітинами

%0%Пригнічує глюконеогенез у печінці

%0%Посилює утилізацію глюкози периферичними тканинами

%0%Пригнічує всмоктування глюкози у кишківнику

%0%Пригнічує альфа-глюкозидазу і розпад полісахаридів

@

 

#1

Основной способ купирования гипертонического криза — быстрое и существенное снижение сосудистого сопротивления. Инъекционные препараты какой группы адренонегативных средств пригодны для этого?

%!100%Альфа-адреноблокаторы

%0%Неселективные бета-адреноблокаторы

%0%Кардиоселективные бета-адреноблокаторы

%0%Симпатолитики

%0%

@

 

#1

У больного атония желчного пузыря, осложненная желчно-каменной болезнью. Какое из предлагаемых средств следует использовать для усиления эвакуации желчи в кишечник в этих условиях?

%!100%Магния сульфат внутрь

%0%Магния сульфат инъекционно

%0%Кислоту дегидрохолевую

%0%Легалон

%0%Но-шпу

@

 

#1

Лікування гельмінтозів полягає у застосуванні антигельмінтного препарату в комбінації з проносним засобом. Котрий з проносних засобів не можна застосовувати з екстрактом чоловічої

%!100%Олія рицинова

%0%Магнію сульфат

%0%Натрію сульфат

%0%Фенолфталеїн

%0%Сенадексин

@

 

#1

Хворому проведено апендектомію. Для хіміопрофілактики анаеробних ускладнень в післяопераційний період першочергово доцільно призначити:

%!100%Метронідазол

%0%Цефатоксим

%0%Тетрациклін

%0%Ампіокс

%0%Бісептол

@

 

#1

У длительно болеющего туберкулезом выявлено внутриклеточное расположение микобактерий. Какой из перечисленных препаратов обязательно должен быть включен в комплексную терапию туберкулеза?

%!100%Изониазид

%0%Рифампицин

%0%Этионамид

%0%Натрия парааминосалицилат

%0%Этамбутол

@

 

 

#1

Указать препарат обезболивающего типа действия при миозите для больного с язвенной болезнью желудка и лейкопенией

%!100%Парацетамол

%0%Кислота ацетилсалициловая

%0%Индометацин

%0%Морфина гидрохлорид

%0%Бутадион

@

 

#1

У больного имеются явления психоза в виде психомоторного возбуждения,слуховых и зрительных галлюцинаций. Отметить препарат,показанный при описанном состоянии:

%!100%Галоперидол

%0%Бромид натрия

%0%Диазепам

%0%Настойка валерианны

%0%Хлордиазепоксид

@

 

#1

Больному гипертоническим кризом был введен ганглиоблокатор - бензогексоний. Каких явлений следует опасаться после введения препарата?

%!100%Ортостатической гипотензии

%0%Синдрома отмены

%0%Угнетающего действия на центральную нервную систему.

%0%Нарушения вкусовых ощущений

%0%Диареи

@

 

#1

У больного,длительно принимавшего глюкокортикоиды, в результате отмены препарата возникло обострение имеющегося заболевания, понижение артериального давления,слабость. Эти явления можно связать с:

%!100%Возникновением недостаточности надпочечников

%0%Привыканием к препарату

%0%Сенсибилизацией

%0%Гиперпродукцией АКТГ

%0%Кумуляцией

@

 

#1

У больного сахарным диабетом после иньекции инсулина возникло понижение артериального давления,холодный пот,потеря сознания.Указать препарат,показанный для устранения этого явления.

%!100%Глюкоза

%0%Преднизолон

%0%Кордиамин

%0%Мезатон

%0%Бутамид

@

 

#1

Хворий з виразковою хворобою шлунку приймав антацидний препарат альмагель.Для лікування гострого бронхіту йому призначили антибіотик метициклін. Проте протягом 5 днів температура не знизилась, кашель і характер харкотиння не змінились.Лікар прийшов до висновку про несумісність ліків при їх взаємодії. Про який саме вид несумісності ліків йде мова?

%!100%Фармакокінетична на етапі всмоктування

%0%Фармакокінетична на етапі біотрансформації

%0%Фармацевтична

%0%Фармакодинамічна

%0%Прямий антагонізм

@

 

#1

Хворому бронхіальною астмою призначили інгаляції 0,5\% розчину ізадрину. Бронхоспазм був усунутий, але пацієнт почав скаржитись на болі в серці та серцебиття. З чим це

%!100%Стимуляцією бета-1-адренорецепторів

%0%Стимуляцією бета-2-адренорецепторів

%0%Активацією альфа-1-адренорецепторів

%0%Активацією М-холінорецепторів

%0%Пригніченням синтезу ацетилхоліну

@

 

#1

Студент звернувся до лікаря з проханням допомогти йому перебороти страх перед стоматологічними маніпуляціями. Лікар порадив йому прийняти препарат:

%!100%Діазепам

%0%Аміназин

%0%Дроперидол

%0%Дімедрол

%0%Пірацетам

@

 

#1

Пацієнт 68 років звернувся у поліклініку із скаргами на розлади психіки, котрі він пов’язує із тривалим вживанням фенобарбіталу. Який препарат слід йому призначити в якості

%!100%Нітразепам

%0%Барбаміл

%0%Хлоралгідрат

%0%Натрію оксибутират

%0%Галоперидол

@

 

#1

Пацієнт 45 років з гіпертонічною хворобою, що 4 дні лікується антигіпертензивним препаратом відмічає нормалізацію артеріального тиску, але скаржиться на сонливість і загальмованість. Який препарат приймає хворий?

%!100%Клофелін

%0%Празозин

%0%Каптоприл

%0%Еналаприл

%0%Апресин

@

 

#1

Хвора 56 років, що має гіпертонічну хворобу, звернулась до лікаря з приводу погіршення загального стану. Їй призначено метилдопу. Вкажіть механізм дії цього препарату.

%!100%Порушення синтезу норадреналіну

%0%Збільшення синтезу ацетилхоліну

%0%Блокада бета-адренорецепторів

%0%Блокада альфа-адренорецепторів

%0%Пригнічення ангіотензин-перетворюючого фактора

@

 

#1

Хворий перебував на лікуванні в кардіологічному відділенні з приводу декомпенсованої хронічної серцевої недостатності. Йому був призначений дигітоксин в дозі 0,0001 г з першого дня перебування в стаціонарі, але покращення він відмітив тільки через тиждень. Повільне настання ефекту препарату лікар пояснив:

%!100%Стійким зв’язуванням дигітоксину з білками плазми крові

%0%Недостатньою дозою дигітоксину

%0%Недостатнім всмоктуванням препарату в кишечнику

%0%Посиленням діурезу

%0%Недостатньою кількістю вуглеводів у дієті

@

 

#1

У пацієнтки 46 років на фоні миготливої аритмії почався набряк легень. Який січогінний препарат необхідно ввести в першу чергу для виведення хворої з важкого стану?

%!100%Фуросемід

%0%Тріамтерен

%0%Верошпірон

%0%Амілорид

%0%Еуфілін

@

 

#1

Пацієнту, що хворіє на цукровий діабет та алергічний дерматит лікар призначив фторований гормональний препарат в мазі. На питання хворого, про переваги призначеного препарату над маззю гідрокортизону лікар пояснив, що:

%!100%Призначений препарат практично немає резорбтивної дії

%0%Посилює синтез інсуліну

%0%Діє короткочасно

%0%Діє слабше

%0%Коштує дешевше

@

 

#1

Хворий 30 років звернувся до лікаря зі скаргами на пронос і болі в животі протягом 5 днів, підвищення температури тіла до 37,5С з ознобами. На передодні хворий був у лісі, де випив води з відкритого водоймища. Встановлено бактеріологічно підтверджений діагноз: амебна дизентерія. Вкажіть препарат вибору для лікування цього захворювання.

%!100%Метронідазол

%0%Левамізол

%0%Левоміцетин

%0%Фталазол

%0%

@

 

#1

Медсестра за призначенням лікаря промила рану 3\% розчином перекису водню. При цьому утворилося багато піни. На питання хворого про механізм даного явища медсестра не змогла дати вичерпної відповіді і звернулося за роз’яснення до лікаря. Визначте правильну відповідь.

%!100%Утворення молекулярного кисню в результаті ферментативного зруйнування перекису водню

%0%Утворення атомарного кисню при взаємодії перекису водню з тканинами організму

%0%Взаємодія перекису водню з фібринолізином з виділенням молекулярного кисню

%0%Агресивна дія перекису водню на тканини організму з виділенням молекулярного кисню

%0%-

@

 

#1

Хворому з неоперабельним раком шлунку призначили промедол для зняття вираженого больового синдрому. З часом хворий відмітив зменшення знеболюючого ефекту та тривалості дії препарату, різке посилення болей у всьому тілі. Лікар пояснив це тим, що:

%!100%Розвинулось звикання

%0%Виникла тахіфілаксія

%0%Розвинулась психічна залежність

%0%Промедол здатний до кумуляції

%0%Зменшилась реабсорбція промедолу в канальцях нирок

@

 

#1

Допоможіть медичній сестрі визначити, який з названих протимікробних препаратів не належить до антибіотиків групи цефалоспоринів:

%!100%Ципрофлоксацин

%0%Цефалорідин

%0%Цефпіром

%0%Цефалексин

%0%Цефокситин

@

 

#1

Хворому 60 років, який довгий час хворіє на стенокардію разом з коронаролітиками лікар призначив ацетилсаліцилову кислоту для зменьшення агрегації тромбоцитів. Який механизм антиагрегантної діі ацетилсаліцилової кислоти?

%!100%Знижує активність циклооксигенази

%0%Знижує активність фосфодиестерази

%0%Підвищує активність аденілатциклази тромбоцитів

%0%Підвищує синтез простоцикліну

%0%Проявляє мембраностабілізуючу дію

@

 

#1

Хворому необхідно провести часткову гепатектомію, яка призводить до сильної кровотечі. Хірург призначив внутрішньовенно-капельно засіб для зниження артеріального тиску. Який засіб призначив лікар?

%!100%Пентамін

%0%Ацеклідін

%0%Метацин

%0%Пірілен

%0%Анаприлін

@

 

#1

Хвора К., 45 років, діагноз: Миготлива аритмія. Гіпертонічна хвороба II ст. Препарат вибору для припинення приступу?

%!100%Анаприлін

%0%Сустак-форте

%0%Калію хлорід

%0%Строфантин

%0%Лідокаїн

@

 

#1

Хворому з маніакально-депресивним синдромом в стадії депресії, який скаржився на відчуття тривоги, страху, був призначений антидепресант із супутнім психоседативним ефектом. Який це був препарат?

%!100%Амітриптилін

%0%Імізин (іміпрамін)

%0%Ніаламід

%0%Сіднофен

%0%Інказан

@

 

#1

Хворому на ангіну, лікар призначив бісептол. В чому приорітет бісептолу в порівнянні з іншими сульфаніламідами?

%!100%Триметоприм блокує, черговий етап перетворення фолієвої кислоти

%0%Триметоприм підвищує імітацію сульфаніламідом ПАБК.

%0%Краще проникає в мікроорганізм

%0%Знижує біотрансформацію сульфаніламіду

%0%Зменшує зв’язок з білками крові

@

 

#1

У хворого на сифіліс при лікуванні препаратами вісмуту з`явились сірі плями на слизовій оболонці ротової порожнини та симптоми нефропатії. Який засіб використовують як антидот при отруєнні препаратами вісмуту?

%!100%Унітіол

%0%Налорфін

%0%Бемегрид

%0%Налоксон

%0%Метиленовий синій

@

 

#1

Здорова людина перебуває в небезпечному по захворюванню на малярію районі. Який із зазначених препаратів необхідно призначити з метою особистої хіміопрофілактики малярії ?

%!100%Хлоридин

%0%Сульфален

%0%Тетрацеклін

%0%Метронідазол

%0%Бісептол

@

 

#1

Сорокалітня жінка звирнулась до лікаря зі скаргою на болі в колінних суглобах. При огляді виявлено: припухлість, почервоніння, гіпертермію в ділянціц цих суглобів. Лабораторне дослідження показало позитивні ревмопроби. Які препарати мають бути використані для лікуваня хворої ?

%!100%Протизапальні засоби нестероїдної будови

%0%Наркотичні анальгетики

%0%Антидепресанти

%0%Антибіотики

%0%Сульфаніламіди

@

 

#1

Дитина 10 років страждає на стафілококовий дерматит. Лікування бензилпеніциліном не дало результатів. Призначення комбинованого препарату пеніциліну з клавулановою кислотою дало швидке одуження. Яка причина позитивної дії цього препарату ?

%!100%Інактивація бета - лактамази

%0%Блокада транслокази

%0%Гальмування аденозиндезамінази

%0%Гальмування транспептидази

%0%Активація фосфодіестерази

@

 

#1

В лікарню потрапила дитина 6 років з різко вираженими симптомами рухового і мовного збудження, сухістю в роті,утрудненим ковтанням, хриплим голосом. Шкіра суха, гаряча. Зіниці різко розширені, фотофобія, тахікардія. З анамнезу встановлено, що дитина з’їла якісь ягоди темно-фіолетового кольору. Вплив якої з токсичних речовин є причиною

%!100%Атропін

%0%Пірензепін

%0%Пілокарпін

%0%Платифілін

%0%Метацин

@

 

#1

Для полегшення вправлення вивиху в плечевому суглобі з ціллю розслаблення м’язів хворому був введений міорелаксант дитилін. При цьому наступило “апное”. Що необхідно ввести

%!100%Свіжу цитратну кров

%0%Галантаміну гідробромід

%0%Бемегрид

%0%Дипіроксим

%0%Ізонітрозин

@

 

#1

Хворому виразковою хворобою шлунку на фоні підвищеної кислотності шлункового соку в стадії загострення [в анамнезі якого є глаукома] необхідно призначити М-холіноблокуючий засіб. Якому з наведених засобів надати перевагу, враховуючи супутні захворювання?

%!100%Метацин

%0%Спазмолітин

%0%Атропін

%0%Скополамін

%0%Гоматропін

@

 

#1

До нейрохірургічного відділення поступив хворий із травмою черепу. Прогресуюче зростання неврологічної симптоматики дозволяє встановити діагноз струсу мозку. Це є причиною зростаючого набряку мозку, що призводить до здавлення та гіпоксії мозкової тканини. Призначте хворому лікувальний наркоз, який можна використати і як засіб боротьби з гіпоксією

%!100%Натрію оксибутират

%0%Фторотан

%0%Пропанідид

%0%Кетамін

%0%Ефір для наркозу

@

 

#1

Хворий 18-ти років звернувся до лікаря зі скаргами на безсоння, що проявляється у важкому засипанні. В результаті цього він не висипається і на слідуючий день почуває втому, важко засвоює учбовий матеріал. Лікар встановив, що безсоння пов’язане з неврозоподібним станом. Зробіть раціональний вибір снодійного засобу:

%!100%Нітразепам

%0%Бромізовал

%0%Хлоралгідрат

%0%Фенобарбітал

%0%Етамінал-натрій

@

 

#1

У стаціонар поступив хворий з діагнозом “Виразкова хвороба 12-палої кишки в фазі загострення.” Аналіз шлункового соку показав підвищення секреторної і кислотоутворюючої функції шлунку. Виберіть препарат, який знизить секреторну функцію залоз шлунку за рахунок блокади Н2-рецепторів.

%!100%Ранітидин

%0%Екстракт красавки сухий

%0%Атропін

%0%Метацин

%0%Платифілін

@

 

#1

У дівчинки, яка лікувалася антибіотиками з групи пеніцилінів з приводу гострого бронхіту, на 3-й день розвинувся алергічний дерматоз.Який препарат хворій треба призначити?

%!100%Супрастин

%0%Кромолін-натрій

%0%Беклометазон

%0%Ефедрина гідрохлорид

%0%Левамізол

@

 

#1

Хворому на ревматизм призначили нестероїдний протизапальний засіб диклофенак натрію. Через загострення супутнього захворювання відмінили. Яке захворювання є протипоказом до призначення індометацину?

%!100%Виразкова хвороба шлунка

%0%Стенокардія

%0%Бронхіт

%0%Цукровий діабет

%0%Гіпертонічна хвороба

@

 

#1

Хворий з нейродермітом на протязі тривалого часу використовував дексаметазон. При обстеженні в нього виявили підвищення рівня цукру в крові. Вплив глюкокортикостероїдів на яку ланку обміну вуглеводів призводить до виникнення

%!100%Активація глюконеогенезу

%0%Активація глікогеносинтезу

%0%Посилення всмоктування глюкози в кишечнику

%0%Пригнічення синтезу глікогену

%0%Активація розщеплення інсуліну

@

 

#1

У хворого з високою температурою, кашлем, задишкою після проведених обстежень встановлено діагноз стрептококова пневмонія. Який препарат залишається засобом вибору при цьому захворюванні ?

%!100%Бензилпеніцилін

%0%Гентаміцин

%0%Ампіцилін

%0%Еритроміцин

%0%Тетрациклін.

@

 

#1

Хворому було призначено препарат А. Через декілька діб дія препарату значно знизилась і для отримання початкового ефекту потрібно збільшити дозу речовини. Укажіть назву цього типу зміни дії лікарської речовини.

%!100%Звикання

%0%Тахіфілаксія

%0%Лікарська залежність

%0%Кумуляція

%0%Ідіосинкразія

@

 

#1

Після введення атропину у хворого прискорився ритм серцевої діяльності, відмічається сухість слизових оболонок, мідріаз. Що необхідно призначити хворому для нормалізації функцій організму?

%!100%Прозерин

%0%Метацин

%0%Салбутамол

%0%Ефідрину гідрохлорид

%0%Строфантин

@

 

#1

Больному с тромбофлебитом назначена комплексная терапия, воздействующая на разные этапы тромбообразования. Какое из названных средств способствует восстановлению проходимости сосуда?

%!100%Фибринолизин

%0%Гепарин

%0%Неодикумарин

%0%Дипиридамол

%0%Ацетилсалициловая кислота

@

 

#1

Жінка 28 років звернулася у поліклініку із скаргами на головний біль. Лікар запропонував їй парацетамол, взявши до уваги наявність соматичного захворювання. Яка супутня хвороба визначила призначення саме парацетамолу?

%!100%Виразкова хвороба шлунку

%0%Ревматоїдний артрит

%0%Холецистит

%0%Атеросклероз

%0%Нефрит

@

 

#1

Юнак 23 років з діагнозом виразкова хвороба шлунку надійшов до гастроентерологічного відділення в зв(язку з частими рецидивами і незадовільною дією попереднього лікування. Хворий одержував в(яжучі, холіно-, гістаміно- та H+К+-АТФ-аза-блокатори. Яку групу препаратів найбільш

%!100%Антибіотики.

%0%Транквілізатори.

%0%Сульфаніламіди.

%0%Гормони.

%0%Вітаміни.

@

 

#1

У хворого, що лікується з приводу ревматоїдного поліартриту, в анамнезі є виразкова хвороба шлунку. Який із зазначених препаратів найбільш небажано застосовувати?

%!100%Аспірин

%0%Дімедрол

%0%Вольтарен

%0%Уродан

%0%Циклосерин

@

 

#1

Для премедикації анестезіолог ввів хворому препарат із групи М-холіноблокаторів, який погано проникає через гематоенцефалічний бар?єр. Який із вказаних препаратів

%!100%Метацин

%0%Атропін

%0%Платифілін

%0%Скополамін

%0%Гоматропін

@

 

#1

Жінка в період вагітності тривалий час без контролю лікаря приймала антибіотик. Через деякий час у неї погіршився апетит, з’явились нудота, пронос, зміни слизових оболонок ротової порожнини та шлунково-кишкового тракту. З часом виникла жовтяниця. У новонародженого відмічено порушення росту кісток. Який препарат приймала жінка?

%!100%Тетрациклін

%0%Левоміцетин

%0%Ампіцилін

%0%Еритроміцин

%0%Бісептол

@

 

#1

Для проведення термінового оперативного втручання хворому в хірургічне відділення викликали анестезіолога, який вирішив провести нейролептаналгезію. Яка з перелічених комбінацій препаратів використовується для цього?

%!100%Дроперідол + фентаніл

%0%Промедол + сібазон

%0%Аналгін + діазепам

%0%Галоперидол + фентаніл

%0%Дроперідол + сібазон

@

 

#1

В реанімаційному відділенні знаходиться хворий з отруєнням препаратом похідним барбітурової кислоти. Введений антидот. У якого з антидотів в механізмі дії закладений принцип прямого антагонізму із снотворними в дії на дихальний центр?

%!100%Бемегрід

%0%ЕДТА (Трилон Б)

%0%Антивований вуголь

%0%Унітіол

%0%Тетацин-кальцій

@

 

#1

В токсикологічне відділення надійшла дитина – хлопчик 4 років, що отруївся ягодами беладонни, які містять М-холіноблокатор атропін. Який прапарат слід призначити хворому в цьому стані?

%!100%Прозерін

%0%Ацеклідин

%0%Лобелін

%0%Цитітон

%0%Платифілін

@

 

#1

Дитина 5 років з глибоким пораненням м'яких тканей голови не переносить правцевий анатоксин (в анамнезі – анафілактичний шок). Лікар виконав первинну хірургічну обробку рани і рясно обробив її розчином перекис водню. На яку дію препарату розраховував лікар для профілактики правцевої інфекції?

%!100%Утворення молекулярного кисню.

%0%Утворення атомарного кисню.

%0%Очищення рани від сторонніх тіл.

%0%Прискорення гемокоагуляції.

%0%Прискорення процесів регенерації.

@

 

#1

Чоловіку 70 років, який страждає на хронічний бронхіт, призначений протикашльовий препарат-кодеїн.Який механізм забезпечує гальмування кашльового центру?

%!100%Центральний.

%0%Рефлекторний .

%0%Конкурентний.

%0%Місцева дія.

%0%Периферична дія.

@

 

#1

Хворому з частими приступами стенокардії був призначений сустак-форте по 1 табл. 2 рази на день. Спочатку відмічався позитивний ефект, однак на другу добу приступи стенокардії поновились. Чим можна пояснит неефективність призначеного препарата?

%!100%Тахіфілаксією

%0%Кумуляцією

%0%Сенсибілізацією

%0%Ідіосинкразією

%0%Залежність

@

 

#1

Хворий 40 років був доставлений у лікарню у стані гострого приступу печінкової коліки з скаргами на невитерпні болі у правому боці. Він знаходився у вимушенному положенні. Який препарат треба ввести в першу черг для усунення больового синдрому?

%!100%Промедол

%0%Атропин.

%0%Анальгін.

%0%Пентазоцин.

%0%Морфін

@

 

#1

Під час лікування тетрацикліном хворий почав скаржитись на пронос, неприємні відчуття в роті, нудоту. Лабораторними аналізами встановлено наявнисть кандідозу. Що треба призначити хворому?

%!100%Ністатін

%0%Сульфаніламіди

%0%Ампіцилін

%0%Вивар кори дуба

%0%Левоміцетин

@

 

#1

Больной обратился к врачу с жалобами на ригидность мышц, скованность движений, постоянный тремор рук. На основании обследования врач поставил диагноз - болезнь Паркинсона. . Сделайте рациональный выбор препарата.

%!100%Леводопа

%0%Дифенин

%0%Фенобарбитал

%0%Сибазоп

%0%Этосукцимид

@

 

#1

Під час оперативного втручання із застосуванням міорелаксантів виникли розлади дихання. Введення прозерину викликало покращення стану. Яким терміном визначається ця взаємодія ліків?

%!100%Антагонізмом

%0%Сінергізмом

%0%Несумістністю

%0%Тахіфілаксією

%0%Кумуляцією

@

 

#1

У хворого стенокардією після прийому антиангінального препарату виник бронхоспазм. Який препарат міг його

%!100%Анаприлін

%0%Нітрогліцерин

%0%Сустак

%0%Ніфедипін

%0%Дипиридамол

@

 

#1

Механізм дії рифампіцину

%!100%Порушує синтез РНК

%0%Інгібує синтез мікробної клітини

%0%Інгібує синтез білка

%0%Блокує гідрофолієву кислоту

%0%Порушує структуру мембран

@

 

#1

Після закінчення операції співставлення перелому стегна з використанням тубокурарину не відновилось дихання. Що треба ввести хворому для зняття релаксації?

%!100%Прозерін

%0%Платифілін

%0%Циклодол

%0%Атропін

%0%Ацеклідин

@

 

#1

У хворого після операції резекції шлунка на 2-3 день не відновилась перистальтика кишківника. Що протрібно призначити хворому для стимуляції функції шлунково-кишкового тракта?

%!100%Прозерін

%0%Платифілін

%0%Циклодол

%0%Атропін

%0%Дитилін

@

 

#1

У хворого має місце отруєння етамінал-натрієм, яке супроводжується незначним пригніченням дихання, зниженням тиску крові. Який лікарський засіб доцільно ввести з метою усунення вказаних токсичних ефектів?

%!100%Бемегрід

%0%Мезатон

%0%Строфантин

%0%Анаприлін

%0%Діазепам

@

 

#1

Під час гепарінотерапії виникла кровотеча. Який з вказаних лікарських засобів слід ввести для обмеження дії

%!100%Протаміна сульфат

%0%Тромбін

%0%Кальцію хлорид

%0%Адреналіну гідрохлорид

%0%Атропіну сульфат

@

 

#1

Хворий страждає брадиаритмією на фоні гіпертонічної хвороби. Який з лікарських засобів йому доцільно призначити?

%!100%Атропіну сульфат

%0%Клофелін

%0%Папаверин

%0%Резерпін

%0%Метилдофа

@

 

#1

У хворого виявили туберкульоз легень. Який антибіотик слід йому призначити поряд з іншими протитуберкульозними засобами?

%!100%Ріфампіцин

%0%Азітроміцин

%0%Тетрациклін

%0%Левоміцетин

%0%Кефзол

@

 

#1

Після закапування в око крапель у хворого розвинувся мідріаз і параліч акомодації. Яка група препаратів здатна викликати такий ефект?

%!100%М-холінолітики

%0%М-холіноміметики

%0%Антихолінестеразні

%0%Бета-адреноміметики

%0%Альфа-адреноміметики

@

 

#1

В результаті тривалого застосування антибіотиків широкого спектру дії розвинувся кандидомікоз кишечнику. Що призначити для його лікування?

%!100%Ністатін

%0%Ріфампіцин

%0%Граміцидін

%0%Інтерферон

%0%Ремантадін

@

 

#1

У жінки спостерігається звичний викидень. Який гормонопрепарат можна призначити для збереження вагітності?

%!100%Прогестерон

%0%Тестостерону пропіонат

%0%Метандростенолон

%0%Естрон

%0%Гідрокортізон

@

 

#1

У хворого травма мозку. В післяопераційному періоді розвинулась загроза набряку мозку. Призначте препарат для усунення цього ускладнення

%!100%Фуросемід

%0%Папаверіну гідрохлорид

%0%Спіронолактон

%0%Діхлотіазид

%0%Дигоксин

@

 

#1

В кардіологічне відділення доставлений хворий з діагнозом: гострий інфаркт міокарду. Для купірування больового синдрому в складі нейролептанальгезії пацієнту необхідно ввести таку комбінацію лікарських препаратів:

%!100%Дроперідол + фентаніл

%0%Морфін + атропін

%0%Аміназин + діазепам

%0%Анальгін + піпольфен

%0%Но-шпа + дімедрол

@

 

#1

Який наркотичний анальгетик доцільно використовувати для стимуляції та знеболення пологів?

%!100%Промедол

%0%Морфін

%0%Кодеїн

%0%Омнопон

%0%Трамадол

@

 

#1

Хворому з серцевою недостатністю та набряками призначили дигитоксин. З чим пов'язаний кардіотонічний ефект серцевих глікозидів?

%!100%Блокада Na/K АТФ-ази

%0%Стимулювання Na/K АТФ-ази

%0%Рефлекторним вливом на сердце

%0%Пригніченням провідності міокарду

%0%Не прямою активацією адренорецепторів

@

 

#1

У хворого по лабораторним даним визначили аскаридоз та зниження імунітету. Який засіб треба призначити?

%!100%Декаріс (левамізол)

%0%Фенасал

%0%Піперазін

%0%Фуразолідон

%0%Гентаміцин

@

 

#1

Для попередження нападу бронхіальної астми, лікар призначив хворому кромолін натрію. Який з приведених механізмів характерний для його засобу?

%!100%Стабілізація мембран тучних клітин

%0%Зв'язування вільного гістаміну

%0%Блокада гістамінових рецепторів

%0%Зниження концентраціі імуноглобулінів

%0%Інактивація гістаміну

@

 

#1

Хворий довгий час вживав антибіотики широкого спектру, що викликали зниження апетиту, нудоту, проносну дію, випорожнення з гнилосним запахом, похудіння. Про яку побічну

%!100%Дисбактеріоз

%0%Алергічна реакція

%0%Пряма подразняюча дія

%0%Гепатотоксична дія

%0%Нефротоксична дія

@

 

#1

У хворого з переломом стегнової кістки, для послаблення напруги поперечнополосатих м'язів при репозиціі відломків кістки, треба призначити курареподібний засіб короткочастної діі. Який препарат доцільно призначити хворому?

%!100%Дітілін

%0%Ардуан

%0%Тубокурарин

%0%Декаметоній

%0%Меліктин

@

 

#1

У хворого Н., 40 років, виразка шлунку у стадіі загострення із значним підвищенням кислотності шлункового соку, больовим та діспептичним синдромом. Виберіть відповідний засіб:

%!100%Фамотидін

%0%Аллохол

%0%Папаверіну гідрохлорід

%0%Но-шпа

%0%Платифіліну гідротартрат

@

 

#1

Хвора Е., 63 роки., діагноз:інсуліннезалежний цукровий діабет. Ендокринолог почав лікування з призначення бутаміду. Укажіть механізм діі цього засобу.

%!100%Активує бета-клітини островків Лангерганса

%0%Зменшує всмоктування глюкози в кишечнику

%0%Гальмує транспорт глюкози в клітини

%0%Підсилює руйнуванню білків

%0%Стимулює гіпоталамічні центри

@

 

#1

При інфаркті міокарду була проведена нейролептанальгезія. Який препарат з групи нейролептиків найчастіше застосовується спільно з фентанілом ?

%!100%Дроперидол

%0%Тріфтазін

%0%Аміназин

%0%Клозапін

%0%сульпірид

@

 

#1

При інфаркті міокарду була проведена нейролептанальгезія. Який препарат з групи наркотичних анальгетиків найчастіше застосовується спільно з дроперидолом?

%!100%Фентаніл

%0%Пентазоцин

%0%Омнопон

%0%Морфін

%0%Промедол

@

 

#1

Хворий на епілепсію протягом довгого часу одержує фенобарбітал в добовій дозі 0,4. В останній час у нього стали частішими напади, спостерігається пригнічений настрій. Чим викликане погіршення стану хворого?

%!100%Індукція ферментів монооксигеназної системи печінки

%0%Пригнічення ферментів монооксигеназної системи печінки

%0%Активація липолізу

%0%Активація глюконеогенезу

%0%Пригнічення гліколізу

@

 

#1

Хворій, що перенесла мастектомію у зв’язку з раком молочної залози, був призначений курс променевої терапії. Який з перерахованих вітамінних препаратів володіє вираженою радіопротекторною дією, зумовленою антиоксидантною активністю?

%!100%Токоферола ацетат

%0%Ергокальциферол

%0%Тиаміну хлорид

%0%Рибофлавін

%0%Фолієва кислота

@

 

#1

У хворого, що проходить у стаціонарі курс лікування з приводу бронхіальної астми супутнім захворюванням є глаукома. Препарати якої групи в зв’язку з цим не рекомендується включати в терапію бронхіальної астми?

%!100%М-холіноблокатори

%0%Адреноміметики

%0%Міотропні спазмолітики

%0%Глюкокортикоїди

%0%Адреноблокатори

@

 

#1

Хвора протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії. Самопочуття хворої декілька покращилось, однак незабаром з’явились скарги на нежить, кон’юктивіт, шкірні висипи, в’ялість та послаблення пам’яті. Препарат якої групи міг визвати подібну побічну дію?

%!100%Солі брому

%0%Препарати валеріани

%0%Препарати пустирника

%0%Адаптогени

%0%Препарати шмелю

@

 

#1

У хворого діагностовано діабетичну кому. Концентрація цукру в крові становить 18,44 ммоль/л. Який з цукрознижуючих препаратів необхідно призначити даному хворому?

%!100%Інсулін короткої дії

%0%Інсулін середньої тривалості дії

%0%Інсулін тривалої дії

%0%Препарат із групи бігуанідів

%0%Препарат із групи похідних сульфонілсечовини

@

 

#1

Хворий з рематоїдним артритом на протязі декількох тижнів приймав препарати глюкокортикостероїдів, потім раптово припинив їх прийом. Яке ускладнення може виникнути в цьому випадку?

%!100%Сіндром відміни

%0%Підвищення артеріального тиску

%0%Гіперглікемія

%0%Загострення хронічних інфекційних процесів

%0%Виразкування слизової оболонки шлунка і 12-ти палої кишки

@

 

#1

У хворого з гострим гастроентероколітом після проведених бакттеріологічних досліджень встановлено діагноз: холера. Який антибіотик є засобом вибору при цьому захворюванні?

%!100%Тетрациклін

%0%пеніцилін

%0%Оксацилін

%0%Цефалексин

%0%Ампіцилін

@

 

#1

Хворому, який лікувався тетрацикліном, лікар порадив не вживати молочних продуктів. Чому лікар дав таку установу?

%!100%Сповільнюється всмоктування антибіотика

%0%Не засвоюються молочні продукти

%0%Збільшується ризик дизбактеріозу

%0%Зростає токсичність антибіотика

%0%Порушується процес перетравлення їжі

@

 

#1

У реанімаційне відділення поступив хворий з ознаками гострого отруєння морфіном. Який засіб необхідно використати у даному випадку для промивання шлунка?

%!100%Калію перманганат

%0%Натрію гідрокарбонат

%0%Фурацилін

%0%Розчин натрія хлоріду

%0%Борну кислоту

@

 

#1

Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на забарвлення сечі та слізної рідини в червоний колір. З анамнезу відомо, що він лікується з приводу легеневого туберкульозу. З застосуванням якого протитуберкульозного засобу пов’язане

%!100%Рифампіцин

%0%Ізоніазид

%0%Етіонамід

%0%Стрептоміцину сульфат

%0%Етамбутол

@

 

#1

Хворому призначено препарат дигитоксині. Через декілька днів у хворого виявлено ознаки передозування цим препаратом, його вміст у крові значно перевищував верхню межу терапевтичної концентрації. Як називається такий варіант дії лікарських речовин?

%!100%Кумуляція

%0%Звикання

%0%Тахікардія

%0%Потенціювання

%0%Антагонізм

@

 

#1

У приймальне відділення лікарні поступив хворий зі скаргами на набряки, підвищення артеріального тиску. Що необхідно призанчити хворому для зменшення набряків?

%!100%Дихлотіазид

%0%Кордіамін

%0%Резерпін

%0%Салбутамол

%0%Анаприлін

@

 

#1

У приймальне відділення поступив хворих зі скаргами на набряки, частий пульс, задишку, синюшність слизових оболонок. Поставлений діагноз: хронічна серцева инедостатність. Що необхідно призначити хворому для покращення самопочуття?

%!100%Дигоксин

%0%Папаверину гідрохлорид

%0%Мезатон

%0%Кордіамін

%0%Нітрогліцерин

@

 

#1

У приймальне відділення поступив хворий з гіпертонічним кризом. Що необхідно ввести хворому для нормалізації артеріального тиску?

%!100%Магнія сульфат внутрім’язево

%0%Резерпін

%0%Еналаприл

%0%Магнію сульфат всередину

%0%Анаприлін всередину

@

 

#1

У хворого з пневмонією відмічається надмірний кашель, що спричинює різкі болі у грудній порожнині. Що необхідно включити у комп-лексну терапію пневмонії для заспокоєння

%!100%Кодеїну фосфат

%0%Настій трави термопсису

%0%Салбутамол

%0%Камфору

%0%Метацин

@

 

#1

У больного с гипертонической болезнью при систематическом лечении антигипертензивным средством появился кашель. Какое из названных средств может быть причиной данного побочного эффекта?

%!100%Эналаприл

%0%Дихлотиазид

%0%Празозин

%0%Клофелин

%0%Верапамил

@

 

#1

Какой наркотический анальгетик следует применить в комплексной терапии при ишемической кардиалгии, учитывая интенсивность и выраженную непродолжительность боли?

%!100%Фентанил

%0%Морфин

%0%Промедол

%0%Омнопон

%0%Пиритрамид

@

 

#1

При длительном использовании больным бронхиальной астмой фенотерола в качестве бронхорасширяющего средства его терапевтическая активность постепенно уменьшалась. Какова вероятная причина развития привыкания?

%!100%Уменьшение количества бета-адренорецепторов

%0%Ухудшение всасывания

%0%Усиление связывния с альбуминами плазмы

%0%Усиление элиминации

%0%Уменьшение количества Gs белков

@

 

#1

Чоловік 65 років надійшов до неврологічного відділення з діагнозом постінсультний синдром. Який препарат найбільш доцільно призначити хворому для прискорення одужання?

%!100%Галантаміну гідрохлорид

%0%Іпратропіум бромід

%0%Дипіроксим.

%0%Ізонітрозин.

%0%Ацеклідин.

@

 

#1

Хвора на глаукому звернулася до провізора аптеки з проханням видати їй очні краплі з атропіна сульфату, але їй пояснили, що цей препарат вживати не можна. Чому атропін протипоказаний при глаукомі?

%!100%Підвищує внутрішньоочний тиск.

%0%Викликає параліч акомодації.

%0%Розширює зіниці.

%0%Знижує відстань бачення.

%0%Пригнічує очні рефлекси.

@

 

#1

Хворому на міастенію було призначено препарат, що викликав покращення м'язевої діяльності. Але поступово виявився ряд недоліків: підвищене виділення слини, поту, діарея, тошнота. Який засіб було вжито для лікування?

%!100%Прозерин.

%0%Аналгін.

%0%Стрихнін.

%0%Кофеїн.

%0%Армин

@

 

#1

Чоловік 45 років хворіє на бронхіальну астму. Йому було прописано препарат у таблетках, що сприяв поліпшенню стану хворого. Однак, через деякий час у нього погіршився сон, підвищився АТ. Який засіб було призначено пацієнту?

%!100%Ефедрин.

%0%Сальбутамол.

%0%Метацин.

%0%Ізадрин.

%0%Папаверин.

@

 

#1

Жінці 36 років, що страждає на ішемічну хворобу серця, лікар спочатку призначив анаприлін. Яле з(ясувавши наявність супутнього захворювання він вирішив замінити цей засіб атенололом. Яке захворювання призвело до відмови від анаприліну?

%!100%Бронхіальна астма.

%0%Артеріальна гіпертензія.

%0%Виразкова хвороба 12-палої кишки.

%0%Міастенія.

%0%Холецистит.

@

 

#1

В поліклініку звернулася за допомогою жінка із скаргами на поганий настрій, безсоння, болі в серці. Який засіб для лікування неврозу слід призначити хворій?

%!100%Діазепам

%0%Аміназин

%0%Дроперидол

%0%Трифтазін

%0%Фенобарбітал

@

 

#1

Чоловік 58 років звернувся до лікаря з приводу хвороби Паркінсона. Хворий страждає також на глаукому. Що треба йому призначити?

%!100%Леводопу.

%0%Циклодол.

%0%Атропін.

%0%Скополамін.

%0%Метацин.

@

 

#1

Чоловік 62 років довгий час хворіє на коксит. Лікар призначив йому новий нестероїдний протизапальний засіб моваліс, що призвів до піліпшення стану хворого. В чому перевага цього

%!100%Селективна блокада ЦОГ-2

%0%Пригнічує ФДЕ (фосфодіестеразу)

%0%Активує АДЦ (аденілатциклазу)

%0%Пригнічує холінестеразу

%0%Активація синтезу ФДЕ (фосфодіестерази)

@

 

#1

До прийомного відділення обласної лікарні надійшла жінка 40 років з діагнозом гострого панкреатиту. Що треба в першу чергу ввести хворій?

%!100%Контрікал

%0%Платифілін.

%0%Атропін.

%0%Метацин.

%0%Пірензепін.

@

 

#1

Хворий на серцеву недостатність ІІ стадії з великими набряками, тахікардією, розладом травлення та сну потребує лікарську терапію. Яке із приведених серцевих гликозидів короткої дії стане найбільш ефективним у цьому випадку?

%!100%Дигоксин.

%0%Дигітоксин.

%0%Адонізід.

%0%кардіовален.

%0%Целанід.

@

 

#1

Жінка 50 років звернулась до поліклініки із скаргами на головний біль, нудоту. Обстеження виявило початкову стадію гіпертонічної хвороби. Інтерн намагався виписати їй резерпін, але лікар-консультант заперечив це, вказавши на наявність супутнього захворювання. Який патологічний процес є протипоказанням до призначення резерпіну?

%!100%Виразкова хвороба шлунку

%0%Холецистит

%0%Нефрит

%0%Міокардит

%0%Панкреатит

@

 

 

#1

Жінка 38 років звернулась до онкологічного центру в зв(язку із злоякісною пухлиною грудної залози. Після оперативного втручання їй провели хіміотерапевтичне лікування. Який із зазначених засобів є більш доцільним при такому виду

%!100%Тестостерон

%0%Прогестерон

%0%Фосфестрол

%0%Мієлосан

%0%Сарколізин

@

 

#1

При обстеженні чоловіка 40 років було встановлено діагноз: гіпохромна анемія. Який препарат треба призначити для лікування?

%!100%Ферковен

%0%Ціанокобаламін

%0%Пентоксил

%0%Гепарин

%0%Вікасол

@

 

#1

Здорова людина перебуває у небезпечному по захворюванню малярієй районі. Який із зазначених препаратів необхідно призначити з метою особистої хіміопрофілактики малярії?

%!100%Хлоридин

%0%Сульфален

%0%Тетрациклін

%0%Метронідазол

%0%Ентеросептол

@

 

#1

Після курсу антибіотикотерапії з приводу гострої пневмонії у хворої виникли явища кандидомікозу кишківнику. Який із перелічених препаратів доцільно призначити з лікувальною

%!100%Ністатин

%0%Левоміцетин

%0%Діазолін

%0%Ізоніазид

%0%Грізеофульвін

@

 

#1

Хворому в післяопераційному періоді тривалий час уводили промедрол. Внаслідок відміни препарату у пацієнта виникли важкі психічні та соматичні порушення Як називається це

%!100%Абстинентний синдром

%0%Ідіосинкразія

%0%Тахіфілаксія

%0%Синдром обкрадання

%0%Синдром віддачі

@

 

#1

Для більш швидкого введення в наркоз хворому застосовано наступну комбінацію: ефір для наркозу + азоту закис + фторотан. Який це тип взаємодії лікарських засобів?

%!100%Сумований синергізм

%0%Синергоантагонізм

%0%Потенційований синергізм

%0%Фізичний антагонізм

%0%Опосередкований синергізм

@

 

#1

Жінка 60 років, яка страждає на токсичний зоб скаржиться на збільшення частоти серцевих скорочень. Який з зазначених препаратів слід призначити для нормалізації серцевого ритму?

%!100%Анаприлін

%0%Ізадрин

%0%Сальбутамол

%0%Адреналін

%0%Пентамін

@

 

#1

До лікаря звернулась жінка 48 років, що тривало та безконтрольно приймала натрію бромід, зі скаргами на загальмованість, порушення пам?яті, нежить, кашель. Яка

%!100%Кумуляція

%0%Звикання

%0%Лікарська залежність

%0%Ідіосинкразія

%0%Тахіфілаксія

@

 

#1

Хворому з хронічним бронхітом призначено лібексин. Який механізм протикашльової дії препарату?

%!100%Анестезує слизову дихальних шляхів

%0%Стимулює адренорецептори

%0%Пригнічує центр кашлю

%0%Стимулює центр дихання

%0%Збільшує секрецію залоз бронхів

@

 

#1

Хворому з глаукомою для зниження внутрішньочного тиску лікар призначив фізостигмін у вигляді очних крапель. Який механізм дії даного препарату?

%!100%Блокада ацетилхолінестерази

%0%Блокада циклооксигенази

%0%Блокада ліпоксигенази

%0%Блокада фосфодіестерази

%0%Блокада фосфоліпази

@

 

#1

У хворого 55 років виявлено гіпертонічну хворобу з підвищеним рівнем реніну в крові. Якому гіпотензивному препарату слід надати перевагу при лікуванні хворого?

%!100%Еналаприл

%0%Клофелін

%0%Магнію сульфат

%0%Папаверин

%0%Празозин

@

 

#1

Через 2-3 години після парентерального введення препарату у пацієнта розвинувся коматозний стан, спостерігається дихання типу Чейн-Стокса, зіниці різко звужені, колінний рефлекс збережений. Який препарат міг спричинити отруєння?

%!100%Морфін

%0%Аміназин

%0%Сібазон

%0%Спирт етиловий

%0%Фенобарбітал

@

 

#1

Хворому із перенесеним гострим інфарктом міокарду лікар рекомендував протягом 3-4 місяців приймати ацетилсаліцилову кислоту по 0,25 1 раз в 2-3 дні. На яку дію аспірину розраховував лікар?

%!100%Антиагрегантна

%0%Протизапальна

%0%Жарознижуюча

%0%Анальгезуюча

%0%Судиннорозширююча

@

 

#1

Хворому із гострою пневмонією було призначено препарат з протикашлевою дією, яка пов'язана із виразним пригніченням кашлевого центру. Який препарат призначив лікар?

%!100%Кодеїн

%0%Лібексин

%0%Бромгексин

%0%Терпінгірат

%0%Калію йодид

@

 

#1

Після 10-денного лікування препаратом із групи антибіотиків у пацієнта спостерігається явища дисбактеріозу: диспептичні явища, кандидомікоз; жовтяниця, фотосенсибілізація. Антибіотик якої групи приймав хворий?

%!100%Групи тетрациклінів

%0%Групи пеніцилінів

%0%Групи цефалоспоринів

%0%Групи рифампіцину

%0%Групи аміноглікозидів

@

 

#1

Хворому з ревматоїдним артритом призначено препарат біцилін-5 1 раз в 4 тижні. Чим обумовлена тривалість дії

%!100%Повільним всмоктуванням з місця введення

%0%Тривалим зв'язком з білками плазми крові

%0%Посиленою реабсорбцією в канальцях нирок

%0%Всі фактори мають місце

%0%Швидкою інактивацією

@

 

#1

В лікарню доставлено важко хворого, який по дорозі втратив свідомість. Щоб привести його до тями лікар дав йому понюхати розчин аміку. Який вид дії лежить в основі фармакологічного ефекту препарату?

%!100%Рефлекторна дія

%0%Резорбтивна дія

%0%Місцева дія

%0%Вибіркова дія

%0%Етіотропна дія

@

 

#1

Для попередження пологів вагітній жінці ввели розчин препарату, який ще відомий як протисудомний, гіпотензивний, жовчогінний та проносний засіб. Скорочення матки та болі припинились, проявився заспокійливий ефект. Який із вказаних препаратів застосував лікар?

%!100%Магнію сульфат

%0%Окситоцин

%0%Партусистен

%0%Ерготаміну гідротартрат

%0%Сальбутамол

@

 

#1

У хворого, що звернувся в лікарню із скаргами на пронос діагностували амебну дизентерію. В комплексне лікування був включений тетрациклін. Назвати вид дії призначеного

%!100%Етіотропна дія

%0%Пряма дія

%0%Рефлекторна дія

%0%Основна дія

%0%Незворотня дія

@

 

#1

У хворого, який звернувся до лікаря діагностували анацидний гастрит. Для покращення роботи шлунку хворому призначили таблетки ацедин-пепсину. Який вид лікування був призначений хворому?

%!100%Замісна терапія

%0%Симптоматична терапія

%0%Профілактичне застосування

%0%Етіотропна терапія

%0%Каузальна терапія

@

 

#1

Хворий 37 років госпіталізований в венерологічне відділення з діагнозом сифіліс. Який із перелічених препаратів буде використовуватися для лікування хворого?

%!100%Бензилпеніцилін

%0%Бісептол

%0%Нітроксолін

%0%Левоміцетин

%0%Тетрациклін

@

 

#1

Хворому 45 років на гостру пневмонію був призначений антибіотик з групи пеніцилінів. При проведенні проби на індивідуальну переносимість до антибіотику стан хворого різко погіршився: хворий покрився холодним потом, з(явилась задуха, втратив свідомість. Пульс 130 за хв., АТ - 80/40 мм.рт.ст. Яким із перелічених препаратів краще лікувати

%!100%Ципрофлоксацин

%0%Бензилпеніцилін

%0%Феноксиметилпеніцилін

%0%Біцилін – 5

%0%Еритроміцин

@

 

#1

Перед проведенням інфільтраційної анестезії хворому проведено пробу на чутливість до новокаїну, яка виявилась позитивною. Який з перерахованих препаратів можно використати для проведення знечулення в даному випадку?

%!100%Лідокаїн

%0%Новокаїнамід

%0%Тримекаїн

%0%Анестезин

%0%Дикаїн

@

 

#1

В клініку швидкої допомоги доставлено хворого з легким отруєнням снодійними. Який препарат потрібно негайно ввести хворому?

%!100%Бемегрид

%0%Прозерин

%0%Ацеклідин

%0%Дипіроксим

%0%Кордіамін

@

 

#1

Для лікування хворого із запаленням легень призначено комбінований препарат з групи сульфаніламідів. Який препарат було призначено хворому?

%!100%Бактрим

%0%Етазол

%0%Норсульфазол

%0%Сульфален

%0%Фталазол

@

 

#1

В психіатричній клініці при тривалому лікуванні у хворого появилися симптоми паркінсонізму. Який препарат вводили

%!100%Аміназин

%0%Мезапам

%0%Натрію бромід

%0%Літію карбонат

%0%Ніаламід

@

 

#1

У хворого із значними периферійними набряками почергове використання дихлотиазиду, етакриновоі кислоти і фурасеміду не призвело до значного діуретичного ефекту. Аналіз крові вказав значне підвищення кількості альдостерону. Вкажить препарат вибору.

%!100%Спіронолактон

%0%Маніт

%0%Клопамід

%0%Сечовина

%0%Амілорид

@

 

#1

До приймального відділення надійшов хворий у непритомному стані. Шкіра холодна, зіниці звужені, дихання з утрудненням, відзначається періодичність по типу Чейн-Стокса, артеріальний тиск знижений, сечовий міхур переповнений. Ппоставлений діагноз: отруєння морфіном. Який препарат необхідно застосувати в якості антагоністу?

%!100%Налоксон

%0%Бемегрид

%0%цититон

%0%Унітіол

%0%Тіосульфат натрію

@

 

#1

До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість в роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіпіремійована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який з лікарських засобів доцільно

%!100%Прозерин

%0%Діазепам

%0%Пілокарпін

%0%Армін

%0%Діпіроксим

@

 

#1

Хворий на гіпертонічну хворобу, який лікувався гіпотіазидом, скаржиться на загальну слабість, втрату апетиту, серцебиття. Спостерігається гіпотонія м’язів, в’ялі паралічі, послаблення перистальтики кишечника. Що може бути причиною такого

%!100%Гіпокаліємія

%0%Гіперурікемія

%0%Гіпонатріємія

%0%Гіперкаліємія

%0%Гіперкальціємія

@

 

#1

Хворий з інфекційним мононуклеозом на протязі 2-х тижнів приймав глюкокортикостероїдні препарати. Наступила ремісія, проте в нього виникло загострення хронічного тонзиліту. Результатом якої дії глюкокортикостероїдів є дане ускладнення?

%!100%Імунодепресивної

%0%Протизапальної

%0%Протишокової

%0%Антиалергічної

%0%Антитоксичної

@

 

#1

Хворий скаржиться на болі у шлунку, печію. При обстеженні шлункового соку виявлено підви-щення кислотності шлункового соку. Що необхідно призначити хворому для нейтралізації кислотності шлункового соку?

%!100%Альмагель

%0%Атропіну сульфат

%0%Папаверину гідрохлорид

%0%Прозерин

%0%Бензогексоній

@

 

#1

Больной бесконтрольно принимал дигоксин, что вызвало нарушения деятельности сердца: снижение сократимости, брадикардию, желудочковую экстрасистолию. Какое из перечисленных веществ — препарат выбора для купирования возникших нарушений?

%!100%Калия хлорид

%0%Анаприлин

%0%Этмозин

%0%Новокаинамид

%0%Верапамил

@

 

#1

При огляді 3–річної дитини виявлено порушення обвапнення кісток, деформацію хребта і грудної клітини, викривлення нижніх кінцівок. Який препарат є найбільш ефективний в даній ситуації?

%!100%Ергокальциферол

%0%Токоферол

%0%Тіаміну бромід

%0%Глюкоза

%0%Адіурекрин

@

 

#1

У хворого діагностовано гострий інфаркт міокарду, який супроводжується стійкими болями за грудиною. Неефективність попередньо введених препаратів дала підставу лікарю провести нейролептанальгезію. Який нейролептик використовується для цього виду знеболення?

%!100%Дроперидол

%0%Метаперазин

%0%Галоперидол

%0%Резерпин

%0%Аміназин

@

 

#1

Хворий на гіпотонію, відчувши погiршення загального стану: головокружіння, слабкість, шаткість при ході прийняв без контролю лікаря кілька таблеток ефедрину через короткі проміжки часу. Проте деяке покращання спостерігав тільки після використання першої таблетки. Яким явищем обумовлена така дія?

%!100%Тахіфілаксія

%0%Сенсибілізація

%0%Ідіосинкразія

%0%Звикання

%0%Кумуляція

@

 

#1

У хворого на туберкульоз після тривалого лікування з’явились шум та дзвін у вухах, зниження слуху, порушилась координація рухів, висипи на шкірі, набряк слизових оболонок. Після відміни препарату стан хворого значно покращився. Який препарат приймав хворий?

%!100%Стрептоміцину сульфат

%0%Етамбутол

%0%Рифампіцин

%0%Ізоніазид

%0%Бепаск

@

 

#1

При черговому нападі бронхіальної астми хворий за допомогою інгалятора вдихнув препарат, який у вигляді інгаляцій використовується як бронхолітик, а в ін’єкціях - в акушерській практиці для попередження викиднів. Який препарат був використаний хворим?

%!100%Фенотерол

%0%Сальбутамол

%0%Адреналін

%0%Ефедрин

%0%Еуфілін

@

 

#1

У чоловіка 36 років з черепно-мозковою травмою дихання послаблене, пульс ниткоподібний, рефлекси відсутні. Який шлях введення пірацетаму найбільше доцільний у данному випадку?

%!100%Внутрішньовенний.

%0%Підшкірний.

%0%Пероральний.

%0%Ректальний.

%0%Інгаляційний.

@

 

#1

У роділлі 35 років виявляється больовий синдром, зв'язаний з затримкою першого періоду родів. Який препарат краще за все слід застосувати для зменшення болі?

%!100%Промедол.

%0%Анальгін.

%0%Морфін.

%0%Кодеїн.

%0%Парацетамол.

@

 

 

#1

Жінка 52 років, що хворіє на цукровий діабет, звернулася до лікаря із скаргами на головні болі, стомлюваність, безсоння. При огляді встановлений високий рівень АТ 200\100 мм.рт.ст. Який препарат найбільш доцільно використати для швидкої нормалізаці артеріального тиску?

%!100%Каптоприл

%0%Резерпін.

%0%Прозозин

%0%Папаверин

%0%Анаприлін

@

 

#1

До приймального відділення доставлений чоловік у непритомному стані. Об'єктивно: на зовнішні подразники хворий не реагує, дихання періодичне по типу Чейн-Стокса, зіниці звужені, зіничний рефлекс відсутній. Бул встановлено, що дані симптоми обумовлені використанням морфіну. Назначити

%!100%Налоксон.

%0%Унітіол.

%0%Апоморфіна гідрохлорід.

%0%Кальція хлорід.

%0%Протаміна сульфат.

@

 

#1

До лікаря звернувся пацієнт зі скаргами на запаморочення, відчуття спраги, затруднення ковтання, погане бачення близьких предметів. Об’єктивно у нього часте дихання, розширені зіниці, загальне збудження, говірливість, однак мова малозрозуміла. АТ 110/70 мм рт ст, Пульс 110 в 1 хв. На передозування якого препарату можуть вказувати наведені

%!100%Атропіну

%0%Морфіну

%0%Ефедріну

%0%Аміназіну

%0%Кофеїну

@

 

#1

Чоловік 37 років надійшов до хірургічного відділення з явищами острого панкреатиту: блювота, понос, брадикардія, гіпотензія, слабкість, явища зневоднювання организму. Який препарат найбільш доцільно використати в першу чергу?

%!100%Контрикал.

%0%Но-шпу.

%0%Платифілін.

%0%Етаперазин.

%0%Ефедрин.

@

 

#1

Больной, с диагнозом сахарный диабет, утром натощак получил назначенную дозу инсулина пролонгированного действия. Пропустил очередной прием пищи и вскоре почувствовал слабость, головную боль, головокружение, потливость, дрожание тела, судороги, чувство голода, явления гипогликемии. Применение глюкозы состояние не облегчило. Какой препарат необходимо ввести для купирования данного

%!100%Адреналин

%0%Триамцинолон

%0%Норадреналин

%0%Преднизолон

%0%Гидрокортизон

@

 

#1

Хворий на ішемічну хворобу серця не повідомив лікаря, що у нього бувають напади бронхоспазму. Лікар призначив препарат, після прийому якого напади стенокардії стали рідшими, але почастішали напади брогхоспазму. Укажіть, котрий препарат був

%!100%Анаприлін

%0%Атенолол

%0%Верапаміл

%0%Дилтіазем

%0%Нітротросорбід

@

 

#1

У хворого з хронічною серцево-судинною недостатністю з'явились ознаки набряку легень. Що треба призначити хворому із сечогінних засобів для швидкого ліквідування цього

%!100%Фуросемід.

%0%Спіронолактон.

%0%Клопамід.

%0%Діакарб.

%0%Триамптерен.

@

 

#1

Після операції з використанням міорелаксанта диплацину у хворого не відновлюється дихання. Який препарат (антидот) необхідно ввести для відновлення дихання?

%!100%Прозерін

%0%Атропіну сульфат

%0%Анаприлін

%0%Бемегрід

%0%Клофелін

@

 

#1

В процесі лікування миготливої аритмії у хворого з'явився бронхообструктивний синдром - затруднення дихання, кашель. Який з протиаритмічних засобів здатний викликати таке ускладнення?

%!100%Анаприлін

%0%Аймалін

%0%Ніфедипін

%0%Верапаміл

%0%Новокаїнамід

@

 

#1

Після тривалого вживання одного з лікарських препаратів у хворого розвинулась підвищена чутливість до простудних захворювань. Який з вказаних нижче лікарських засобів міг сприяти зниженню імунітету ?

%!100%Преднізолон

%0%Резерпін

%0%Сустак-форте

%0%Настойка жень-шеня

%0%Клофелін

@

 

#1

Швидка допомога доставила в приймальне відділення хворого, в якого спостерігаються сонливість, ціаноз, рідке переривчасте дихання, різке звуження зіниць. Колінні рефлекси збережені. На руках виявлені сліди ін'єкцій. На отруєння якими препаратами вказують наведені симптоми?

%!100%Морфін

%0%Атропін

%0%Прозерін

%0%Фенобарбітал

%0%Аміназін

@

 

#1

Пацієнт тривалий час страждає на бронхіальну астму. В останній час у нього з'явились приступи стенокардії. Який з перераховання препаратів призначати йому протипоказано?

%!100%Анаприлін

%0%Нітрогліцерін

%0%Сустак

%0%Корінфар

%0%Діпірідамол

@

 

#1

До невропатолога звернуся чоловік 25 років із скаргами на слабкість у ногах та порушення ходи. Лікар діагностував міастенію і призначив хворому ін'єкції прозерину. Який механізм дії цього засобу?

%!100%Антихолінестеразна дія.

%0%Холіноміметик прямої дії.

%0%Стимулятор метаболічних процесів.

%0%Інгібітор тормозних процесів.

%0%Активатор синтезу ацетилхоліну.

@

 

#1

До прийомного відділення був доставлений хворий 30 років після автомобільної аварії з переломом кістки стегна. У хворого різко знижений АТ 70 – 40, слабкий пульс, посилена больова реакція на найменший дотик в області пошкодження. Що необхідно ввести хворому для профілактики травматичного

%!100%Морфін

%0%Парацетамол

%0%Пентазоцин

%0%Анальгін.

%0%Паповерин

@

 

#1

До чоловіка 22 років була викликана бригада швидкої допомоги з приводу приступу бронхіальної астми. Який шлях введення сальбутамолу найбільш доцільний у данному випадку?

%!100%Інгаляційний.

%0%Внутрішньовенний.

%0%Внутрішньом'язовий.

%0%Підшкірний.

%0%Сублінгвальний.

@

 

#1

Дитина 5 років після невдалого падіння з дивану скаржиться на різкий біль у шії, що виникає при найменших порухах. Огляд виявив припухлість, порушення цілості в області правої ключиці, крепітацію. Що слід ввести в перш чергу для швидкого усунення болі і заспокоєння дитини?

%!100%Промедол.

%0%Анальгін.

%0%Діазепам.

%0%Парацетамол

%0%Кодеін.

@

 

 

#1

В психіатричну клінику доставлений хворий 40 років у стані збудження, агресіі, марення. Який препарат слід ввести

%!100%Аміназин.

%0%Амітриптилін

%0%Настойку валеріани.

%0%Резерпін.

%0%Натрію бромід.

@

 

#1

У хворого був діагностований іноперабельний бронхогенний рак легенів з метастазами в позвоночний стовбур. Для полегшення стану хворого необхідно ввести знеболюючий засіб. Який знеболюючий засіб необхідно ввести хворому ?

%!100%Морфін

%0%Папаверин

%0%Парацетамол

%0%Кодеін

%0%Анальгін

@

 

#1

Хворий 38 років, що страждає на шизофренію, тривалий час знаходився на лікуванні психотропними засобами. Він звернувся до лікаря із скаргами на порушення координації рухів, тремор у руках, сонливість. Яка група препаратів можуть викликати такий симптомокомплекс?

%!100%Нейролептики.

%0%Аналгетики.

%0%Антидепресанти.

%0%Психомоторні стимулятори.

%0%Адаптогени.

@

 

#1

В поліклінику звернувся хворий 35 років зі скаргами на тривалу застуду. У хворго спостерігається апатія, нежідь, кашель, сльозотеча. Температура нормальна. На шкірі вугруватий висип. Із анамнезу з'ясовано, що хвори страждає неврозом, він тривалий час приймав препарати для лікування неврозу. Який препарат став причиною ускладнення?

%!100%Натрію бромід.

%0%Діазепам.

%0%Настока валеріани.

%0%Амізил.

%0%Настойка пустирнику.

@

 

 

#1

У жінки 53 років трапився інфаркт задньої стінки лівого шлуночка серця. Хвору бентежать сильні болі за грудиною, аритмія, задишка. Який препарат найбільш доцільно ввести у данному випадку для надання першо допомоги?

%!100%Нітрогліцерин.

%0%Нітронг.

%0%Кордарон

%0%Анаприлін.

%0%Сустак

@

 

#1

Юнак 15 років звернувя до невропатолога з приводу болів, пов'язаних з невритом. Він попрохав дати знеболюючий засіб трамал.Однак лікар відмовився призначити трамал, мотивуя це можливостю ускладнення. Які недоліки цьог препарату перешкоджують його призначенню при невриті?

%!100%Можливість пристрасті.

%0%Пригничення дихання.

%0%Здатність до кумуляції.

%0%Зниження АТ.

%0%Явище обстипації.

@

 

#1

У чоловіка 48 років розвилася гостра серцева недостатність. Інтерн запропонував вести хворому строфантин, але лікар швидкої допомоги, дізнавшись, що хворий тривалий час приймав дигітоксин відхилив цю пропозицію. Яке явищ мало виникнути при введенні строфантину?

%!100%Кумулятивний ефект.

%0%Зниження активності.

%0%Порушення зору.

%0%Погіршення дихання.

%0%Послаблення елімінації.

@

 

#1

У чоловіка 68 років з тремтінням рук, порушенням координації рухів диагностована хвороба Паркінсона. Який засіб доцільно призначити хворому?

%!100%Циклодол.

%0%Фенобарбітал.

%0%Дифенін.

%0%Фінлепсин.

%0%Етосуксимід.

@

 

#1

Чоловіку 70 років, страждаючому хворобою Паркинсона, був призначений препарат леводопа. Через тиждень стан хворого значно покращался. Який механизм дії лікарського засобу?

%!100%Активація дофамінової системи.

%0%Гальмування холінергічної системи.

%0%Гальмування гістамінергічної системи .

%0%Гальмування серотонінергічної системи.

%0%Активація енкефалінової системи.

@

 

 

#1

У дитини 6 років діагностовано гострий бронхіт. Приступи сухого кашлю викликали безсоння, втрату апетиту. В легенях відмічаються сухі хрипи, температура знижена – 36,1С, пульс 87 в хв., ЧД – 36 в хв. Який лікарський засіб слід призначити

%!100%Кодеїн.

%0%Ефедран

%0%Етимізол.

%0%Еритроміцин.

%0%Еуфілін

@

 

#1

Чоловіка 43 років непокоїть біль в правому оці. Об'єктивно склери та кон'юнктиви різко гіперемовані, набряклі, спостерігається сльозотеча. Окуліст діагностував катаральний кон'юнктивит інфекційного походження. Які очні краплі слід

%!100%Сульфацил-натрію.

%0%Етилморфіну гідрохлорид

%0%Танін

%0%Фосфакол

%0%Атропіну сульфат

@

 

#1

Жінка 48 років звернулася до гінеколога із скаргами на зуд в області зовнішніх статевих органів та рясні виділення. При мікроскопіі мазку з піхви виявлено дріжджеподібні грибки. Який препарат у вигляді вагінальних свічок треба призначити?

%!100%Клотримазол.

%0%Гризеофульвін.

%0%Хінофунгін.

%0%Амфотерицин.

%0%Лівоміцетин.

@

 

#1

Жінка 37 років звернулася до гінеколога з приводу запального процесу піхви, який супроводжується свербінням та пінистими виділеннями. Баканаліз встановив наявність трихомонадної інфекції. Який засіб найбіль ефективний у данному випадку?

%!100%Метронідазол.

%0%Ністатин.

%0%Нітроксолін

%0%Ампіцилін.

%0%Еритроміцин.

@

 

#1

Дитина 8 років готувалася до тонзилектомії. Аналіз крові показав, що час згортання збільшено (до 7 хвилин). Який препаратза 5 днів до операції слід включити до комплексу лікарських засобів підготовчого періоду в першу чергу?

%!100%Вікасол.

%0%Кальцію хлорид.

%0%Амінокапронову кіслоту.

%0%Фібриноген.

%0%Дицинон.

@

 

#1

В дермато-венерологічний диспансер надійшла жінка 30 років з діагнозом первинний сифіліс. Який засіб найбільш доцільно їй призначити?

%!100%Бензилпеніцилін.

%0%Феноксиметилпеніцилін.

%0%Тетрациклін.

%0%Левомицитин

%0%Цефамізин.

@

 

 

#1

У жінки 43 років, яка перд тим була прооперована з приводу фіброміоми матки, почалася кровотеча. Лікар призначив внутрішньовенно 5% розчин амінокапронової кислоти (100 мл), що викликало гемостаз покращення стану хворої. Який механізм дії цього препарату?

%!100%Блокада синтезу фібрінолізину.

%0%Посилення синтезу тромбопластину.

%0%Активація синтезу тромбіну.

%0%Прискорення утворення тромбіну.

%0%Блокада утворення антитромбіну.

@

 

#1

Чоловік 60 років систематично приймав дигітоксин. Його стан спочатку покращився, а потім став погіршуватись, розвилася брадикардія, аритмія. Яке явище полягає в основі цього

%!100%Кумуляція матеріальна.

%0%Тахіфілаксія

%0%Алергія.

%0%Десенситизація адренорецепторів.

%0%Індукція ферментів.

@

 

#1

В токсикологічне відділення привезли дитину яка отруїлася грибами, а саме – мухоморами. Який препарат слід використати для надання невідкладної допомоги в першу чергу?

%!100%Атропін.

%0%Папаверин

%0%Унітіол

%0%Тіосульфат натрію

%0%Дипіроксим

@

 

#1

Дівчина 25 років прийшла до токсикологічного відділення з явищами гострого отруєння морфіном. Який антидот слід вести хворій?

%!100%Налоксон

%0%Унітіол

%0%Атропін.

%0%Лобелін.

%0%Етімізол.

@

 

#1

Хворій з явищами гострої інтоксикації морфіном був введений налоксон, який швидко покращив її стан. Який переважний механизм дії цього препарату?

%!100%Конкурентна блокада мю-опіатних рецепторів.

%0%Блокада ГАМК-рецепторів.

%0%Блокада серотонінових рецепторів.

%0%Блокада бензодіазепінових рецепторів.

%0%Блокада сигма-опіатних рецепторів.

@

 

#1

Чоловік 50 років був прооперований з приводу раку шлунку. В комплексній анестезіологічній допомозі був застосований дитилін. Після закінчення операції дія дитиліну продовжувалась. Чому прозерин протипоказаний при передозіровці дитиліну?

%!100%Посилює деполяризацію синантичних мембран

%0%Викликає кишкову коліку.

%0%Може викликати бронхоспазм.

%0%Зменшує вплив ацетилхоліну.

%0%Реактивує ацетилхолінестеразу.

@

 

#1

В токсикологічне відділення надійшов чоловік 40 років, який отруївся інсектицидом – хлорофосом. Який реактиватор холінестерази слід застосувати ?

%!100%Дипіроксим

%0%Платифілін.

%0%Скополамін.

%0%Амізил.

%0%Атропін.

@

 

#1

Лікар швидкої допомоги був викликаний до жінки 40 років з приводу приступу бронхіальної астми з явищами стенокардії, лікар ввів хворій належний препарат. Який із препаратів найбільш ефективний для невідкладної допомоги?

%!100%Сальбутамол.

%0%Ефедрин.

%0%Адреналін.

%0%Атропін.

%0%Платифілін.

@

 

#1

Жінка 42 років надійшла до кардіологічного відділення з діагнозом стенокардія, ішемічна хвороба серця. Приступи виникають 1-2рази на день. Який препарат найбільш доцільно призначити хворій для лікування?

%!100%Сустак форте.

%0%Еуфілін.

%0%Діпіридамол.

%0%Папаверин.

%0%Но-шпа.

@

 

 

 

#1

Подберите наиболее адекватное средство для систематического лечения больного с интенсивно выраженными продуктивными симптомами (бредом и галлюцинациями).

%!100%Трифтазин

%0%Клозапин

%0%Мезапам

%0%Буспирон

%0%Амитриптилин

@

 

 

#1

У морськоi свинки створено експериментальна модель нарушення ритму серця. Для демонстрацii протиарiтмiчноi властивостi використовано верапамiл.З чим пов'язана буде

%!100%Блокує кальцiевi канали

%0%Блокує М-холiнорецептори

%0%Справляє пряму мембраностабiлiзуючу дiю

%0%Блокує бета-адренорецептори

%0%Активiзує бета-1-адренорецептори

@

 

 

#1

До приймального вiддiлення лiкарнi доставлено хворого з вираженими явищами гостроi серцевоi недостатностi. Яким iз зазначених препаратiв можно йому термiново допомоготи?

%!100%Корглiкон

%0%Етазол

%0%Дiтiлiн

%0%Фiзостигмiн

%0%Дигитоксiн

@

 

#1

При обстеженнi хворого з явищами гiпертензiї з'ясувалось, що йому найбiльш доцiльно застосувати препарат, дiючий на артерiальний тиск через систему ренiн-ангiотензiну. Який це

%!100%Каптопрiл

%0%Октадiн

%0%Дiбазол

%0%Анапрiлiн

%0%Апресiн

@

 

#1

У хворого з iнфарктом мiокарду та явищами серцевої недостатності виникла шлуночкова аритмiя. Який препарат є засобом вибору в цьому разi?

%!100%Лiдокаiн

%0%Хiнiдiн

%0%Ніфединін

%0%Новокаiнамiд

%0%Аймалiн

@

 

#1

В хірургічне відділення поступив хворий з абсцесом плеча. При додатковому дослідженні виявлено шлуночкову екстрасистолію. Яке знеболення і яким препаратом найбільш доцільне в даному випадку?

%!100%Місцева анестезія лідокаіном.

%0%Спинномозкова анестезія совкаіном.

%0%Гексеналовий наркоз.

%0%Ефірний наркоз.

%0%Кетаміновий наркоз.

@

 

#1

Який препарат треба призначити хворому, у якого безсоння з'явилося внаслідок появи висипань алергічного характеру з почервонінням, набряком, сильним свербінням.:

%!100%Дімедрол.

%0%Фенобарбітал.

%0%Нітразепам.

%0%Хлоралгідрат.

%0%Натрію оксибутират

@

 

#1

До лікарні доставили хворого з отруєнням морфіном. Відомо, що при гострому отруєнні морфіном використовується специфічний антагоніст налороксон. Який фактор являється основним у розвитку антагоністичної дії?

%!100%Конкуренція за зв'язування з “опіатними” рецепторами..

%0%Пряме збудження дихального центру.

%0%Рефлекторне збудження дихального центру.

%0%Різке прискорення метаболізму морфіну.

%0%Зменшення чутливості організму до морфіну.

@

 

#1

Залізодефіцитна анемія досить поширена серед вагітних, ускладнює перебіг вагітності, пологів, несприятливо позначається на стані плода і новонародженого.Запропонуйтедля лікування препарат

%!100%Заліза закисного лактат.

%0%Коамід

%0%Ферроплекс

%0%Ферковен.

%0%Феррум-лек.

@

 

#1

Хворий з гострим ринітом часто застосовував інтраназально 5% розчин ефедрину гідрохлориду. Ефективність препарату різко зменшилась, на 3-й день зникла повністю. Чим зумовлене швидке зниження ефективності (тахіфілаксія)?

%!100%Прогресивним зменшенням запасів норадреналіну в закінченнях симпатичних нервів

%0%Порушенням синтезу норадреналіну закінченнях симпатичних нервів

%0%Порушенням процесу звільнення медіатора із депо.

%0%Збільшенням зворотнього захоплення медіатора.

%0%Блокада адренорецепторів.

@

 

#1

В стационар поступил больной с отравлением грибами, среди которых случайно оказался мухомор. Кроме промывания желудка, активированного угля и солеых слабительных внутрь, а также инфузионной дезинтоксикационно терапии, больному назначили инъекции атропина сульфата, в результате чего симптомы отравления значительно ослабились. Укажите тип взаимодействия мускарина (алкалоида мухомора) и атропина

%!100%Прямой функциональный односторонний антагонизм;

%0%Не прямой функциональный антагонизм.

%0%Косвенный функциональный антагонизм.

%0%Химический антагонизм.

%0%Физико-химический антагонизм (антидотизм).

@

 

#1

Больному по поводу бессонницы был назначен фенобарбитал по 1 таблетке перед сном. На 10-й день больной снова обратился к врачу с жалобами на то, что в первые дни после начала назначения препарата сон наступал, последние 2 дня, несмотря на прием снотворного, больного мучила бессонница. Укажите, как называется ослабление эффекта фармакологического средства после повторных его введений.

%!100%Толерантность.

%0%Сенсибилизация.

%0%Тахифилаксия.

%0%Идиосинкразия.

%0%Гиперчувствительность

@

 

#1

Больная длительно страдает варикозным расширением вен нижних конечностей, которое осложнилось развитием трофической язвы голени. Язвенная поверхность покрыта гнойным налетом с гиперемией и ощущением зуда вокру нее. Посев гнойного отделяемого выявил наличие стафилококка. Для лечения язвы больной назначен антисептик из группы поверхностно активных веществ (детергентов) в виде мази, применение которого устранило ощущение зуда, нагноение и ускорило эпителизацию поверхности. Укажите название антисептика

%!100%Этоний.

%0%Фурацилин.

%0%Калия перманганат.

%0%Этакридина лактат.

%0%Бриллиантовый зеленый.

@

 

#1

В неврологической клинике находится больной, страдающий большими судорожными припадками (grand mal) с потерей сознания, непроизвольным мочеиспусканием и последующей амнезией. Какой лекарственный препара является основным (или препаратом выбора) для лечения grand mal?

%!100%Фенобарбитал.

%0%Гексамидин.

%0%Hатрия вальпроат.

%0%Клоназепам.

%0%Етосуксимід

@

 

#1

Больной, страдающий бронхиальной астмой с сопутствующей стенокардией напряжения был назначен препарат в ингаляциях. Во время очередной ингаляции больной почувствовал себя плохо; возникло сердцебиение, а затем давящие боли в области сердца с иррадиацией в левую лопатку и плечо. Какой из перечисленных препаратов мог вызвать эти побочные эффекты во время ингаляции?

%!100%Изадрин.

%0%Кромолин-натрий.

%0%Еуфілін

%0%Фенотерол.

%0%Нафтизин

@

 

#1

По поводу аллергической реакции больной принимал дипразин. На дне рождения у товарища, пренебрегая советом врача, принял обычную для себя дозу алкоголя. Вместо ожидаемой средней степени опьянения развилас алкогольная кома, в связи с чем больной госпитализирован в реанимационное отделение. Назовите характер описанного взаимодействия ЛВ и алкоголя.

%!100%Потенцирование.

%0%Идиосинкразия.

%0%Тахифилаксия.

%0%Суммирование.

%0%Функциональный агонизм.

@

 

#1

Больному, страдающему склеродермией (коллагеновое заболевание), был назначен иммунодепрессант, относящийся к группе противомалярийных средств, производных хинолина. Препарат больной принимал длительно. С временем у него снизился вес, поседели волосы, уменьшилась острота зрения, появилось мелькание в глазах. Было назначено обследование у окулиста, который срочно отменил препарат. Определите, каким препаратом лечили больного.

%!100%Хингамином.

%0%Циклофосфаном.

%0%Хиноцидом.

%0%Кризанолом.

%0%Метотрексатом.

@

 

#1

В хирургическое отделение поступил больной по поводу острого аппендицита. Ему было предложено произвести аппендектомию под местной анестезией. Однако из анамнеза выяснилось, что больной часто страдает аллергическим реакциями на лекарства. Выберите из указанных препаратов наиболее предпочтительный для инфильтрационной анестезии в

%!100%Ксикаин (лидокаин).

%0%Hовокаин.

%0%Дикаин.

%0%Анестезин.

%0%Кокаин

@

 

#1

Больному, страдающему гипертонической болезнью (АД - 200/110 мм рт. ст. ), среди комплексной терапии врач назначил анаприлин (пропранолол). Через 2 недели от начала приема этого препарата он стал жаловаться на чувств удушья, затруднение дыхания. Объясните возможную причину осложнений и вашу тактику в данной ситуации.

%!100%Блокада бета2-адренорецепторов .

%0%Блокада бета1-адренорецепторов.

%0%Миотропное бронхоспастическое действие.

%0%Возбуждение М-холинорецепторов.

%0%Аллергическая реакция.

@

 

#1

На третій день після резекції шлунка виникла атонія кишечника. Який із препаратів необхідно застосувати?

%!100%Прозерин

%0%Атропiну сульфат

%0%Бензогексонiй

%0%Но-шпу

%0%Пiрилен

@

 

#1

В лікарню привезли хворого з отруєнням. Необхідно терміново викликати блювоту. Який з перерахованих нижче засобiв слід застосувати ?

%!100%Апоморфiну гiдрохлорид

%0%Етаперазин

%0%Церукал

%0%Димедрол

%0%Панкреатин

@

 

 

#1

У хворого при дослідженні калу виявлено яйця аскорид. Який засіб слід призначити ?

%!100%Піперазину адіпінат

%0%Ністатин

%0%Левоміцетин

%0%Тетрациклін

%0%Фуразолідон

@

 

#1

Хворому з застійною серцевою недостатнiстю призначили серцевий глiкозид, який характеризується високою бiодоступнiстю, мiцним зв`язком з бiлками плазми, бiотрансформацiєю в печінцi, виражено кумуляцiєю. Визначите

%!100%Дигiтоксин

%0%Настiй трави горицвіту

%0%Корглiкон

%0%Целанiд

%0%Строфантин

@

 

#1

У хворого після автомобільної катастрофи гіпоксичний набряк мозку. Який із перелічених препаратів доцільно призначити ?

%!100%Натрію оксибутират

%0%Ефір для наркозу

%0%Гексенол

%0%Кетамін

%0%Фентаніл

@

 

#1

Хворому з запаленням легень лікар призначив сулафиніламідний препарат.Який механiзм дiї сульфанiламiдiв передбачає лікар ?

%!100%Конкурентнi антагонiсти параамiнобензойної кислоти

%0%Дiють на оболонку мiкроорганiзмiв

%0%Пiдвищують проникність мембран мікроорганізмів

%0%Регулюють судинний тонус

%0%Блокують сульфгiдрильнi групи ферментiв

@

 

#1

У хворого з запаленням легенів непериносимість до антибіотиків. Який з комбінованих сульфаніламідних препаратів слід призначити хворому ?

%!100%Бісептол

%0%Етазол

%0%Сульфацил-натрію

%0%Стрептоцид

%0%Сульфадиметоксин

@

 

#1

У хворого після резекції шлунка розвинулась мегалобластична анемія. Який препарат необхідно призначити хворому?

%!100%Вітамін В12

%0%Заліза лактат

%0%Ферковен

%0%Вітамін В6

%0%Аскорбінова кислота

@

 

#1

Дитина 2-х років випила очні краплі з домашньої аптечки. Стан важкий, значне пото- і слиновиділення, астматичне дихання, кашель, зіниці різко звужені, тони серця глухі, брадикардія Перистальтика кишечника посилена, пронос, артеріальний тиск знижений. Яким препаратом викликане отруєння?

%!100%Пілокарпіну гідрохлорид

%0%Анаприлін

%0%Атропін

%0%Платифіліну гідротартрат

%0%Сульфацил-натрій

@

 

#1

У хворого на маніакально-депресивний психоз спостерігаються пригнічення психічної і рухової активності, тривожно-депресивний стан. Який препарат необхідно йому призначит для зняття патологічної депресії?

%!100%Амітриптилін

%0%Сиднокарб

%0%Кофеїн-бензоат натрію

%0%Пірацетам

%0%Трифтазин

@

 

#1

Хвора на бронхіальну астму приймала протягом 2-х місяців преднізолон у таблетках (по 1 табл. 3 рази на день). Внаслідок значного покращання стану раптово припинила його прийом Розвиток якого ускладнення високо ймовірний у цьому

%!100%Синдрому відміни

%0%Синдрому Іценко-Кушінга

%0%Шлункової кровотечі

%0%Ожиріння верхньої половини тулуба

%0%Гіпотонії

@

 

#1

У хворого з виразковою хворобою шлунка виявлено Helicobacter pylors. Який з нижчеперерахованих препаратів доцільно використати у цьому випадку?

%!100%Метронідазол

%0%Бісептол

%0%Ентеросептол

%0%Левоміцетин

%0%Сульфадиметоксин

@

 

#1

У хворого з приступом бронхіальної астми супровідним захворюванням є стенокардія. Який бронхолітичний засіб потрібно призначати у такому випадку?

%!100%Сальбутамол

%0%Адреналіну гідрохлорид

%0%Ізадрин

%0%Еуфілін

%0%Атропіну сульфат

@

 

#1

Містить триметроприм і сульфаметоксазол. Має високу протимікробну активність. Механізм дії зв'язаний з подвійним блокуючим ефектом препарату та метаболізм бактерій. Побічн ефекти: диспепсичні явища, алергічні реакції, пригнічення кровотворення

%!100%Бісептол

%0%Фталазол

%0%Сульфапіридазин

%0%Сульфадиметоксин

%0%Сульфален

@

 

#1

Має широкий спектр протимікробної дії, найбільш чутливі до нього стафілококи та мікобактерії туберкульозу. Дія пов'язана з пригніченням синтезу РНК бактерій. Добре всмоктуються ШКТ. Має гепатотоксичну дію, викликає алергічні реакції, забарвлює сечу, харкотиння і сльозну рідину в червоний колір.

%!100%Рифампіцин

%0%Стрептоміцин

%0%Етамбутол

%0%ПАСК

%0%Ізоніазид

@

 

#1

Належить до засобів, що викликають підвищення моторики кишківника, діє в основному на товсту кишку, може кумулювати і подразнювати нирки, забарвлює сечу у червоний

%!100%Фенолфталеїн

%0%Корінь ревеню

%0%Магнію сульфат

%0%Натрію сульфат

%0%Бісакоділ

@

 

#1

У хронічного алкоголіка розвинувся психоз. Які препарати доцільно при цьому використовувати?

%!100%Аміназин

%0%Атропіна сульфат.

%0%Пентамін.

%0%Гігроній.

%0%Адреналіна гідрохлорід.

@

 

#1

Під час оперативного втручання на фоні використання гігронію різко знизився артеріальний тиск. Представники яких груп лікарських препаратів можуть нормалізувати артеріальний тиск?

%!100%a-адреноміметики.

%0%a-адреноблокатори.

%0%Гангліоблокатори.

%0%М-холіноміметики.

%0%Н-холіноміметики.

@

 

#1

У хворого міастенією після призначення прозеріну з'явилась нудота, діарея, посмикування м'язів язика і скелетних м'язів. Чим можна купірувати інтоксикацію?

%!100%Метацином.

%0%Физостигмином.

%0%Пірідостігміну бромідом.

%0%Ізадрином.

%0%Мезатоном.

@

 

#1

Хворий поступив в коматозному стані з помірним пригніченням дихання і серцевої діяльності після прийому препаратів барбітурової кислоти. Призначити антидотную терапію.

%!100%Бемегрід.

%0%Апоморфіна гідрохлорід.

%0%Протаміна сульфат.

%0%Кальція хлорід.

%0%Атропіна сульфат.

@

 

 

#1

У хворого з гіпертонічою хворобою після прийому гіпотензивного засоба та прийнять вертикального положення розвинувся паморочний стан. Який з препаратів міг визвати подібний ефект?

%!100%Бензогексоній

%0%Резерпін.

%0%Ніфедіпін.

%0%Магнія сульфат.

%0%Папаверіна гідрохлорід.

@

 

#1

Хворий поступив до стаціонару з гострою серцево-судинною недостатністю. Який препарат необхідно використати в даному випадку?

%!100%Строфантін.

%0%Дігітоксин.

%0%Дігоксин в таблетках.

%0%Адреналін.

%0%Аміодарон.

@

 

#1

Хворому з набряками серцевого походження призначили наперстянку в порошку. Через деякий час з'явились ознаки дігіталісної інтоксикації: екстрасистолія, диспепсія. Чим ліквідувати ускладнення?

%!100%Солями калію.

%0%Солями кальцію.

%0%Солями магнію.

%0%Гангліоблокаторами.

%0%М-холіноблокатори.

@

 

#1

У хворого напади бронхіальної астми виникають звичайно вночі, супроводжуються брадикардією, спастичними болями в кишечнику, поносом. Препарати якої группи можуть усунути ці симптоми?

%!100%М-холіноблокатори.

%0%Н-холіноблокаторі, Н2-гістаміноблокатори

%0%Альфа-адреноблокатори

%0%Бета-адреноблокатори

%0%Симпатолітики.

@

 

#1

Під час довготривалого лікування хронічного захворювання сульфаніламідом та аміноглікозидами у хворого зменшилась кількість лейкоцитів.Який з перелічених засобів стимулює утворення лейкоцитів?

%!100%Метилурацил

%0%Ферроцерон

%0%Коамід

%0%Вікалін

%0%Ерітроміцин

@

 

#1

Який діуретик потрібно призначити хворому, який лікується серцевими глікозидами, щоб зберегти в організмі калій?

%!100%Тріамтерен

%0%Фуросемід

%0%Гіпотіазид

%0%Діакарб

%0%Теобромін

@

 

#1

Хворого з анемією лікують препаратами заліза. Чим потрібно посилити всмоктування препаратів заліза?

%!100%Аскорбіновою кислотою

%0%Трипсином

%0%Фесталом

%0%Гастроцепіном

%0%Альмагелем

@

 

#1

У хворого непритомний стан, відчутний запах ацетону з рота. Діагноз: діабетична кома. Який засіб здатний зняти коматозний стан?

%!100%Інсулін

%0%Бутамід

%0%Аскарбоза

%0%Маніліл

%0%Глібутід

@

 

#1

У хворого після тривалого курсу лікування в’ялопротікаючої шизофренії виникли явища паркінсонізму. Який з нижчеперерахованих препаратів міг викликати даний побічний ефект?

%!100%Аміназин

%0%Сибазон

%0%Пірацетам

%0%Літію карбонат

%0%Галоперидол

@

 

#1

Хворому,який переніс інфаркт міокарду, призначена ацетилсаліцилова кислота по 75 мг щиденно.З якою метою призначено препарат?

%!100%Зменшення агрегації тромбоцитів

%0%Зменшення запалення

%0%Зменшення болю

%0%Пониження температури

%0%Розширення коронарних судин

@

 

#1

З хімічного виробництва в токсикологічне відділення доставлений хворий з отруєнням ртуттю. Який препарат слід використати в даній ситуації?

%!100%Унітіол

%0%Ізонітрозин

%0%Налоксон

%0%Активоване вугілля

%0%Ентеросорбент СКН

@

 

#1

Закрапування в ніс при риніті лікарського препарату з групи непрямих адреноміметиків на протязі декількох днів призвело до поступового зниження судиннозвужуючого ефекту. Як зветься це явище?

%!100%Тахіфілаксія

%0%Ідіосінкразія

%0%Тератогенність

%0%Алергія

%0%Кумуляція

@

 

#1

Хворий з гіпертонічною хворобою тривалий час приймав лікарський препарат. Через деякий час у нього з’явилось відчуття втоми, сухості в роті, сонливості, закрепи. Для якого препарата характерні такі побічні ефекти?

%!100%Клофелін

%0%Каптоприл

%0%Папаверін

%0%Ніфедіпін

%0%Дібазол

@

 

#1

У приймальне відділення поступив хворий з пригніченням дихання. Препарати якої фармакологічної групи стимулюють дихання при його пригніченні?

%!100%Аналептики

%0%Транквілізатори

%0%Нейролептики

%0%Антидепресанти

%0%Анальгетики

@

 

#1

У хворого, який був підвержений впливу іонізуючого опромінювання в імунограмі відмічене різке зниження Т-ланки клітинного імунітету. Який препарат йому потрібно призначити з метою лікування цього стану?

%!100%Тімалін

%0%Екстракт елеутерококу

%0%Настоянку женьшеню

%0%Азатіопрін

%0%Метилурацил

@

 

#1

В терапевтичне відділення поступив хворий з підвищеним артеріальним тиском, який викликан спазмом периферичних судин.Який гіпотензивний препарат з групи альфа-адреноблокаторів, найбільш доцільно призначити хворому?

%!100%Празозін

%0%Каптопріл

%0%Аміназін

%0%Анаприлін

%0%Клофелін

@

 

 

#1

У хворої, страждаючої гіпертонічною хворобою, розвинувся приступ бронхіальної астми. Призначити засіб для зняття приступу:

%!100%Салбутамол

%0%Ізадрин

%0%Адреналін

%0%Еуфілін

%0%Ефедрин

@

 

#1

Для зменшення втрати крові при проведенні операції на печінці необхідно викликати штучну гіпотонію. Вибрати препарат:

%!100%Гігроній

%0%Ацеклідін

%0%Пірилен

%0%Метацин

%0%Гоматропін

@

 

 

#1

Під час оперативного втручання після введення гігронію різко знизився артеріальний тиск. Засоби яких груп лікарських препаратів можуть нормалізувати артеріальний тиск?

%!100%Альфа-адреноміметики

%0%Альфа-адреноблокатори

%0%Гангліоблокатори

%0%М-холіноміметики

%0%Н-холіномиметики

@

 

#1

Хворий на гострий інфаркт міокарду в складі комплексної терапії отримував гепарин. Через деякий час з'явилася гематурія. Який засіб (антидот) можна використовувати?

%!100%Протаміна сульфат

%0%Бемегрид

%0%Унітіол

%0%Налоксон

%0%Вікасол

@

 

#1

До лікаря звернувся хворий зі скаргами на нежить, пригнічений настрій, появу "прищів" на шкірі. При опиті з'ясовано, що хворий на протязі трьох тижнів приймав мікстуру, яку йому виписав невропатолог. З вживанням яких препаратів, якої групи пов'язані скарги пацієнта?

%!100%Броміди

%0%Препарати валеріани

%0%Солі літію

%0%Транквілизатори

%0%Нейролептики

@

 

#1

Хвора гіпертонічною хворобою тривалий час лікувалася гіпотензивними засобами. В останній час стан хворої погіршився. З'явились нудота, набряк вік та губ, уртикарні висипи на шкірі, блювання, брадикардія, понос. Який препарат визиває цій побічний ефект?

%!100%Резерпин

%0%Клофелин

%0%Бензогексоній

%0%Анаприлин

%0%Дибазол

@

 

#1

Підчас барбітурового наркозу у хворого 65 років почалость пригнічення дихання. Анестезіолог зробив внутрішньовенну ін’єцію 10 мл 0,5% розчину бемегріду. Стан хворого покращав, обєм легеневої вентиляції збільшився. Яке явище полягає в основі взаємодії цих препаратів?

%!100%Антагонізм прямий.

%0%Антагонізм непрямий.

%0%Антагонізм однобічний.

%0%Синергізм прямий.

%0%Синергізм непрямий

@

 

 

#1

До чоловіка 22 років була викликана бригада швидкої допомоги з приводу приступу бронхіальної астми. Який шлях введення сальбутамолу найбільш доцільний у данному випадку?

%!100%Інгаляційний.

%0%Внутрішньовенний.

%0%Внутрішньом’язовий.

%0%Підшкірний.

%0%Сублінгвальний.

@

 

#1

У дитини 5 років гостра правостороння нижньодолева пневмонія. При сіянні харкотиння виявлено, що збудник захворювання стійкий до пеніциліну, але чутливий до макролидів. Який препарат найльш доцільно використати у даному випадку?

%!100%Еритроміцин.

%0%Тетрациклін.

%0%Гентаміцин.

%0%Стрептоміцин.

%0%Ампіцилін.

@

 

#1

В психіатричну клінику доставлений хворий 40 років у стані збудження, агресіі, марення. Який препарат слід ввести хворому?

%!100%Аміназин.

%0%Седуксен (діазепам).

%0%Настойку валеріани.

%0%Резерпін.

%0%Натрію бромід.

@

 

#1

Хворий з гострим ринітом закапує ніс розчином нафтизіну. Відчувшм полегшення, він прискорив закапування через кожні 15-20 хвилин, але від цього покращення не наступило: дихання залишалося утрудненим. З яким із переліченних процесів пов’язане це явище?

%!100%Тахифілаксія

%0%Кумуляція

%0%Потенціювання

%0%Сенсибілізація

%0%Лікарська залежність

@

 

#1

При отруєнні грибами-мухоморами в якості антидота використовують атропін. Який із перелічених механізмів властивий атропіну, що призводить до знешкодження грибної отрути-мускаріну?

%!100%Рецепторний.

%0%Фізико-хімічний.

%0%Антиферментний.

%0%Метаболітний.

%0%Ферментний.

@

 

#1

Хворий з простудним захворюванням страждає від нестерпного кашлю з погано відділяємим харкотинням. Який з перелічених препаратів може полегшити його стан?

%!100%Настій трави термопсису

%0%Етилморфіну гідрохлорид

%0%Кодеіну фосфат

%0%Глауцину гідрохлорид

%0%Фалімінт

@

 

 

#1

В отделение скорой помощи доставлен пациент, который по ошибке выпил раствор ртути дихлорида (сулема). Состояние тяжелое, отмечается возбуждение, снижение артериального давления.Укажите, какой препарат необходимо назначить для обезвреживания

%!100%5% раствор унитиола внутримышечно;

%0%раствор натрия гидрокарбоната внутривенно;

%0%15% р-р дипироксима внутримышечно

%0%2% раствор фуросемида с изотоническим раствором натрия хлорида внутривенно;

%0%метиленовый синий в 5% растворе глюкозы внутривенно.

@

 

#1

В больницу поступил больной по поводу травмы глаза в результате попадания металлической стружки. У больного отек глаза, резкая гиперемия, слезоточение, боль при мигании. Удаление инородного тела возможно только под местным обезболиванием. Выберите препарат для местной анестезии.

%!100%Дикаин

%0%Новокаин

%0%Анестезин

%0%Лидокаин

%0%Тримекаин

@

 

 

#1

При нанесении на слизистые оболочки препараты вызывают осаждение белков слизи и уплотняют поверхностный слой слизистой оболочки, оказывая противовоспалительное дейсвие. Определите группу препаратов.

%!100%Вяжущие

%0%Обволакивающие

%0%Раздражающие

%0%Адсорбирующие

%0%Местноанестезирующие

@

 

#1

Препарат мало растворим в воде, поэтому его применяют для поверхностной анестезии в мазях, пастах, присыпках, ректальных суппозиториях, а также назначают внутрь в порошках при болях в желудке, рвоте. Определите препарат.

%!100% Анестезин

%0%Новокаин

%0%Тримекаин

%0%Пиромекаин

%0%Совкаин

@

 

 

#1

Во время операции у пациента, находящегося в глубоком наркозе, возникла опасность остановки дыхания. Укажите, какой стимулятор дыхания следует применить в данной ситуации.

%!100%Этимизол

%0%Кордиамин

%0%Цититон

%0%Лобелина гидрохлорид

%0%Кофеин

@

 

 

#1

К врачу обратился больной 60 лет, который жалуется на появляющиеся в ночное время боли в нижних конечностях. Больной много и длительно курит. После обследования поставлени диагноз: облитерирующий эндартериит (расстройства периферического кровообращения). Какой препарат наиболее целесообразно назначить для лечения этого

%!100%Фентоламин

%0%Папаверин

%0%Но-шпа

%0%Дибазол

%0%Верапамил

@

 

 

#1

Больной 70 лет в течение нескольких лет состоял на диспансерном учете по поводу цирроза печени. В результате незначительной травмы руки возникло кровотечение. Анализ крови показал увеличение фибринолитической активности. Укажите, какой препарат наиболее показан в данной ситуации.

%!100%кислота аминокапроновая;

%0%рутин

%0%губка гемостатическая;

%0%кальция хлорид;

%0%викасол.

@

 

 

#1

К стоматологу обратилась мать ребенка 2-х лет с жалобами на разрушение у него зубов. При осмотре молочные зубы деформированы, поражены кариесом, у шейки коричневая кайма. Из анамнеза установлено, что мать во время беременности принимала антибиотики без контроля врача. Укажите, какую группу антибиотиков, обладающую наиболее выраженным тератогенным действием, могла принимать мать?

%!100%тетрациклины;

%0%пенициллины;

%0%цефалоспорины;

%0%аминогликозиды;

%0%макролиды.

@

 

 

#1

Больной хроническим бронхитом длительно принимал отхаркивающую микстуру, которая улучшала отхождение мокроты. Со временем у него появились насморк, слезотечение, кожный зуд и высыпания на коже. Какой из компонентов микстуры мог вызвать указанные побочные эффекты?

%!100%калия йодид;

%0%ацетилцистеин;

%0%настой травы термопсиса;

%0%натрия гидрокарбонат;

%0%терпингидрат.

@

 

#1

Больному в связи со значительным повышением АД была сделана п/к инъекция гипотензивного препарата. Через некоторое время при попытке встать с кровати больной почувствовал головокружение, потемнение в глахах и потерял сознание. Какой из перечисленных гипотензивных препаратов может вызвать развитие ортостатического коллапса?

%!100%бензогексоний;

%0%папаверин;

%0%дибазол;

%0%фуросемид;

%0%но-шпа.

@

 

 

#1

Больной обратился к врачу с жалобами на дисфункцию кишечника. Врач констатировал симптомы дуоденита, энтерита. При лабораторном исследовании поставлен диагноз: лямблиоз. Применение какого препарата показано?

%!100%Метронидазол

%0%Эритромицин

%0%Мономицин

%0%Хингамин

%0%Тетрациклин

@

 

 

#1

Хворий із хронічним закрепом приймав щодня одну таблетку “Сенадексин”. Через деякий час для отримання ефекту він змушений був приймати по 2 таблеткі. Укажіть, як називається такий тип зміни дії лікарських речовин:

%!100%Звикання

%0%Лікарська залежність

%0%Ідіосинкразія

%0%Сенсибілізація

%0%Кумуляція

@

 

#1

У жінок, які під час вагітності приймали талідомід, народжувалися діти із дефектами розвитку рук. Укажіть, як називається такий тип дії лікарських речовин на плід.

%!100%Тератогенна

%0%Ембріотоксична

%0%Канцерогенна

%0%Мутагенна

%0%Фетотоксична

@

 

#1

Потерпілий обробляв рослини розчином речовини з інсектицидною дією без індивідуальних засобів захисту. Через деякий час у нього почалося сильне виділення слини, поту, сльоз, болі у животі, понос. При огляді виявлено міоз. Речовина, що викликала отруєння, належить до групи:

%!100%Антихолінестеразні засоби

%0%Н-холіноміметики

%0%Солі міді

%0%Нітрати

%0%Органічни сполуки хлору

@

 

#1

Після введення лікарської речовини у піддослідної тварини зменшилося виділення слини, розширилися зіниці, а при наступному введенні у вену ацитилхоліну частота скорочень серця істотно не змінилася. Укажіть назву цієї речовини:

%!100%Атропін

%0%Адреналін

%0%Анаприлін

%0%Прозерин

%0%Салбутамол

@

 

#1

При тривалому використанні препарату у хворого виникли остеопороз, ерозії слизової шлунка, гіпокаліємія, затримка натрію і води, зменшення вмісту кортикотропіну у крові. Якій препарат було застосовано?

%!100%Преднізолон

%0%Гіпотіазид

%0%Дигоксин

%0%Індометацин

%0%Резерпін

@

 

#1

Після прийому препарату у хворого з серцевою недостатністю зменшилася частота скорочень серця, пульс став кращого наповнення, зменшилися набряки, збільшився діурез. Вкажить, який препарат приймав хворий:

%!100%Дигоксин

%0%Анаприлін

%0%Верапаміл

%0%Дилтіазем

%0%Резерпін

@

 

#1

У хворого на хронічну сердцеву недостатність в процесі лікування препаратами наперстянки виникли симптоми, що свідчать про початок токсичної дії серцевих глікозидів. Який препарат неодхідно призначити для зменьшення негативної дії

%!100%Калія хлорід.

%0%Діпіроксим.

%0%Єтімізол.

%0%Атропіна сульфат.

%0%Кофеін-натрія бензоат.

@

 

#1

У хворого виник гостий приступ стенокардії. Який препарат треба використати для увірвання приступа?

%!100%.Нітрогліцерін

%0%Сустак

%0%Тринітролонг

%0%Нітросорбіт

%0%Нітронг

@

 

#1

У хворого діагностували хронічну серцеву недостатність І класу, що супроводжується вегетативним неврозом. Який препарат доцільно призначити цьому хворому?

%!100%Адонізід.

%0%Корглікон

%0%Лантозид

%0%Дігоксин

%0%Кордигіт

@

 

#1

Хворому на хронічний алкоголізм лікар призначив тетурам. Який з наведених механізмів є основою позитивного ефекту

%!100%Інгибує фермент ацетальдегідрогеназу, що приводить до увірвання метаболізму етилового алкоголю і накопичення

%0%Виробляє умовнорефлекторну обридливість до алкоголю.

%0%Сенсибилізує організм до алкоголю.

%0%Стимулює ЦНС.

%0%Полегшує протікання абстинентного синдрому.

@

 

#1

Хворому на серцеву недостатність був призначений дігітоксин. Спочатку його стан покращився, але з часом прояви серцевої недостатності знову наросли, і навіть з'явилися ознаки глікозидної інтоксикації. Чим це можна пояснити?

%!100%Кумуляцією

%0%Тахіфілаксією

%0%Ідіосинкразією

%0%Сенсибілізацією

%0%Потенціюванням

@

 

#1

В приймальне відділення лікарні доставлено хворого з ознаками отруєння фосфорорганічними інсектицидами. Який препарат потрібно вжити як засіб першої допомоги?

%!100%Дипіроксим

%0%Аміназин

%0%Панангін

%0%Унітіол

%0%Глюкоза

@

 

#1

Чоловіку 18 років з приводу флегмони плеча була зроблена внутрішньом'язова ін'єкція пеніциліну. Після цього у нього з'явилися тахікардія, ниткоподібний пульс, АТ знизився до 80/60 мм рт.ст. Який вид фармакологічної реакції розвинувся?

%!100%Анафілаксія

%0%Центральна дія

%0%Рефлекторна дія

%0%Потенціювання

%0%Периферична дія

@

 

 

#1

До педіатра звернулася жінка з приводу поганого самопочуття дитини 8 місяців: пітливість, збільшений розмір тім'ячка, відставання в прорізуванні зубів (всього 2 зуби), неспокій. Який з препаратів треба призначити в першу чергу ?

%!100%Ергокальциферол

%0%Тіамін

%0%Ціанокобаламін

%0%Фолієва кислота

%0%Кальція пангамат

@

 

#1

До жінки 28 років була викликана швидка допомога у зв'язку з нападом бронхіальної астми. Після внутрішньом'язової ін'єкції розчину ефедрину її стан поліпшився. Однак, через 49 хвилин напад повторився. Ефедрин подіяв слабше. Третя атака бронхоспазму, яка почалася через півгодини, ефедрином не знялася. Яке явище лежить в основі цього феномену?

%!100%Тахіфілаксія

%0%Наркоманія

%0%Біотрансформація

%0%Елімінація

%0%Адсорбція

@

 

#1

До лікарні швидкої допомоги доставили чоловіка 63 років з явищами колапсу. Для боротьби з гіпотензією лікар вибрав норадреналін. Який механізм дії цього препарату?

%!100%Активація альфа-1-адренорецепторів.

%0%Активація серотонінових рецепторів.

%0%Активація бета-адренорецепторів.

%0%Активація дофамінових рецепторів.

%0%Блокада м-холінорецепторів.

@

 

#1

Чоловік 37 років госпіталізований до хірургічного відділення з явищами гострого панкреатиту (блювота, пронос, брадикардія, гіпотензія, слабість, явища зневоднювання організму). Який препарат найбільш доцільно використати в першу чергу?

%!100%Контрикал

%0%Но-шпа

%0%Платифілін

%0%Етаперазин

%0%Ефедрин

@

 

#1

Терапія анаприліном позитивно вплинула на динаміку хвороби у жінки 44 років, яка страждає стенокардією. Який головний механізм дії цього препарату?

%!100%Блокада бета-адренорецепторів і зниження потреби міокарда в кисні.

%0%Зменшення окислювального обміну в міокарді внаслідок блокади ферментів циклу Кребса.

%0%Зменшення енергозатрат міокарда внаслідок зниження навантаження.

%0%Збільшення надходження кисню в міокард.

%0%Зниження потреби і збільшення надходження кисню в міокард.

@

 

#1

Чоловіка 53 років було доставлено до прийомного відділення у важкому стані зі скаргами на головний біль, запаморочення, нудоту. АТ – 220/120 мм рт.ст. Після введення 1 мл 2,5\% розчину бензогексонію внутрішньом'язово стан хворого покращав. Який механізм дії цього препарату?

%!100%Блокада Н-холінорецепторів гангліїв

%0%Блокада М- холінорецепторів

%0%Блокада альфа-1-адренорецепторів

%0%Активація альфа-2-адренорецепторів

%0%Блокада бета-1-адренорецепторів

@

 

#1

До приймального покою лікарні доставлено хворого з тяжким отруєнням невідомою речовиною в стані гострої судинної недостатності. Який із зазначених препаратів необхідно використати для термiнової допомоги?

%!100%Мезатон

%0%Iзадрiн

%0%Анаприлін

%0%Нафтизин

%0%-

@

 

#1

Хворому для попередження нападу бронхіальної астми лікар призначив кромолiн-натрію. Який із зазначених механізмів може бути найбільш характерним для препарату?

%!100%Стабілізація мембран тучних клітин

%0%Блокада гiстамiнних рецепторів

%0%Зменшення вмісту iмуноглобулiнiв

%0%Зменшення вмісту iмуногенiв

%0%Зв'язування вільного гiстамiну

@

 

#1

Больной 40 лет страдает хроническим конъюнктивитом аллергического генеза. По профессии водитель. Какой антигистаминный препарат необходимо назначить больному с учетом специфики его работы?

%!100%Диазолин.

%0%Димедрол.

%0%Супрастин.

%0%Дипразин.

%0%Кетотифен.

@

 

#1

Больной 70 лет в течение нескольких лет состоит на диспансерном учете по поводу цирроза печени. В результате незначительной травмы руки возникло кровотечение. Протромбиновый индекс в пределах нормы, в связи с чем поставлен диагноз фибринолитического кровотечения. Какой из гемостатиков необходимо назначить данному больному?

%!100%Кислоту аминокапроновую

%0%Тромбин

%0%Губку гемостатическую

%0%Викасол

%0%Кальция хлорид

@

 

#1

При сборе анамнеза у больного бронхиальной астмой врач выяснил, что приступы удушья возникают обычно ночью, им предшествует умеренно выраженная брадикардия. Какая группа холинэргических средств наиболее показана в данной ситуации?

%!100%М-холиноблокаторы

%0%М-холиномиметики

%0%Антихолинэстеразные средства

%0%Реактиваторы холинэстеразы

%0%Н-холиномиметики

@

 

#1

Хворому з ринітом закапали в ніс ефедрину гідрохлорид. Закладеність в носу зникла. При частому повторному введенні ступінь цієї реакції зменшився аж до повного зникнення. Чим це обумовлено?

%!100%Феноменом тахіфілаксії

%0%Сенсибілізацією до препарату

%0%Побічним ефектом препарату

%0%Індивідуальною нечутливістю до препарату

%0%Введенням препарату неправильним способом

@

 

#1

У хворого на сифіліс при лікуванні препаратами вісмуту з'явилися сірі плями на слизовій оболонці ротової порожнини та симптоми нефропатії. Який засіб використовують як антидот при отруєнні препаратами вісмуту?

%!100%Унітіол

%0%Метиленовий синій

%0%Налоксон

%0%Бемегрид

%0%Налорфін

@

 

#1

У хворого діагностували легеневу форму туберкульозу. Який лікарський засіб використовують для лікування туберкульозу?

%!100%Ізоніазид

%0%Пеніцилін

%0%Норсульфазол

%0%Тетрациклін

%0%Фуразолідон

@

 

 

#1

Хворому з бактеріальною інфекцією лікар призначив сульфадимезин в таблетках, порекомендувавши запивати його 1,5-2 л лужної мінеральної води щодобово. Чим обумовлена необхідність даної рекомендації?

%!100%Для профілактики кристалізації ацетильних похідних препарату в ниркових канальцях

%0%Для нейтралізації кислоти шлункового соку

%0%Для зсуву рН крові в лужний бік

%0%Для зменшення подразнюючого впливу на шлунок

%0%Для пролонгування дії

@

 

#1

Хворому з метою знеболювання при травматичному шоці ввели під шкіру розчин морфіну гідрохлориду. Який механізм анальгезуючої дії цього препарату?

%!100%Взаємодія з опіоїдними рецепторами

%0%Блокада периферичних чутливих рецепторів

%0%Зміна емоційного забарвлення болю

%0%Порушення проведення імпульсів по аферентних нервах

%0%Гальмування утворення медіаторів болю у периферичних тканинах

@

 

 

#1

У хворого на фоні прийому дігітоксину з'явилась бігемінія, різка м'язова слабкість, діарея, блювання, порушення зору. Які препарати можуть ослабити явища отруєння?

%!100%Препарати калію.

%0%Препарати кальцію.

%0%Препарати магнію.

%0%Препарати заліза

%0%Препарати натрію

@

 

#1

У хворого після видалення щитовидної залози виникли напади судом. Який препарат треба призначити в даному випадку?

%!100%Паратиреоїдин

%0%Тироксин

%0%Iнсулін

%0%Соматотропін

%0%Преднізолон

@

 

#1

До жінки 52 років була викликана бригада швидкої допомоги у зв'язку з задухою, що розвинулась на фоні бронхоспазму. Після внутрішньом'язового введення ефедрину гідрохлориду спостерігалось тимчасове полегшення дихання. Повторне введення препарату через півгодини мало слабкий ефект, а наступне третє введення не дало результату. Яке явище знаходиться в основі зниження бронхорозширюючої дії

%!100%Тахіфілаксія

%0%Прямий антагонізм

%0%Алергія

%0%Непрямий антагонізм

%0%Однобічний антагонізм

@

 

#1

Чоловіку 56 років, що страждає на безсоння, був призначений фенобарбітал. Ритм сну нормалізувався. Але поступово протягом двох місяців дія препарату почала знижуватись і безсоння відновилось. Яке явище призвело до зменшення ефективності снодійного засобу?

%!100%Толерантність

%0%Погана розчинність

%0%Погана абсорбція в шлунку

%0%Фіксація в ліпоїдах

%0%Тахіфілаксія

@

 

#1

До жінки, що намагалась покінчити з життям, був викликаний психіатр, який виявив стан ендогенної депресії. Який препарат найбільш доцільно призначити хворій для проведення курсу лікування?

%!100%Амітриптилін

%0%Сиднокарб

%0%Етимізол

%0%Ноотропіл

%0%Кофеїн

@

 

 

#1

У человека с медикаментозным отравлением отсутствует сознание, наблюдается миоз и усиление спинальных моносинаптических рефлексов. Какое вещество могло быть причиной отравления?

%!100%Морфин

%0%Этаминал натрия

%0%Димедрол

%0%Диазепам

%0%Аминазин

@

 

#1

Больному с явлениями общих отеков, ацидоза и гиперкалиемии необходимо назначение мочегонного средства. Какое из перечисленных средств желательно порекомендовать в данном случае?

%!100%Фуросемид

%0%Спиронолактон

%0%Дигоксин

%0%Триамтерен

%0%Маннит

@

 

#1

Хворому призначено препарат з вираженими лiпофiльними властивостями. Яким буде головний механiзм його дії?

%!100%Пасивна дифузiя

%0%Активний транспорт

%0%Фiльтрацiя

%0%Пiноцитоз

%0%Зв'язування з транспортними бiлками

@

 

#1

5-місячній дитині була призначена антибактеріальна терапія з приводу бронхопневмонії. Який засіб негативно впливає на розвиток зубів?

%!100%Тетрациклін

%0%Левоміцетин

%0%Нітроксолін

%0%Пеніцилін

%0%Бісептол

@

 

#1

Хворий на гострий інфаркт міокарда в складі комплексної терапії отримував гепарин. Через деякий час з'явилась гематурія. Який препарат (антидот) купіює це ускладення?

%!100%Протаміна сульфат

%0%Неодокумарин

%0%Амінокапронова кислота

%0%Фібриноген

%0%Вікасол

@

 

#1

До інфекційного відділення лікарні госпіталізовано хворого з діагнозом бактеріальної дизентерії. Лабораторними дослідженнями встановлено, що збудник чутливий до багатьох протимікробних засобів, однак у хворого виявлені явища анемії. Який препарат протипоказаний хворому?

%!100%Левоміцетин

%0%Фталазол

%0%Фуразолідон

%0%Ентеросептол

%0%Ампіцилін

@

 

#1

У жінки 42 років, яка перенесла операцію на нирці, після наркозу розвинулися явища рекураризації і припинилося дихання. Як міорелаксант був застосований дитилін. Який засіб найбільш доцільно застосовувати для відновлення тонусу м'язів?

%!100%Плазму крові

%0%Прозерин

%0%Стрихніну нітрат

%0%Кофеїн

%0%Галантоміну гідробромід

@

 

 

#1

Хворий тривало приймав глюкокортикоїди. Після різкої відміни препарату скаржиться на міалгію, підвищену стомлюваність, емоційну нестабільність, головний біль, безсоння, втрату апетиту, нудоту. Розвинувся синдром відміни глюкокортикоїдів. Призначення яких препаратів показане для корекції даного стану?

%!100%АКТГ

%0%Глюкокортикоїди

%0%Мінералокортикоїди

%0%Адреналін

%0%Кортикостероїди

@

 

#1

Дитина 4-х років госпіталізована в ортопедичне відділення з переломом гомілки з зміщенням. Перед репозицією відламків необхідна аналгезія. Який препарат слід вибрати?

%!100%Промедол

%0%Анальгін

%0%Морфіну гідрохлорид

%0%Панадол

%0%

@

 

#1

В терапевтичне відділення госпіталізована хворий з тривалою бронхопневмонією. Антибіотикотерапія не дала належного ефекту. Який препарат для підвищення імунного статусу слід додати до комплексної терапії хворого?

%!100%Тималін.

%0%Аналгін

%0%Сульфокамфокаїн.

%0%Димедрол.

%0%Парацетамол.

@

 

#1

Чоловік під час епідемії грипу звернувся до лікаря з приводу профілактики та раннього лікування грипу . Який препарат необхідно призначити в цьому випадку?

%!100%Ітерферон.

%0%Метисазон.

%0%Адамантан.

%0%Ацикловір.

%0%Бонафтон.

@

 

#1

Хворий госпіталізований до лікарні після бджолиних укусів з вираженим набряком Квінке. Який протигістамінний препарат, що не виявляє одночасно седативний ефект, необхідно призначити хворому?

%!100%Діазолін.

%0%Супрастин.

%0%Фенкарол.

%0%Тавегіл.

%0%Димедрол.

@

 

#1

У дитини 9 років виявлено порушення навчання, зниження інтелектуального розвитку. Призначення якої групи психотропних засобів є виправданим в даному випадку?

%!100%Ноотропів

%0%Антидепресантів

%0%Транквілізаторів

%0%Нейролептиків

%0%Адаптогенів

@

 

#1

Хворий 60 років, госпіталізований в хірургічне відділення, в зв’язку з інфекцією викликаною синьогнійною паличкою, чутливою до антибіотика пеніцилінового ряду. Вкажіть який з перерахованих пеніцилінів, володіє вираженою активністю по відношенню до Psedomonas aeruginosa?

%!100%Карбеніцилін

%0%Бензилпенціцилін

%0%Феноксиметилпеніцилін

%0%Оксацилін

%0%Метицилін

@

 

#1

Хворому 30 років з діагнозом гострий остеомієліт призначили антибіотик який добре проникає в кісткову тканину. На протязі трьох тижнів застосування даного засобу стан хворого покращився. Який препарат був застосований?

%!100%Лінкоміцин

%0%Біцилін-3

%0%Бензилпеніцилін

%0%Поліміксин-М

%0%Ампіцилін

@

 

#1

Жінка 45 років страждає сезонним алергічним ринітом, пов’язаним з цвітінням амброзії. Який лікарський засіб з групи стабілізаторів тучних клітин, можна застосувати для профілактики даного захворювання?

%!100%Кетотифен

%0%Діазолін

%0%Фенкарол

%0%Тавегіл

%0%Димедрол

@

 

#1

Хворому на гострий туберкульоз легень призначили стрептоміцин. Який механізм дії цього препарату?

%!100%Пригнічує рибосомальний синтез білка в клітинах чутливих мікроорганізмів

%0%Пригнічує синтез муреїну.

%0%Порушує проникливість цитоплазматичної мембрани

%0%Зв’язується з двохвалентними катіонами

%0%Сприяє втрачанню амінокислот та нуклеотидів

@

 

#1

Хворому 40 років, при гипертоничному кризі призначили клофелін. Який механізм гіпотензивної дії цього препарату?.

%!100%Збудження пресинаптичних альфа-2 – адренорецепторів центральних нейронів

%0%Активація б1 – адренорецепторів судин

%0%Знижуює синтез норадреналіну

%0%Блокує зворотній захват норадреналіну

%0%Блокує фермент фосфодіестеразу гладеньких м,язів судин

@

 

#1

У хворої на хронічну серцеву недостатність з набряковим синдромом у крові виявлено підвищення вмісту альдостерону. Який діуретичний засіб найдоцільніше призначити?

%!100%Спіронолактон

%0%Тріамтерен

%0%Діакарб

%0%Гідрохлортіазид

%0%Фуросемід

@

 

#1

Хворій на гіпертензивну хворобу у комплексній терапії призначено гідрохлортіазид. Який механізм дії препарату сприяє зниженню артеріального тиску?

%!100%Збільшення виділення іонів натрію та води

%0%Збільшення утворення ангіотензину ІІ

%0%Блокада кальцієвих каналів

%0%Зменшення виділення іонів натрію та води

%0%Блокада ферменту карбоангідрази

@

 

#1

Хворому 42 років для лікування бактеріальної пневмонії призначено ампіцилін. Вкажіть, який механізм бактерицидної дії препарату?

%!100%Пригнічення синтезу клітинної стінки мікроорганізмів

%0%Пригнічення внутрішньоклітинного синтезу білка

%0%Порушення проникливості цитоплазматичної мембрани

%0%Пригнічення SH-груп ферментів мікроорганізмів

%0%Антагонізм із параамінобензойною кислотою

@

 

#1

У хворої 52 років невдовзі після операції видалення щитовидної залози з’явились оніміння кінцівок, парестезії, лабораторно діагностовано гіпокальціємію. Який гормональний препарат слід призначити?

%!100%Паратиреоідин

%0%Тиреоідин

%0%

%0%Тироксин

%0%Трийодтиронін

@

 

#1

Для лікування системної склеродермії призначено імунодепресант, відомий ще як протималярійний засіб. Який препарат призначено хворому?

%!100%Хингамин

%0%Преднізолон

%0%Дексаметазон

%0%Азатіоприн

%0%Циклосерин

@

 

#1

Хворій 38 років після стаціонарного лікування гострого ревматоїдного артриту для профілактики рецидивів захворювання призначено Біцилін-5. Яка тривалість дії

%!100%30 діб

%0%3 доби

%0%7 діб

%0%14 діб

%0%12 год

@

 

#1

Породіллі із слабкістю пологової діяльності було введено препарат пітуітрин. Вкажіть гормони, що входять до його складу.

%!100%Окситоцин та вазопресин

%0%Окситоцин та естрадіол

%0%Окситоцин та прогестерон

%0%Вазопресин та естрадіол

%0%Вазопресин та прогестерон

@

 

#1

Породіллі 32 років зі слабкістю пологової діяльності лікар призначив пітуітрин. При наявності яких супутніх захворюваннь введення цього препарату буде протипоказано?

%!100%Гіпертонічна хвороба

%0%Бронхіальна астма

%0%Виразкова хвороба

%0%Цукровий діабет

%0%Нецукровий діабет

@

 

#1

Хворому 56 років із скаргами на спрагу, часте сечовиділення, після обстеження у ендокринолога було встановлено діагноз цукровий діабет та призначено бутамід. Вкажіть механізм дії цього препарату?

%!100%Стимулює бета-клітини острівців Лангерганса

%0%Сприяє засвоєнню глюкози клітинами тканин організму

%0%Полегшує транспорт глюкози через клітинні мембрани

%0%Пригнічує альфа-клітини острівців Лангерганса

%0%Пригнічує всмоктування глюкози в кишківнику

@

 

#1

Хворому на тиреотоксикоз, було призначено препарат, який пригнічує ферментні системи, що приймають участь в синтезі гормонів щитовидної залози. Вкажіть цей препарат.

%!100%Мерказоліл

%0%Дийодтирозин

%0%Калію йодид

%0%Тиреоідин

%0%Радіоактивний йод

@

 

#1

У пацієнта після переохолодження у ділянці крил носа та верхньої губи з’явились герпетичні висипання. Для лікування була застосована мазь. Який противірусний засіб містить застосована мазь?

%!100%Ацикловір

%0%Азидотимідин

%0%Дексаметазон

%0%Індометацин

%0%Інтерферон

@

 

#1

Хворому з аскарідозом було призначено одноразовий прийом протигельмінтного засобу, який відомий також і як імуномодулюючий засіб. Вкажіть цей препарат.

%!100%Левамізол

%0%Мебендазол

%0%Пірантел

%0%Нафтамон

%0%Піперазин

@

 

#1

Для лікування гнійного синуситу хворому було призначено пероральне застосування тетрацикліну. Який протигрибковий засіб необхідно профілактично приймати хворому для запобігання розвитку кандидозу?

%!100%Ністатин

%0%Гризеофульвін

%0%Левамізол

%0%Фуразолідон

%0%Ципрофлоксацин

@

 

#1

Для ослаблення або припинення передачі збудження через синапс з нервового закінчення на м'язове волокно в клініці використовуються курареподібні речовини – міорелаксанти. Який механізм діїї цієї групи лікарських засобів?

%!100%Блокада Н-холінорецепторів постсинаптичної мембрани.

%0%Блокада проходження Са2+ через канали пресинаптичної мембрани.

%0%Пригнічення роботи Na+/K+-насосів.

%0%Пригнічення ацетилхолінестрерази.

%0%Зменшення виділення медіатора в синаптичну щілину.

@

 

#1

У хворого на гіпертонічну хворобу виявлено високий рівень реніну в крові. Якому з гіпотензивних засобів слід віддати перевагу в цьому випадку?

%!100%Каптопріл

%0%Анаприлін

%0%Празозін

%0%Ніфедіпін

%0%Діхлотіазид

@

 

#1

У хворого подагрічний артрит. Який препарат необхідно призначити для пригнічення синтезу кислоти з організму?

%!100%Аллопурінол

%0%Етамід

%0%Еуфілін

%0%Спіронолактон

%0%Діхлотіазид

@

 

#1

Хворий при проходженні курсу лікування метронідазолом вжив невелику кількість алкоголю, внаслідок чого розвинулось тяжке отруєння. Поясніть причину отруєння:

%!100%Накопичення ацетальдегіду

%0%Алергічна реакція

%0%Невралгічні розлади

%0%Серцево-судинна недостатність

%0%Порушення функції нирок

@

 

#1

У хворого гнійна рана. Застосували розчин, який проявив антисептичну дію та сприяв механічному очищенню рани. Який саме розчин був використаний?

%!100%Перекис водню

%0%Перманганат калію

%0%Розчин йоду спиртовий

%0%Етакрідина лактат

%0%Діамантовий зелений.

@

 

#1

У хворого на туберкульоз, що знаходиться на лікуванні, погіршився слух. Який препарат викликав таке ускладнення?

%!100%Стрептоміцин

%0%Ізоніазид

%0%Канаміцину сульфат

%0%Етіонамід

%0%Ріфампіцин

@

 

#1

У хворого гостра серцево-легенева недостатність, що супроводжується набряком легенів. Який препарат з групи діуретиків необхідно призначити?

%!100%Фуросемід

%0%Спіронолактон

%0%Діхлотіазид

%0%Діакарб

%0%Триамтерен

@

 

#1

Больной 45 лет жалуется на постоянную жажду, выраженную полиурию. Уровень глюкозы в плазме крови 5 мМ/л, в моче она отсутствует. Диагноз - несахарный диабет. Какое из предлагаемых средств следует выбрать для его лечения?

%!100%Адиурекрин

%0%Инсулин

%0%Дезоксикортикостерон

%0%Гидрокортизон

%0%Преднизолон

@

 

#1

Для лечения крапивницы с целью устранения зудящей сыпи на коже больному назначен димедрол. Какой механизм обеспечивает его эффективность в этом случае?

%!100%Конкурентная блокада Н1-рецепторов

%0%Ингибиция синтеза гистамина

%0%Угнетение высвобождения гистамина

%0%Ускорение разрушения гистамина

%0%Независимый антагонизм с гистамином

@

 

 

#1

Хворий страждає на слабкість, задишку, набряки нижніх кінцівок. Діагноз – хронічна серцева недостатність.Який засіб необхідно призначити хворому в першу чергу?

%!100%Дігитоксин

%0%Кофеїн

%0%Папаверін

%0%Анаприлін

%0%Раунатін

@

 

#1

Хворий що страждає на нирково-кам’яну хворобу поступив в лікарню у зв,язку з нападом ниркової коліки. Вибрати засіб швидкої допомоги в цьому випадку.

%!100%Промедол

%0%Аналгін

%0%Парацетамол

%0%Фуросемід

%0%Контрікал

@

 

#1

У вагітної жінки при аналізі крові виявлено мегалобласти і високий кольоровий показник. Встановлено діагноз: мегалобластична анемія. Який засіб необхідно призначити хворій

%!100%Ціанокобаламін

%0%Пірідоксин

%0%Аскорбінову кислоту

%0%Нікотинову кислоту

%0%Коамід

@

 

#1

Хворому встановлено діагноз – активний вогнищевий туберкульоз легень. Вкажіть, який із препаратів найбільш доцільно призначити в першу чергу?

%!100%Ізоніазид

%0%Сульфален

%0%Циклосерін

%0%Етіонамід

%0%Етоксид

@

 

#1

Для зменшення набряків на ногах хворому з хронічною серцево-судинною недостатністю лікар призначив діуретичний засіб. Через деякий час у хворого з,явились ознаки гіпокаліемії. Який з препаратів міг цьому сприяти?

%!100%кислота етакринова

%0%спіронолактон

%0%тріамтерен

%0%теофіллін

%0%тріампур

@

 

#1

У хворого з ревматоїдним артритом, який лікувався індометацином, виникли ознаки гастропатії. З якою дією можна пов’язати виникнення цього ускладнення?

%!100%Антициклооксигеназною

%0%Антисеротоніновою

%0%Антигістамінною

%0%Антикініновою

%0%Місцевоподразнюючою

@

 

#1

В процессе лечения хронического отечного синдрома фуросемидом у больного возникло нарушение катионного состава плазмы крови. Какое средство следует использовать для его коррекции?

%!100%Калия хлорид

%0%Кальция хлорид

%0%Натрия хлорид

%0%Натрия гидрокарбонат

%0%Лития карбонат

@

 

#1

Метаболізм лікарських засобів в ембріональному періоді відбувається значно повільніше, ніж в дорослому віці. Вказана особливість фармакокінетики плода обумовлена, перш за все:

%!100%Функціональною недосконалістю більшості ферментів, або їх відсутністю

%0%Великою проникністю гістогематичних бар’єрів

%0%Значним об’ємом екстрацелюлярної рідини

%0%Здатністю шкіри абсорбувати та екскретувати водорозчинні ліки

%0%“Дозріванням” рецепторів в органах в різні терміни

@

 

#1

Хворий поступив до офтальмологічного відділення з діагнозом: відкритокутова глаукома лівого ока. Після додаткового обстеження лікар призначив діакарб. Вкажіть механізм зниження внутришньоочного тиску під впливом діакарбу:

%!100%Інгібування карбоангідрази циліарного тіла

%0%Зменшення продукції спиномозкової рідини

%0%Збільшення осмотичного тиску плазми крові

%0%Блокування реабсорбції натрія в канальцях нефрону

%0%Гальмування синтезу альдостерону в наднирниках

@

 

#1

У хворого виявлена змішана глисна інвазія: аскарідоз кишківника та трематодоз печінки. Який з протигельмінтних препаратів доцільно призначити?

%!100%Мебендазол

%0%Левамізол

%0%Пірантел

%0%Хлоксил

%0%Піперазину адипінат

@

 

#1

В пологове відділення поступила вагітна жінка зі слабкою пологовою діяльністю. Призначте засіб гормональної природи для посилення пологової діяльності?

%!100%Окситоцин

%0%Прогестерон

%0%Метандростенолон

%0%Гідрокортизон

%0%АКТГ

@

 

#1

Хворому на цукровий діабет медсестра помилково ввела майже подвійну дозу інсулину, що призвело до гіпоглікемичної коми.Який лікарський засіб необхідно ввести хворому для

%!100%Глюкозу

%0%Лідазу

%0%Інсулін

%0%Соматотропін

%0%Норадреналін

@

 

#1

У больного анафилактический шок. От какого из названных адреномиметиков можно ожидать наибольшего терапевтического эффекта в этом случае?

%!100%Адреналина

%0%Мезатона

%0%Эфедрина

%0%Фенотерола

%0%Норадреналина

@

 

 

#1

Хворому з опіковим шоком введено сечогінний препарат, який збільшує осмотичний тиск як у просвіті судин, та діє на протязі всього нефрона. Вкажіть який сечогінний засіб був введений хворому?

%!100%Маніт

%0%Фуросемид

%0%Дихлотіазид

%0%Діакарб

%0%Спиронолактон

@

 

#1

При лабораторному аналізі калу хворого на яйця гельмінтів встановлено, що яйця належать ціп’яку бичачому. Призначте найбільш ефективний засіб для лікування теніозу.

%!100%Празіквантель

%0%Нафтамон

%0%Хлоридин

%0%Метронідазол

%0%Піперазин

@

 

#1

Хворому з метою відновлення дихання при отруєнні чадним газом був введений аналептичний засіб рефлекторного типу дії з групи н-холіноміметичних засобів. Який засіб було призначено

%!100%Лобеліну гідрохлорид

%0%Атропіну сульфат

%0%Адреналіну гідрохлорид

%0%Мезатон

%0%Пентамін

@

 

#1

Хворий похилого віку скаржиться на головний біль, запаморочення, швидку втому, погіршення пам’яті. В анамнезі черепно-мозкова травма. Яку групу препаратів необхідно

%!100%Ноотропні засоби

%0%Снодійні

%0%Нейролептики

%0%Анальгетики

%0%Транквілізатори

@

 

 

#1

Для лікування інфекцій кістково-рухового апарату застосовують ряд антибіотиків. Виберіть з названих нижче препарат, що має здатність накопичуватись у кістковій тканині.

%!100%Лінкоміцину гідрохлорид

%0%Олеандоміцину фосфат

%0%Левоміцетину стеарат

%0%Неоміцину сульфат

%0%Гентаміцину сульфат

@

 

#1

Виберіть сечогінний препарат, котрий доцільно призначити при хронічній серцевій недостатності з метою попередження розвитку гіпокаліємії

%!100%Тріамтерен

%0%Клопамід

%0%Фурасемід

%0%Діхлотіазид

%0%Манніт

@

 

#1

Який препарат доцільно призначити хворому на хронічний гастрит з підвищеною секреторною функцією?

%!100%Гастроцепін

%0%Панкреатин

%0%Пепсин

%0%Контрикал

%0%Дезопімон

@

 

#1

Який з препаратів бета-адреноблокаторів не може бути застосований для лікування ішемічної хвороби серця у пацієнта, що одночасно страждає на бронхіальну астму?

%!100%Анаприлін

%0%Талінолол

%0%Метопролол

%0%Бісопролол

%0%Ацебуталол

@

 

#1

Унітіол є антидотом і застосовується, зокрема, при отруєннях солями важких металів. Як називається такий тип взаємодії лікарських речовин?

%!100%Хімічний антагонізм

%0%Фізичний антагонізм

%0%Фізіологічний антагонізм

%0%Синергоантагонізм

%0%Неконкурентний антагонізм

@

 

 

#1

Хворому на туберкульоз в комплексній терапії призначено препарат – похідне гідразиду ізонікотинової кислоти. Визначити цей препарат?

%!100%Ізоніазид

%0%Стрептоміцину сульфат

%0%Цефалоридін

%0%Рифампіцин

%0%Канаміцин

@

 

#1

Хворому з загостренням хронічного бронхіту та непереносимістю антибіотиків призначено сульфаніламідний препарат тривалої дії. Який засіб був призначений хворому?

%!100%Сульфадиметоксин

%0%Сульфадимезин

%0%Етазол

%0%Фталазол

%0%Норсульфазол

@

 

#1

Хворому з дискінезією жовчовивідних шляхів та закрепами лікар призначив жовчогінний засіб, який має ще значну послаблюючу дію. Який засіб призначив лікар?

%!100%Магнію сульфат

%0%Алохол

%0%Холосас

%0%Холензим

%0%Нікодин

@

 

#1

Хворому з кардіогенним шоком, гіпотензією, задухою, і набряками ввели неглікозидний кардіотонік. Вкажіть, який саме препарат був введений хворому.

%!100%Добутамін

%0%Кофеіну натрію бензоат

%0%Кордіамін

%0%Етимізол

%0%Бемегрид

@

 

#1

Хворому, який страждає на остеоартроз і виразкову хворобу шлунка, призначили протизапальний препарат з групи селективних інгибіторів циклооксигенази (ЦОГ-2). Який препарат призначили хворому?

%!100%Мелоксикам

%0%Піроксикам

%0%Діклофенак - натрію

%0%Кислота мефенамова

%0%Ібупрофен

@

 

#1

У хворого деменція, діарея, дерматит. Діагностовано пелагру. Який вітамінний препарат Ви застосуєте для лікування?

%!100%Кислота никотинова

%0%Тіаміну бромід

%0%Токоферолу ацетат

%0%Кокарбоксилаза

%0%Рибофлавін

@

 

#1

Після закапування в око крапель у хворого на глаукому розвинувся міоз і короткозорість. Внутрішньоочний тиск знизився. Яка група препаратів здатна викликати такий ефект.

%!100%М-Холіноміметичні засоби

%0%М-Холіноблокуючі засоби

%0%Альфа-адреноміметичні засоби

%0%Н-Холіноміметичні засоби

%0%Гангліоблокатори

@

 

#1

Хворому із черепно-мозковою травмою з метою попередження набряку мозку лікар призначив сечогінний засіб. Який з перерахованих засобів є препаратом вибору у даній ситуації?

%!100%Сечовина

%0%Дихлотіазид

%0%Спіронолактон

%0%Тріамтерен

%0%Діакарб

@

 

#1

Для знеболення пологів лікар призначив аналгезуючий засіб. Який з аналгетиків найбільш доцільно використати у даній сітуації?

%!100%Промедол

%0%Анальгін

%0%Морфін

%0%Фентаніл

%0%Парацетамол

@

 

#1

У хірургічне відділення лікарні поступила хвора з явищами гострого панкреатиту: блюванням, проносом, сильним оперізуючим болем у животі, слабкістю, гіпотензією, збезводненням організму. Який препарат з антиферментною

%!100%Контрикал

%0%Анальгін

%0%Адреналін

%0%Атропіну сульфат

%0%Натрію гідрокарбонат

@

 

#1

У жінки під час пологів, ускладнених передчасним відшаруванням плаценти, розпочалася масивна маткова фібринолітична кровотеча. Який препарат необхідно їй призначити для ігібування фібрінолізу?

%!100%Кислоту амінокапронову

%0%Вікасол

%0%Фібриноген

%0%Кальцію хлорид

%0%Губка гемостатична

@

 

#1

У жінки, яка тривалий час з приводу інфільтративно-вогнищевого туберкульозу приймає протитуберкульозні засоби, різко знизився слух. Який це засіб?

%!100%Стрептоміцин

%0%Ізоніазид

%0%Етамбутол

%0%Рифампіцин

%0%Етіонамід

@

 

#1

Хворій з приводу мегалобластичної анемії, яка виникла після гастректомії, отримав тривалий курс лікування вітаміном В12. Препарат вводили внутрішньом’язово. В чому перевага парентерального шляху введення вітаміну В12 від

%!100%Ефективний при недостатності гастромукопротеїну

%0%Швидко всмоктується препарат

%0%Тривалий час циркулює у крові

%0%Не руйнується у печінці

%0%Швидко виводиться

@

 

#1

Відомо, що в осіб з генетично обумовленою недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази еритроцитів у відповідь на призначення деяких протималярійних препаратів може розвиватися гемоліз еритроцитів. Як називається цей прояв атипових реакцій на лікарські засоби?

%!100%Ідіосинкразія

%0%Алергія

%0%Сенсибілізація

%0%Тахіфілаксія

%0%Толерантність

@

 

#1

Після операції з приводу вузлового зобу у хворого наступного ранку почалися конвульсії які пов,язані з гіпокальціемією. Який з гормональних препаратів треба ввести хворому в першу

%!100%паратиреоїдин

%0%трийодтиронин

%0%тиреоїдин

%0%преднізолону гемісукцинат

%0%дезоксікортикостерону ацетат

@

 

#1

Хворому А., з гострою недостатністю надниркових залоз був призначений лікарський препарат після якого у хворого з’явилися скарги на біль в кістках (двічі були переломи), часті простудні хвороби, набряки, повільне загоювання ран. Який препарат міг спричинити такі явища?

%!100%преднізолон

%0%ретаболіл

%0%спіронолактон

%0%естріол

%0%тестостерон

@

 

#1

Після тривалої терапії препаратом з кори крушини, його проносний ефект зменшився. Яке явища обумовило цей процес?

%!100%звикання

%0%тахіфілаксія

%0%лікарська залежність

%0%алергія

%0%синдром відміни

@

 

#1

Хворому на тиреотоксикоз для його лікування був призначений мерказоліл. Що лежить в основі антитиреоїдної активності препарату?

%!100%Зниження продукції тиреоїдних гормонів

%0%

%0%Зниження поглинання йоду щитовидною залозою

%0%Деструкція клітин щитовидної залози

%0%Пригнічення процесу обміну речовин

@

 

#1

На фоні прийому алкоголю у хворого, який отримує клофелін для лікування гіпертонічної хвороби, з’явилися явища різкого пригнічення центральної нервової системи. З чим це може бути пов’язане?

%!100%потенціювання ефектів

%0%Сумація ефектів

%0%Кумуляція

%0%Інтоксикація

%0%Ідіосинкразія

@

 

#1

Хворий тривалий час лікувався віх хронічного запору сенадексіном. Однак, через декілька тижнів, послаблюючий ефект препарату знизився. З чим це може бути повязано?

%!100%Звикання

%0%Лікарська залежність

%0%Матеріальна кумуляція

%0%Функціональна кумуляція

%0%Сенсибілізація

@

 

#1

При огляді хворого відмічено різке звуження зіниць ока, сонливість, рідке дихання, по типу Чейна-Стокса, застримка сечі, сповільнення серцевого ритму, підвищення спино-мозкових рефлексів. Яка речовина викликала отруєння?

%!100%Морфін

%0%Атропін

%0%Фосфакол

%0%Кофеїн

%0%Барбітал

@

 

#1

Після тіреоектомії у хворого розвинувся судомний стан (тетанія). За допомогою якого препарата можна його усунути?

%!100%Кальцію хлориду

%0%Трийодтироніну

%0%Меліктину

%0%Кальцітрину

%0%Ергокальціферолу

@

 

#1

У хворого на цукровий діабет після чергової ін’єкції інсуліну стан погіршився: появився неспокій, холодний піт, тремор кінцівок, загальна слабкість, запаморочення. За допомогою якого препарату знімаються ці симптоми?

%!100%Адреналін

%0%Бутамід

%0%Кофеін

%0%Норадреналін

%0%Глібутид

@

 

#1

Пацієнтці, що страждає на гіпертонічну хворобу, лікар призначив лозартан (козаар). Яка фармакологічна властивість цього препарату забезпечує терапевтичний ефект ?

%!100%Блокада ангіотензинових рецепторів

%0%Блокада альфа-адренорецепторів

%0%Блокада бета-адренорецепторів

%0%Інгібування ангіотензин перетворюючого ферменту

%0%Антагонізм з іонами кальцію

@

 

#1

Який з нижче наведених сечогінних засобів слід призначити хворому з первинним гіперальдостеронізмом?

%!100%Спіронолактон

%0%Фуросемід

%0%Гіпотіазид

%0%Триамтерен

%0%Манніт

@

 

#1

При органічних пошкодженнях головного мозку пам’ять може покращити:

%!100%Пірацетам

%0%Нітразепам

%0%Мезапам

%0%Діазепам

%0%Кофеїн

@

 

#1

Хворому з діагнозом цукровий діабет II типу ендокринолог призначив глібенкламід. Вкажіть основний механізм дії цього засобу.

%!100%Стимулює секрецію інсуліну бета-клітинами острівців Лангерганса

%0%Пригнічує глюконеогенез

%0%Підсилює метаболізм глюкози

%0%Підсилює захоплення глюкози периферичноми тканинами

%0%Активує транспорт глюкози в клітину

@

 

#1

Хворому з ознаками атеросклерозу судин було призначено один з гіполіпідемічних засобів, який знижує синтез холестерину за рахунок блокування ферменту 3-гідрокси-3-метилглютарил-КоА редуктази. Вкажіть, який засіб.

%!100%Ловастатин

%0%Нікотинова кислота

%0%Холестирамін

%0%Клофібрат

%0%Пробукол

@

 

#1

Хворому на шизофренію було призначено аміназин. Який з перерахованих фармакодинамічних ефектів є підставою для його призначення даному хворому?

%!100%Антипсихотичний

%0%Протиблювотний

%0%Гіпотермічний

%0%Міорелаксуючий

%0%Гіпотензивний

@

 

#1

Хворому для лікування психотичного стану було призначено трифтазин. Який механізм його антипсихотичної дії?

%!100%Пригнічення дофамінових Д2-рецепторів

%0%Стимуляція бензодіазепінових рецепторів

%0%Стимуляція ГАМК-ергічних рецепторів

%0%Стимуляція опіатних рецепторів

%0%Пригнічення опіатних рецепторів

@

 

#1

Який з перерахованих сечогінних засобів не буде проявляти діуретичного ефекту у пацієнта з хворобою Адісона?

%!100%Спіронолактон

%0%Фуросемід

%0%Гіпотіазид

%0%Тріамтерен

%0%Етакринова кислота

@

 

#1

Після перенесеної черепно-мозкової травми у хворого виникли розлади уваги, пам’яті, мови. Який лікарський засіб бажано призначити у даному випадку?

%!100%Амінолон

%0%Галоперидол

%0%Седуксен

%0%Кордіамін

%0%Ніаламід

@

 

#1

Для лікування хвороби Паркінсона лікар призначив циклодол. Який механізм протипаркінсонічої дії препарату?

%!100%М,Н-холіноблокуюча дія

%0%М- холиноміметична дія

%0%дофамінблокуюча дія

%0%альфа-адреноблокуюча дія

%0%попередник дофамину

@

 

#1

Хворий на протязі двох тижнів отримував лікарську терапію з приводу психозу. Стан хворого поліпшився, однак невдовзі з’явилась ригідність, тремор, гіпокінезія. Який з перелічених препаратів виклакає вказані ускладення?

%!100%Аміназин

%0%Дифенін

%0%Сиднокарб

%0%Імізін

%0%Хлордіазепоксид

@

 

#1

Хворому на сепсис призначте антимікробний препарат з групи фторхінолонів

%!100%Ципрофлоксацин

%0%Метронідазол

%0%Цефпіром

%0%Ампіцилін

%0%Цефалексин

@

 

#1

Тривале вживання деяких лікарських засобів, що передують вагітності, збільшують ризик народження дитини з генетичними вадами. Як називається ця дія?

%!100%Мутагенний ефект

%0%Ембріотоксичний ефект

%0%Тератогенний ефект

%0%Фетотоксичний ефект

%0%Бластомогенний ефект

@

 

 

#1

При алергичному дерматиті лікар призначив хворому у складі комплексної терапії Н1-гістаміноблокатор. Визначте цей препарат.

%!100%Дипразин

%0%Кромолін натрій

%0%Преднізолон

%0%Адреналін

%0%Гідрокортизон

@

 

#1

В основі протипухлинної дії алкілювальних засобів лежить їх вплив на клітинні ДНК і РНК, які у зв’язку з цим втрачають здібність до редуплікації. Які найбільш ранні ускладнення від застосування цих препаратів можуть виникнути у зв’язку з вказаним механізмом їх протипухлинної дії?

%!100%Гематотоксичні

%0%Виразковий стоматит

%0%Кардіотоксичні

%0%Нефротоксичні

%0%Нейротоксичні

@

 

 

#1

Хворому на ревматоїдний артрит призначено преднізолон. Який механізм його протизапальної дії?

%!100%Зниження активності фосфоліпази А2 та синтезу арахідонової кислоти

%0%Блокада фосфодіестерази й накопичення цАМФ

%0%Звуження судин у вогнищі запалення

%0%Покращення нервової трофіки у вогнищі запалення

%0%Пригнічення синтезу простагландинів за рахунок зниження активності ЦОГ

@

 

#1

За даними бактеріоскопії мазку з уретри у хворого виявлено гонорею. Враховуючи, що препаратами вибору для лікування гонореї є фторхінолони, хворому необхідно призначити:

%!100%Ципрофлоксицин

%0%Фуразолідон

%0%Фторурацил

%0%Уросульфан

%0%Цефазолін

@

 

#1

Хворий на інсулінозалежний цукровий діабет приймає інсулін тривалої дії (20-30 годин). Назвіть засіб, який має таку тривалу дію?

%!100%Суспензія-інсулін-ультраленте

%0%Хумулін

%0%Хоморап

%0%Б-інсулін

%0%Суспензія інсулін-семіленте

@

 

#1

Хворий на гіпертонічну хворобу приймає еналаприл. Який механізм дії цього гіпотензивного засобу?

%!100%Інгібує ангіотензин-перетворюючий фермент

%0%Антагоніст ангіотензинових рецепторів

%0%Інгібує фосфодіестеразу

%0%Інгібує циклооксигеназу

%0%Блокує Са++-канали

@

 

#1

Перед відрядженням за кордон лікарю з метою особистої профілактики малярії призначено засіб з гістошизонтоциною дією. Який препарат одержав спеціаліст?

%!100%Хлоридин

%0%Бісептол

%0%Доксициклін

%0%Мефлохін

%0%Хінін

@

 

 

#1

Хворому з діагнозом Базедова хвороба лікар призначив препарат, механізм дії якого пов’язан з пригніченням синтезу тиреоїдних гормонів в щитовидній залозі. Який із перелічених препаратів призначив лікар?

%!100%Мерказоліл

%0%Кальцитонін

%0%Тиреоїдин

%0%Тироксин

%0%Трийодтиронин

@

 

 

#1

Хворий переніс інсульт. Який з перелічених препаратів слід включити до комплексної терапій з метою покращення кровообігу головного мозку?

%!100%Цинарізін

%0%Камфора

%0%Седуксен

%0%Феназепам

%0%Амітриптилін

@

 

#1

Юнак захворів на гостру диспепсію. Є потреба застосувати сульфаніламідний препарат, що не всмоктується у кишечнику. Який саме?

%!100%фталазол

%0%норсульфазол

%0%етазол

%0%сульфадіметоксін

%0%сульфален

@

 

#1

Хвора, 19 років, на первинний сифіліс отримує комплексну терапію, до складу якої входить натрієва сіль бензилпеніціліну. Механізми дії цього препарату?

%!100%блокада синтезу петдидогліканів микробної оболонки

%0%Блокада синтезу білків цитоплазми

%0%Блокада тіолових груп ензимів

%0%Блокада синтезу РНК

%0%Блокада синтезу ДНК

@

 

#1

Хлопчик 5 років непокоїть анальний свербіж. Виявлені черв’яки класу нематод (гострики). Оберіть лікарський засіб для дегільмінтації дитини.

%!100%Мебендазол

%0%Фенасал

%0%Аміноакрихін

%0%Сім’я гарбуза

%0%Празіквантель

@

 

#1

Хвора 63 років з артритом на тлі лікування ацетилсаліциловою кислотою (аспірін) поскаржилась на нудоту, тяжкість в епігастрії. Лікар відмінив аспірін і призначив протизапальний засіб із групи селективних інгібіторів ЦОГ-2. Назвіть потрібний для хворої препарат.

%!100%Моваліс

%0%Бутадіон

%0%Диклофінак натрію

%0%Індометацін

%0%Піроксикам

@

 

 

#1

У хворої Ю. 59 років з нейроциркуляторною (первинною) артеріальною гіпотензією купіровано гіпотонічний криз зашкірним введенням 1 мл 20\% розчину кофеїну бензоату натрію. Механізм дії цього препарату?

%!100%Блокада аденозинових рецепторів

%0%Активація пуринових рецепторів

%0%Блокада альфа-адренорецепторів

%0%Активація бета-адренорецепторів

%0%Блокада моноаміноксідази

@

 

#1

Хлопець 15 років, з ознаками гострого отруєння наркотичними анальгетиками потребує призначення специфічного антагоніста морфіноподібних засобів. Назвіть його.

%!100%Налоксон

%0%Трилон Б

%0%Пентазоцин

%0%Унітіол

%0%Бемегрід

@

 

#1

Хворий з подагричним артритом, приймає бутадіон. Після чергового аналізу крові лікар відмінив цей препарат. Яке ускладнення з боку крові викликав бутадіон?

%!100%Лейкопенію

%0%Лейкомію

%0%Посилення гемокоагуляції

%0%Зниження гемокоагуляції

%0%Еозинофілію

@

 

#1

У хворого після оперативного втручання розвинувся парез кишечника. Який холінергічний засіб із групи антихолінестеразних слід йому призначити?

%!100%Прозерин

%0%Карбахолін

%0%Ацеклідін

%0%Пілокарпін

%0%Ацетилхолін

@

 

 

#1

З якою метою препарати заліза в порошках для прийому всередину призначаються в капсулах?

%!100%Для попередження взаємодії в порожнині рота з сірководнем

%0%Для попередження блювання

%0%Для попередження закрепів

%0%Для усунення гіркого смаку препарату

%0%Для усунення неприємного запаху препарату

@

 

#1

У хворого хронічним алкоголізмом відзначаються симптоми поліневриту і серцевої недостатності. Який вітамінний препарат слід призначити хворому?

%!100%Тіамін

%0%Ергокальциферол

%0%Ретинол

%0%Рутин

%0%Філохінон

@

 

#1

Хворий тривалий час приймав антибіотик для лікування бронхіту. На фоні прийому виникли нудота, блювання, стоматит, дерматит на шкірі обличчя і рук (фотосенсибілізація), болі в області печінки. Який препарат приймав хворий?

%!100%Тетрациклін

%0%Ампіцилін

%0%Еритроміцин

%0%Поліміксин

%0%Левоміцетин

@

 

 

#1

Хворий з алергічним ринітом прийняв антигистаминний препарат у таблетках всередину. Через деякий час хворий відчув сухість у роті, загальмованість, у нього виник легкий сон. Який препарат прийняв хворий?

%!100%Димедрол

%0%Фенобарбітал

%0%Діазолін

%0%Діазепам

%0%Парацетамол

@

 

#1

Препарат має широкий спектр протимікробної дії. Є антибіотиком вибору для лікування черевного тифу, дизентерії та деяких сальмонельозів. Побічні ефекти: пригнічення кровотворення, диспепсичні розлади, дисбактеріоз. Назвати препарат.

%!100%Левоміцетин

%0%Фталазол

%0%Бензилпеніциліну натрієва сіль

%0%Неоміцину сульфат

%0%Тетрациклін

@

 

#1

У дитини 5 років відзначається змішана інвазія аскаридами та гостриками. Який протиглисний препарат слід призначити для однократного прийому?

%!100%Мебендазол

%0%Сем,я гарбуза

%0%Аміноакрихін

%0%Фенасал

%0%Піперазину адипінат

@

 

#1

У хворого, який тривалий час приймав тетрациклін, виник кандидоз слизових оболонок. Який лікарський препарат слід призначити для його лікування?

%!100%Ністатин

%0%Гризеофульвін

%0%Нітрофунгін

%0%Амфотеріцин

%0%Фурадонін

@

 

#1

Хворий на ішемічну хворобу серця приймав протягом дня багатократно препарат, який викликав отруєння. При обстеженні хворого виявлено ціаноз шкіри та слизових оболонок, різке зниження артеріального тиску, тахікардію, пригнічення дихання. У крові підвищений вміст метгемоглобіну. Препарат якої групи приймав хворий?

%!100%Органічні нітрати

%0%альфа-адреноблокатори

%0%Блокатори кальцієвих каналів

%0%Препарати аденозинового ряду

%0%Міотропні спазмолітики

@

 

#1

Протипухлинний препарат, що відноситься до групи антиметаболітів, використовується для лікування гострого лейкозу у дітей, а також у дорослих для лікування солідних пухлин. Визначте цей препарат.

%!100%Метотрексат

%0%Сарколізин

%0%Колхамін

%0%Рубоміцин

%0%Преднізолон

@

 

#1

Препарат чинить згубний вплив на еритроцитарні форми малярійних плазмодіїв, дизентерійну амебу. Застосовується для лікування і профілактики малярії, лікування амебіазу і колагенозів. Визначте цей препарат.

%!100%Хінгамін

%0%Еметину гідрохлорид

%0%Тетрациклін

%0%Еритроміцин

%0%Хінін

@

 

#1

У хворого мікоз ступень обох ніг. Місцеве застосування нітрофунгіну і міконазолу не дало ефекту. Який препарат для прийому всередину слід додатково призначити?

%!100%Гризеофульвін

%0%Амфотеріцин В

%0%Канаміцин

%0%Ністатин

%0%Ампіцилін

@

 

#1

У хворого травматичний набряк мозку, гіпоксичні судоми. Який засіб раціонально використати для купірування судом?

%!100%Натрію оксибутират

%0%Анаприлін

%0%Коразол

%0%Пірацетам

%0%Кордіамін

@

 

#1

Породіллі з патологією вагітності необхідно медикаментозне знеболювання пологів. Який препарат можна призначити?

%!100%Промедол

%0%Морфін

%0%Фентаніл

%0%Парацетамол

%0%Анальгін

@

 

#1

Чим пояснити той факт, що для лікування туберкульозу доза ізоніазиду підбирається індивідуально, з обов`язковим контролем після перших прийомів препарату його вмісту в сечі?

%!100%Генетично обумовленою швидкістю ацетилювання препарату у різних людей

%0%Гіперглікемією, що виникає на фоні прийому препарату

%0%Розвитком ниркової недостатності

%0%Подразнюючою дією препарату

%0%Розвитком гемолітичної анемії

@

 

#1

Хворий страждає на посттравматичну епілепсію, яка проявляється великими нападами. Який препарат слід призначити хворому для їх профілактики?

%!100%Фенобарбітал

%0%Циклодол

%0%Леводопа

%0%Тетурам

%0%Мідантан

@

 

#1

Ліквідатора Чорнобильської аварії, який отримав опромінення, стала турбувати блювота, яка виникає несподівано. Який препарат слід призначити хворому?

%!100%Метоклопрамід (церукал)

%0%Атропін

%0%Фосфалюгель

%0%Де-нол

%0%Резерпін

@

 

#1

Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на страх, відчуття неспокою, внутрішньої напруги, що виникли після душевної травми. Який препарат слід йому призначити?

%!100%Діазепам

%0%Мікстуру Павлова

%0%Настоянку валеріани

%0%Настоянку собачої кропиви

%0%Етамінал-натрію

@

 

#1

Дитина народилася в стані асфіксії. Який препарат необхідно ввести новонародженому для стимуляції дихання?

%!100%Етимізол

%0%Лобелін

%0%Празозин

%0%Атропін

%0%Прозерин

@

 

#1

До лікаря-терапевта звернулася жінка зі скаргами на слабкість, швидку стомлюваність, сонливість, головний біль. АТ 90/60 мм рт. ст. Поставлений діагноз: гіпотонічна хвороба. Який препарат необхідно призначити хворій?

%!100%Рідкий екстракт елеутерококу

%0%Цитітон

%0%Анаприлін

%0%Новокаїнамід

%0%Каптопріл

@

 

#1

Хвора на бронхіальну астму приймала таблетки всередину, які викликали безсоння, головний біль і підвищення артеріального тиску. Який препарат міг стати причиною таких ускладнень?

%!100%Ефедрин

%0%Адреналін

%0%Кромолін натрію

%0%Еуфілін

%0%Ізадрин

@

 

#1

Чоловік віком 50 років звернувся до лікаря зі скаргами на біль за грудиною, яка виникає у нього на вулиці, по дорозі на роботу, при фізичному напруженні. Хворіє протягом року. Спочатку біль зникав після прийому валідолу, але в останні дні його прийом неефективний. Який препарат слід призначити

%!100%Нітрогліцерин

%0%Калію хлорид

%0%Октадин

%0%Клофелін

%0%Салбутамол

@

 

 

#1

У хворого на виразкову хворобу шлунка з гіперацидним синдромом відзначається схильність до закрепів. Який антацидний препарат раціонально йому призначити?

%!100%Магнію окис

%0%Натрію гідрокарбонат

%0%Алюмінію гідроокис

%0%Сукральфат

%0%Ранітидин

@

 

 

#1

В комплексному лікуванні гіпертонічної хвороби хворому був призначений сечогінний препарат. Через кілька днів АТ знизився але виникли ознаки гіпокаліємії. Який препарат міг викликати такі ускладнення?

%!100%Фуросемід

%0%Спіронолактон

%0%Клофелін

%0%Тріамтерен

%0%Еналапріл

@

 

#1

Хвора 50 років страждає гіпертонічною хворобою ІІ стадії і виразковою хворобою шлунка з гіперацидним синдромом. Який із названих препаратів не рекомендується приймати хворій для лікування гіпертонічної хвороби?

%!100%Резерпін

%0%Дибазол

%0%Спіронолактон

%0%Фуросемід

%0%Фенігідин

@

 

#1

У зв`язку з порушенням скоротливості міометрію у післяпологовому періоді у породіллі виникла маткова кровотеча. Який препарат слід призначити в даній ситуації?

%!100%Ергометрин

%0%Салбутамол

%0%Пітуітрін

%0%Дінопрост

%0%Натрію оксибутират

@

 

#1

У хворої, яка приймає неодикумарин у зв'язку із тромбофлебітом, виникла кровоточивість. Який препарат

%!100%Вікасол

%0%Протаміну сульфат

%0%Ацетилсаліцилова кислота

%0%Дипіридамол

%0%Пентоксифілін

@

 

#1

Больному показано применение глюкокортикоидов внутрь. Как целесообразно их назначить с учетом физиологических колебаний содержания горомонов коры надпочечников в крови?

%!100%2/3 утром,оставшееся днем

%0%Всю дозу утром

%0%Всю дозу вечером

%0%Равномерно в течение дня

%0%2/3 вечером,остальное утром

@

 

 

#1

Указать комбинированный препарат из группы сульфаниламидов с высоким бактерицидным эффектом.

%!100%Бактрим

%0%Фталазол

%0%Сульфадимезин

%0%Салазопиридазин

%0%Этамбутол

@

 

#1

Больному необходимо назначить химиотерапевтическое средство с широким спектром действия из группы фторхинолонов. Указать препарат.

%!100%Офлоксацин

%0%Амоксициллин

%0%Карбенициллин

%0%Азлоциллин

%0%Хиноксидин

@

 

#1

Больному с хроническим инфекционным заболеванием показано назначение препарата для активации имунных реакций.Отметить препарат.

%!100%Тималин

%0%Меркаптопурин

%0%Азатиоприн

%0%Актиномицин

%0%Циклофосфан

@

 

#1

При остром тромбозе показана антикоагулянтная терапия. Отметьте антикоагулянт прямого действия, применяемый при угрозе тромбоза.

%!100%Гепарин

%0%Фенилин

%0%Натрия цитрат

%0%Дипиридамол

%0%Пентоксифиллин

@

 

#1

Указать стимулятор дыхания при отравлении барбитуратами легкой степени

%!100%Бемегрид

%0%Кофеин

%0%Цититон

%0%Сиднокарб

%0%Камфора

@

 

#1

Указать сердечный гикозид быстрого действия при острой сердечной недостаточности.

%!100%Строфантин

%0%Настойка горицвета весеннего

%0%Дигитоксин

%0%Лантозид

%0%Адонизид

@

 

#1

Отметить препарат миотропного типа действия при гипертоническом кризе:

%!100%Магния сульфат

%0%Резерпин

%0%Октадин

%0%Апрессин

%0%Хлордиазепоксид

@

 

#1

Отметить мочегонное средство для форсированного диуреза:

%!100%Фуросемид

%0%Дихлотиазид

%0%Спиронолактон

%0%Клопамид

%0%Оксолидин

@

 

#1

Указать препарат для приема внутрь при сахарном диабете у лиц с пониженной инсулинообразующей функцией поджелудочной железы

%!100%Глибенкламин

%0%Инсулин

%0%Суспензия инсулин-ультраленте

%0%Глюкагон

%0%Кальцитрин

@

 

#1

Больному сахарным диабетом в состоянии гипогликемической комы, вызванной передозировкой препарата инсулина длительного действия, был введен препарат, являющийся гормоном поджелудочной железы и антагонистом инсулина. Укажите этот препарат.

%!100%Глюкагон

%0%Адреналин

%0%Гидрокортизон

%0%Дезоксикортикостерон

%0%Норадреналин

@

 

#1

Ребёнок страдает идиосинкразией на лекарственное вещество, которая обусловлена:

%!100%Hаследственной энзимопатией.

%0%Истощением субстрата, с которым взаимодействует лекарственное вещество.

%0%Hакоплением лекарственного вещества в организме.

%0%Ингибированием микросомальных ферментов печени.

%0%Сопутствующим заболеванием органа-мишени.

@

 

#1

В нейрохирургическое отделение больницы по скорой помощи поступил больной с черепно-мозговой травмой. Диагностирован отёк мозга. В комплексе мер неотложной помощи показана дегидратация. Какое диуретическое средство в данной ситуации должен назначить врач?

%!100%Маннит

%0%Диакарб

%0%Дихлотиазид

%0%Клопамид

%0%Спиронолактон

@

 

 

#1

При загостренні ревматоїдного артриту хворому, в анамнезі якого супутній хронічний гастрит, призначено мелоксикам. Чим обумовлено зменшення побічної дії препарату на травний тракт?

%!100%Переважним пригніченням циклооксигенази-2

%0%Переважним пригніченням циклооксигенази-1

%0%Пригніченням фосфоліпази А2

%0%Переважною стимуляцією аденілатциклази

%0%Пригніченням фосфдіестерази

@

 

#1

У хворої гінекологічного відділяння виникли симптоми внутрішньої кровотечі. Який засіб слід призначити з метою пригнічення фібринолізу та зупинки кровотечі?

%!100%Амінокапронову кислоту

%0%Фібриноген

%0%Вікасол

%0%Дицинон

%0%Хлористий кальцій

@

 

#1

Для дослідження очного дна необхідно розширити зіницю. Укажіть речовину, яка для цього використовується в клініці:

%!100%Атропін

%0%Пілокарпін

%0%Езерін

%0%Адреналін

%0%Ацетилхолін

@

 

#1

Хворому 68 років для екстракції зуба була проведена провідникова місцева анестезія новокаїном. Через 5-7 хвилин появились ознаки зниження АТ. Що потрібно негайно ввести для нормалізації тиску?

%!100%Адреналин

%0%Корвалол

%0%Валокормід

%0%Строфантин

%0%Сульфокамфокаїн

@

 

 

#1

При обстеженні хворого 70 років виявлено інсуліннезалежний цукровий діабет. Який препарат доцільно призначити хворому?

%!100%Глібенкламід

%0%Інсулін

%0%Мерказоліл

%0%Паратіреоїдин

%0%Кортизон

@

 

#1

В результаті черепно-мозкової травми у постраждалого розвинувся набряк мозку. Який лікарський засіб з дегідратаційною дією слід включити до комплексної терапії?

%!100%Маніт

%0%Еуфілін

%0%дихлотіазит

%0%тріамтерен

%0%Спіронолактон

@

 

#1

У хворого 68 років, який страждає серцевою недостатністю та на протязі тривалого часу приймав препарати наперстянки, з’явилися явища інтоксикації, які швидко нівелювалися застосуванням донатором сульфгідрильних групп унітіолу. Який механізм терапевтичної дії цього засобу?

%!100%Реактивує натрій-калієву-АТФ-азу мембран міокардіоцитів.

%0%Зменшує накопичення іонізованого кальцію

%0%Гальмує вивільнення калію з міокардіоцитів

%0%Сповільнює поступлення натрію в міокардіоцити

%0%Підвищує енергозабезпечення міокарду

@

 

#1

Хворому на бронхіальну астму призначено кетотифен. Який механізм антиалергічної дії цього препарату?

%!100%стабілізує мембрани тучних клітин

%0%Блокує Н2-рецептори.

%0%Блокує Н1- та Н2-рецептори.

%0%Порушує синтез гістаміну.

%0%Активує ферменти деградації гістаміну.

@

 

#1

Хворому на ішемічну хворобу серця до комплексної теракпії вклучено токоферол. На який ефект препарату розраховує

%!100%Антиоксидантний.

%0%Гіпотензивний.

%0%Спазмолітичний.

%0%Збільшення доставки кисню до міокарда.

%0%Позитивний інотропний.

@

 

#1

Після вживання ацетилсаліцилової кислоти у пацієнта з’явився біль в ділянці шлунка як наслідок загострення виразкової хвороби. Що лежить в основі ульцерогенності вказаного препарату?

%!100%Антипростагаландинова дія

%0%Спазм судин

%0%Іімунодепресивний ефект

%0%Жовчогінна дія

%0%Стимулює дію пепсину

@

 

#1

У чоловіка 39 років спостерігається підвищений риск розвитку інфекційних процесів, гіперкератоз, порушення присмеркового зору. Який вітамінний препарат необхідно призначити?

%!100%Ретинолу ацетат.

%0%Піридоксину гідрохлорид.

%0%Рибофлавін.

%0%Ергокальциферол.

%0%Токоферолу ацетат.

@

 

#1

У хворої 65 років на фоні хронічної серцевої недостатності развинувся вторинний гіперальдостеронізм. Який препарат для збільшення діурезу слід призначити:

%!100%Спіронолактон

%0%Фуросемід

%0%Дихлотіазид

%0%Трава ортосифона

%0%Клопамід

@

 

#1

Каретою швидкої допомоги в лікарню доставили хворого, який в стані важкої депресії намагався покінчити життя самогубством. Діагноз: депресивний психоз. Які фармакологічні засоби необхідно призначити хворому?

%!100%Антидеприсанти

%0%Седативні

%0%Нейролептики

%0%Транквілізатори

%0%Солі літію

@

 

#1

У хворого для обробки опікової поверхні шкіри було використано препарат, антисептичні властивості якого забезпечуються вільним киснем, що відщеплюється у присутності органічних речовин. Оберіть правильну відповідь:

%!100%Калію перманганат

%0%Фурацилін

%0%Хлоргексидин

%0%Кислота борна

%0%Натрію гідрокарбонат

@

 

#1

Для обробки операційного поля лікар використав 5\% спиртовий розчин йоду. Який механізм антисептичної дії цього засобу?

%!100%Взаємодіє з аміногрупами білкових молекул мікроорганізмів, викликає денатурацію білків

%0%Дегідратація білків протоплазми

%0%Блокада сульфгідрильних груп ферментів

%0%Утворення альбумінатів

%0%Інгібуюча дія на ферменти (дегідрогенази)

@

 

#1

Хворому, що страждає на хронічну серцеву недостатність, лікар порекомендував провести профілактичний курс лікування кардіотонічним препаратом з групи серцевих глікозидів який приймають внутрішньо Який з препаратів було рекомендовано хворому?

%!100%Дигоксин

%0%Строфантин

%0%Корглікон

%0%Кордіамін

%0%Кардіодарон

@

 

#1

Хворому 50 років з хронічною серцевою недостатністю і тахиаритмією призначили кардіотонічний препарат. Вкажіть, який з препаратів призначили хворому?

%!100%Дигоксин.

%0%Дофамін.

%0%Добутамін.

%0%Аміодарон.

%0%Мілдронат.

@

 

#1

При обстеженні у хворої жінки виявлено підвищена активність тиреоідних гормонів. Який з препаратів необхідно призначити ?

%!100%Мерказоліл

%0%L-тироксин

%0%Трийодтиронін

%0%Розчин Люголя

%0%Тиреоідин

@

 

#1

У хворго гіпертонічною хворобою при систематичному лікуванні гіпотензивним препаратом з’явився кашель. Який із нищезазначених засобів може бути причиною побічної дії ?

%!100%Каптоприл

%0%Дибазол

%0%Апресин

%0%Празозін

%0%Верапоміл

@

 

#1

Хорому 50 років, діагноз: ІХС, кардіосклероз, миготлива аритмія. Вкажіть який з препаратів необхідно призначити хворому ?

%!100%Атенолол

%0%Кислота ацетилсаліцилова

%0%Дігоксин

%0%Строфантин

%0%Калію хлорид

@

 

#1

У хворого гострий інфаркт міокарда супроводжується стійкими болями за грудиною. Неефективність попередньовведених препаратів дала основу лікарю провести нейролептанальгезію. Який нейролептик використовують для цього виду знеболення ?

%!100%Дроперідол

%0%Метаперазин

%0%Етаперазин

%0%Галоперідол

%0%Аміназин

@

 

#1

Хворому на аскаридоз призначили лікарський засіб, який має також вплив на імунну систему і використовується як імуномодулятор. Вкажіть цей препарат.

%!100%Левамізол

%0%Пірантел

%0%Піперазину адипінат

%0%Фенасол

%0%Нафтфмон

@

 

#1

Пацієнт звернувся до лікаря з приводу того, що йому необхідно виїхати на тривалий час в тропічну країну. Який препарат повинен призначити лікар для особистої профілактики малярії ?

%!100%Примахін

%0%Клотримазол

%0%Мебендазол

%0%Фуразолідон

%0%Фенасол

@

 

#1

Офтальмолог з діагностичною метою (розширення зіниць для огляду очного дна) використав 1\% розчин мезатону. Мідріаз, викликаний препаратом, обумовлений:

%!100%Актвація альфа-1 адренорецепторів

%0%активація альфа-2 адренорецепторів

%0%Блокада альфа-1 адренореципторів

%0%Активацією бета-1 адренорецепторів

%0%Активацією М-холінорецепторів

@

 

#1

Для лечения лейкозов используется антиметаболит метотрексат. Антагонистом какого витамина он является?

%!100%Фолиевой кислоты

%0%Цианокобаламина

%0%Филлохинона

%0%Пиридоксина

%0%Рутина

@

 

 

#1

Инфекционный больной сенсибилизирован к бензилпенициллину. Применение какого из перечисленных антибиотиков будет наиболее безопасным в этом случае?

%!100%Эритромицина

%0%Бициллина

%0%Ампициллина

%0%Амоксициллина

%0%Оксациллина

@

 

#1

У больного гиперхолестеринемия. Каким из названных веществ можно понизить концентрацию атерогенных липопротеинов, угнетая ключевой фермент синтеза холестерина?

%!100%Ловастатином

%0%Колестиполом

%0%Холестирамином

%0%Никотиновой кислотой

%0%Гемфиброзилом

@

 

#1

Лечение туберкулеза осуществляется с помощью комбинированной химиотерапии, сочетающей вещества разного механизма действия. Какое из противотуберкулезных средств угнетает транскрипцию ДНК в РНК микобактерий?

%!100%Рифампицин

%0%Изониазид

%0%Стрептомицин

%0%Этионамид

%0%ПАСК

@

 

#1

Больной коллагенозом на протяжении длительного времени получал преднизолон в дозе 30 мг в сутки. В последнее время появились болезненные спазмы скелетных мышц конечностей. Что можно использовать для их ослабления?

%!100%Панангин

%0%Эргокальциферол

%0%Тирокальцитонин

%0%Диазепам

%0%Аминазин

@

 

#1

У больного на фоне гипертонической болезни развилась острая сердечная недостаточность. Какое из перечисленных средств наиболее целесообразно в этом случае?

%!100%Строфантин

%0%Дигитоксин

%0%Кардиовален

%0%Кофеин

%0%Кордиамин

@

 

#1

Больному поставлен диагноз бациллярная дизентерия. Какое средство из перечисленных следует назначить ему?

%!100%Ампициллин

%0%Бензилпенициллин

%0%Оксациллин

%0%Эритромицин

%0%Бициллин

@

 

#1

В результате неосторожного обращения с фосфорорганическим инсектицидом у рабочего возник бронхоспазм. Какой из предлагаемых бронхолитиков показан в этой ситуации?

%!100%Атропин

%0%Беротек

%0%Эуфиллин

%0%Адреналин

%0%Эфедрин

@

 

#1

У больного с нарушением функций почек псевдомонадная (синегнойная палочка) инфекция. Какое из предлагаемых веществ следует избрать?

%!100%Карбенициллин

%0%Гентамицин

%0%Полимиксин

%0%Тобрамицин

%0%Эритромицин

@

 

#1

Для остановки атонического маточного кровотечения используют алкалоиды спорыньи. Что обеспечивает их гемостатическое действие в этом случае?

%!100%Спастическое сокращение матки

%0%Спазм сосудов

%0%Повышение свертываемости крови

%0%Угнетение фибринолиза

%0%Усиление агрегации тромбоцитов

@

 

#1

При лечении артрита индометацином у больного возникли осложнения со стороны желудочно-кишечного тракта, ЦНС, крови. Каким препаратом из этой группы необходимо заменить индометацин для снижения побочных эффектов?

%!100%Мелоксикамом

%0%Бутадионом

%0%Пироксикамом

%0%Ибупрофеном

%0%Диклофенаком-натрия

@

 

#1

Хворий тривалий час безконтрольно приймав левоміцетин. Після проведеного обстеження виявлено лейкопенія. Який препарат призначити для корекції лейкопоезу?

%!100%Пентоксил

%0%Метотрексат

%0%Меркаптопурин

%0%Цианокобаламін

%0%Преднізолон

@

 

#1

Під час видалення зуба у пацієнта виник колаптоїдний стан, хворий знепритомнів. Який препарат необхідно використати для швидкого виведення пацієнта з цього стану?

%!100%Кофеїн

%0%Новокаїн

%0%Анальгін

%0%Амітриптілін

%0%Папаверин

@

 

 

#1

После проведенной внутрикожной пробы на чувствительность к пенициллину у больного через несколько минут развилась реакция гиперчувствительности, которую врач определил как анафилактический шок: больной потерял сознание, наступило удушье и брадикардия. Врач назначил средство для устранения этих симптомов. Какой препарат назначил врач?

%!100%Адреналин

%0%Мезатон

%0%Норадреналин

%0%Атропин

%0%Салбутамол

@

 

#1

Больной поступил в клинику с жалобами на вялость, апатию, затрудненное дыхание. В анамнезе у больного сахарный диабет. Объективно: сознание спутанное, кожные покровы и слизистые бледные, сухие, запах ацетона изо рта. Поставлен диагноз: гиперглиемическая кома. Какой препарат необходимо ввести в данной ситуации?

%!100%Инсулин

%0%Инсулин-семиленте

%0%Инсулин-ультраленте

%0%Глибенкламид

%0%Букарбан

@

 

#1

К стоматологу обратилась мать ребенка 2-х лет, которая во время беременности, в связи с инфекционным заболеванием бессистемно принимала антибиотики. При осмотре у ребенка отмечается разрушение резцов, эмаль зубов желтого цвета, у шейки зубов коричневая кайма. Какой из препаратов обладает выраженным тератогенным действием?

%!100%Тетрациклин

%0%Фуросемид

%0%Ампиокс

%0%Ксантинола никотинат

%0%Октадин

@

 

 

#1

Хворому призначено препарат з вираженими ліпофільними властивостями. Яким буде головний механізм його усмоктування?

%!100%Пасивна дифузія

%0%Фільтрація

%0%Активний транспорт

%0%Піноцитоз

%0%Зв'язування з транспортними білками

@

 

#1

У чоловіка 36 років з черепно-мозковою травмою дихання слабке, пульс нитковидний, рефлекси відсутні. Який шлях уведення пірацетама найбільш доцільний у даному випадку?

%!100%Внутрішньовенний

%0%Ректальний

%0%Підшкірний

%0%Пероральний

%0%Інгаляційний

@

 

#1

У чоловіка 60 років, який давно хворіє на туберкульоз і систематично одержує специфічне лікування, знижена гострота слуху. Який засіб слід виключити в зв'язку з цим з терапії, що йому призначається?

%!100%Стрептоміцин

%0%Етамбутол

%0%Ізоніазід

%0%Фтивазид

%0%Рифампіцин

@

 

#1

У відділення очних хвороб надійшов хворий з герпетичною поразкою очей. Лікар призначив ідоксурідин в очних краплях. Який механізм дії цього препарату?

%!100%Подавляє реплікацію ДНК-вмістних вірусів

%0%Знижує адсорбцію вірусу на клітці

%0%Гальмує вивільнення вірусного генома

%0%Подавляє “збирання” віріонів

%0%Підсилює синтез інтерферону

@

 

#1

У прийомне відділення лікарні доставлений хворий з важким отруєнням невідомою речовиною в стані гострої судинної недостатності. Який із зазначених препаратів необхідно використовувати для невідкладної допомоги?

%!100%Мезатон

%0%Нафтизин

%0%Ізадрин

%0%Сальбутамол

%0%Анаприлін

@

 

#1

До лікаря звернувся хворий зі скаргами на нездужання, пригноблене настрій, появу “прищів“ на шкірі. При опитуванні з'ясувалося, що хворий протягом останніх 3 тижнів приймав мікстуру, прописану невропатологом. З прийомом препаратів якої групи зв'язані скарги пацієнта?

%!100%Броміди

%0%Препарати валеріани

%0%Солі літію

%0%Транквілізатори

%0%Нейролептики

@

 

#1

У хворого напади бронхіальної астми виникають звичайно вночі, супроводжуються брадикардією, спастичними болями в кишечнику, поносом. Препарати якої групи можуть усунути ці симптоми?

%!100%М-холіноблокатори

%0%Н-холіноблокатори

%0%Салуретики

%0%бета-адреноблокатори

%0%Симпатолітики

@

 

#1

Хворий ішемічною хворобою серця не повідомив лікарю, що в нього бувають приступи бронхоспазмів. Лікар призначив препарат, після прийому якого приступи стенокардії стали рідше, але приступи бронхоспазмів стали частіше. Який препарат був призначений?

%!100%Анаприлін

%0%Верапаміл

%0%Нітросорбід

%0%Нітрогліцерин

%0%Дилтиазем

@

 

#1

Хвора 45 років звернулась до лікаря з скаргами на порушення сну, що проявлялося погіршенням засинання і пробудженнями серед ночі. Лікар призначив хворій снодійний засіб. Який вид фармакотерапії використав лікар?

%!100%Симптоматичну

%0%Етіотропну

%0%Патогенетичну

%0%Вибіркову

%0%Рефлекторну

@

 

#1

Пацієнтка 57 років, за спеціальністю бухгалтер, у зв’язку з хронічними закрепами приймала за призначенням лікаря екстракт крушини сухий, який протягом 2 тижнів виявляв позитивну лікувальну дію, але далі його ефективність суттєво зменшилась. Визначте, яка реакція розвинулася у хворої у відповідь на повторне введення ліку?

%!100%Толерантність

%0%Кумуляція

%0%Тахіфілаксія

%0%Медикаментозна залежність

%0%Гіперреактивність

@

 

#1

Для запобігання віддалених результатів чотиридобової малярії пацієнту 42 років призначили примахін. Вже на 3 добу від початку лікування терапевтичними дозами препарату у пацієнта з’явились болі в животі та в ділянці серця, диспепсичні розлади, загальний ціаноз, гемоглобінурія. Що послужило причиною розвитку побічної дії препарату?

%!100%Генетична недостатність глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази

%0%Кумуляція лікарського засобу

%0%Зниження активності мікросомальних ферментів печінки

%0%Сповільнення екскреції з сечею

%0%Потенціювання дії іншими препаратами

@

 

#1

В кардіологічне відділення поступив хворий зі скаргами на частий пульс, задишку, синюшність слизових оболонок. При огляд: набряки на нижніх кінцівках, асцит. Який з перерахованих препаратів необхідно призначити хворому довенно для покращення самопочуття?

%!100%Корглікон

%0%Кордіамін

%0%Адреналіну гідрохлорид

%0%Дигітоксин

%0%Но-шпа

@

 

#1

До ендокринолога звернулась хвора 45 років із скаргами на підвищення апетиту, сухість слизових оболонок ротової порожнини, зростання діурезу. При обстеженні вперше виявлено інсуліннезалежний діабет. Який з названих препаратів доцільно призначити хворій?

%!100%Глібенкламід

%0%Інсулін

%0%Адіурекрин

%0%Вазопресин

%0%Окситоцин

@

 

#1

У неврологічне відділення поступив хворий зі скаргами на погіршення пам’яті та розумової працездатності після перенесеної травми голови. Запропонуйте лікарський засіб для покращення метаболізму головного мозку

%!100%Пірацетам (ноотропіл)

%0%Меридил

%0%Сиднокарб

%0%Кофеїн

%0%Аналгін

@

 

#1

У реанімаційне відділення поступив хворий із симптомами гострого отруєння морфіном – втрата свідомості, гіпотермія, дихання Чейн-Стокса, гіпотензія, брадикардія, різкий міоз. Який з перерахованих препаратів буде найефективнішим у даній

%!100%Налоксон

%0%Кордіамін

%0%Камфора

%0%Етимізол

%0%Кофеїн

@

 

#1

У приймальне відділення було доставлено хворий з наступною симптоматикою: міоз, гіперсалівація, пітливість, спазм бронхів, блювота і діарея. Було встановлено діагноз: отруєння фосфорорганічними сполуками. Які препарати доцільно включити в комплексну терапію?

%!100%Атропіну сульфат і дипіроксим

%0%Тіосульфат натрію і бемегрид

%0%Налорфіну гідрохлорид і бемегрид

%0%Глюкоза і бемегрид

%0%Панангін і унітіол

@

 

#1

Хворий 42 років страждає бронхіальною астмою. При приступі бронхоспазму лікар призначив сальбутамол. Яка дія препарату обумовлює лікувальний ефект?

%!100%Стимулює бета-2-адренорецептори

%0%Блокує бета-2-адренорецептори

%0%Стимулює альфа-2-адренорецептори

%0%Стимулює альфа-1-адренорецептори

%0%Стимулює бета-1-адренорецептори

@

 

#1

У хворого анафілактичний шок. Від якого з перерахованих адреноміметиків можна чекати найбільший терапевтичний ефект?

%!100%Адреналін

%0%Мезатон

%0%Ефедрин

%0%Норадреналін

%0%Алупент

@

 

#1

Хвора у віці 69 років страждає хронічним запором, в основі якого лежить гіпотонія товстого кишечнику. Який з перерахованих препаратів доцільно призначити?

%!100%Сенадексин

%0%Натрію сульфат

%0%Касторова олія

%0%Прозерин

%0%Магнію сульфат

@

 

#1

Хворий 60 років поступив зі скаргами на задишку, слабість, серцебиття, набряки. Під час лікування стан хворого покращився, але потім знову погіршився – з'явилася задишка, екстрасистолія, нудота, порушення сприйняття кольорів. Який лікарський засіб одержував хворий?

%!100%Дигітоксин

%0%Верапаміл

%0%Нітрогліцерин

%0%Панангін

%0%Фуросемід

@

 

#1

У приймальне відділення надійшов хворий з алкогольним отруєнням. Лікар призначив провести пацієнту форсований діурез. Який сечогінний засіб необхідно використовувати?

%!100%Фуросемід

%0%Спіронолактон

%0%Діакарб

%0%Еуфілін

%0%Амілорид

@

 

 

#1

Хворій на ревматоїдний поліартрит призначили нестероїдний протизапальний засіб індометанцин. Через деякий час його застосування у хворої виникло загострення супутнього захворювання, що змусило відмінити препарат. Яке супунє захворювання могло призвести до відміни препарату?

%!100%Виразкова хвороба

%0%Ішемічна хвороба серця

%0%Цукровий діабет

%0%Гіпертонічна хвороба

%0%Бронхіальна астма

@

 

#1

Хворий А., відчувши передвісники приступу бронхіальної астми, прйняв без контролю лікаря кілька таблеток всередину через короткі проміжки часу. Проте нетривале покращання стану відмітив тільки після вживання перших двох таблеток. Наступні прийоми препарату не покращили його стану. Яким явищем обумовлене зниження ефекту препарату?

%!100%Тахіфілаксія

%0%Кумуляція

%0%Звикання

%0%Залежність

%0%Ідіосинкразія

@

 

#1

Хворий на гіпертонічну хворобу тривалий час приймав антигіпертензивний препарат, який раптово припинив вживати. Після цього стан хворого погіршився, розвинувся гіпертензивний криз. До якої категорії належить ця побічна дія

%!100%Синдром відміни

%0%Кумуляція

%0%Толерантність

%0%Сенсибілізація

%0%Залежність

@

 

#1

Хворий на бронхіальну астму не повідомив лікаря, що у нього бувають напади стенокардії. Лікар призначив препарат, після прийому якого напади бронхіальної астми стали рідшими, однак почастішали напади стенокардії. Вкажіть, який препарат був призначений.

%!100%Ізадрин

%0%Сальбутамол

%0%Еуфілін

%0%Кромолін-натрій

%0%Фенотерол

@

 

#1

Хворій з приводу мегалобластичної анемії, яка виникла після гастректомії, отримав тривалий курс лікування вітаміном В12. Препарат вводили внутрішньом’язово. В чому перевага парентерального шляху введення вітаміну В12 від

%!100%Ефективний при недостатності гастромукопротеїну

%0%Швидко всмоктується препарат

%0%Тривалий час циркулює у крові

%0%Не руйнується у печінці

%0%Швидко виводиться

@

 

 

#1

Хворому з артеріальною гіпертензією було призначено один з антигіпертензивних засобів. Артеріальний тиск нормалізувався, однак хворого почав турбувати постійний сухий кашель. Який з перерахованих препаратів має таку побічну дію.

%!100%Еналаприлу малеат

%0%Анаприлін

%0%Клофелін

%0%Резерпін

%0%Ніфедипін

@

 

#1

Хворому гіпертонічною хворобою був призначений діуретик для регулярного прийому. Через деякий час артеріальний тиск нормалізувався, проте з’явився біль в ділянці серця. мязова слабість, тремтіння кінцівок. Аналіз крові показав зміни електролітного балансу в сторону гіпокаліємії. Який препарат міг викликати дане ускладнення?

%!100%Дихлотіазид

%0%Спіронолактон

%0%Тріамтерен

%0%Маніт

%0%Сечовина

@

 

#1

Хворий на хронічну серцеву недостатність протягом декількох місяців приймав в амбулаторних умовах дигоксин. На певному етапі лікування у нього виникли симптоми передозування препарату. Яке явище лежить в основі розвитку цього ускладненя?

%!100%Матеріальна кумуляція

%0%Звикання

%0%Сенсибілізація

%0%Функціональна кумуляція

%0%Тахіфілаксія

@

 

#1

Хворий, що лікувався з приводу неврозу сибазоном, відчув зубний біль. Лікар призначив йому знеболювальний засіб у дозі, меншій від середньої терапевтичної. Яке явище взяв до уваги лікар, зменшуючи дозу препарату?

%!100%Потенціювання

%0%Сумація

%0%Кумуляція

%0%Лікарська залежість

%0%Толерантність

@

 

#1

Хворому, який отруївся срібла нітратом призначили для промивання шлунка гіпертонічний розчин натрію хлориду. Який механізм лежить в основі антидотної дії натрію хлориду?

%!100%Фізико-хімічний

%0%Рецепторний

%0%Взаємодія з клітинними метаболітами

%0%Ферментний

%0%Антиферментний

@

 

#1

Хворому під час проведення оперативного втручання в якості наркозного засобу анестезіолог використав азоту закис, який має виражені ліпофільні властивості. Який механізм проникнення цього препарату через біолгічні мембрани?

%!100%Пасивна дифузія

%0%Активний транспорт

%0%Полегшена дифузія

%0%Фільтрація

%0%Піноцитоз

@

 

#1

У хворого колаптоїдний стан через зниження тонусу перифиричних судин. Який препарат найефективніший в цій сітуації?

%!100%Мезатон

%0%Прозерин

%0%Ізадрин

%0%Клофелін

%0%Празозин

@

 

#1

У хворого спостерігається порушення зору – гемералопія (“куряча сліпота”). Який вітамінний препарат треба вживати хворому, щоб відновити зір?

%!100%Ретинолу ацетат

%0%Вікасол

%0%Піридоксин

%0%Тіаміну хлорид

%0%Токоферолу ацетат

@

 

#1

Серед спеціальних гіпохолестеринемічних засобів найбільш ефективними препаратами є ті, що блокують синтез ендогенного холестерину в печінці. Який із перелічених засобів має такий механізм гіпохолестеринемічної дії?

%!100%Ловастатин

%0%Пробукол

%0%Клофібрат

%0%Лінетол

%0%Аллілчеп

@

 

#1

Однією з вимог до протисклеротичних засобів, які застосовуються на протязі всього життя хворою, є низька токсичність та безпечність в процесі лікування. Яка з перелічених груп гіпохолестеричних засобів має найменшу кількість побічних ефектів?

%!100%Інгібітори всмоктування ХС в кишечнику

%0%Інгібітори синтезу ХС

%0%Знижуючи рівень загальних ліпідів крові

%0%Фібрати

%0%Ангіопротектори прямої дії

@

 

#1

Хворий був доставлений до лікарні в коматозному стані. В анамнезі цукровий діабет. При огляді: дихання Кусмауля, зниження АТ, у видихуваному повітрі запах ацетону. Після проведеної невідкладної терапії стан покращився. Який препарат було введено хворому?

%!100%Інсулін

%0%Адреналін

%0%Ізодрин

%0%Букаркам

%0%Глібєнкламід

@

 

 

#1

Хворому, що знаходиться у ліжку з гіпертонічним кризом, внутрішньовенно ввели препарат, після чого він відчув полегшення і встав з ліжка. Відбулося виражене різке зниження АТ із втратою свідомості. Який препарат міг викликати такі побічні явища?

%!100%Пентамін

%0%Резерпін

%0%Анаприлін

%0%Дихлотіазид

%0%Дибазол

@

 

#1

Хворому була проведена операція з приводу поранення в живіт із застосуванням тубокурарину. В кінці операції, коли дихання відновилось, хворому ввели гентаміцин. Несподівано настала зупинка дихання і довгочасне розслаблення скелетних м`язів. Який ефект лежить в основі цього явища?

%!100%Потенціювання

%0%Кумуляція

%0%Антагонізм

%0%Звикання

%0%Сенсибілізація

@

 

 

#1

Хворий, який страждає на гіпертонічну хворобу І стадії, приймав препарат у таблетках всередину. Через кілька тижнів він став помічати болі у шлунку, нудоту, апатію, сонливість, зниження інтересу до життя. Який препарат міг викликати такі

%!100%Резерпін

%0%Дихлотіазид

%0%Октадин

%0%Фенігідин

%0%Каптоприл

@

 

 

#1

Для знеболювання маніпуляції, пов`язаної із обробкою опеченої поверхні ввели внутрішньовенно препарат для короткочасного наркозу. Наркоз настав через хвилину, під час нього спостерігалися підвищення АТ, тахікардія, підвищення тонусу скелетних м`язів; рефлекси збережені. Після виходу із наркозу у хворого відзначалися дезорієнтація, зорові галюцинації. Який препарат ввели хворому?

%!100%Кетамін

%0%Сомбревін

%0%Ефір для наркозу

%0%Тіопентал натрію

%0%Закис азоту

@

 

 

 

#1

Хвора 50 років страждає на безсоння. Протягом 3 місяців вона приймала різні снодійні засоби: етамінал натрію, фенобарбітал, барбаміл. Після відміни препаратів хвора стала дратівливою, відновилось безсоння, з`явились агресивність, втрата апетиту, тремор кінцівок. Як називають ускладнення, що виникли у

%!100%фізична і психічна залежність

%0%Тахіфілаксія

%0%сенсибілізація

%0%Звикання до препаратів

%0%Функціональна кумуляція

@

 

 

#1

Дитині, що народилася в стані асфіксії, лікар ввів у пупочну вену препарат для стимуляції дихання. Який препарат міг ввести лікар?

%!100%Етимізол

%0%Коразол

%0%Кордіамін

%0%Сульфокамфокаин

%0%Кофеін

@

 

#1

Хворому з набряком легень на фоні гострої серцевої недостатності ввели інгаляційно 30\% спирт етиловий. З якою метою це зробили?

%!100%Для зниження поверхневого натягу пухирчиків піни і переводу її в рідину

%0%Для знеболювання

%0%Для стимуляції енергетичного обміну

%0%Як заспокійливий засіб

%0%Для посилення секреції слинних і шлункових залоз

@

 

#1

Призначаючи антибіотики групи тетрацикліну перорально, хворого слід попередити про те, що не можна приймати препарат з молочними продуктами, тому, що вони:

%!100%Утворюють важкорозчинні комплекси з іонами кальцію

%0%Посилюють токсичні ефекти тетрациклінів

%0%Руйнують конденсовану чотирициклічну систему, яка лежить в основі молекули тетрациклінів

%0%Викликають розлади травлення

%0%Сприяють кумуляції тетрациклінів в організмі

@

 

#1

Больному с болями в поясничной области поставлен диагноз почечная колика. Какое вещество из перечисленных пригодно для ее купирования?

%!100%Промедол

%0%Пиридостигмин

%0%Прозерин

%0%Пилокарпин

%0%Празозин

@

 

#1

У больного приступ стенокардии. Какое миотропное средство резорбтивного действия можно использовать для его купирования?

%!100%Нитроглицерин

%0%Нитросорбид

%0%Анаприлин

%0%Валидол

%0%Ментол

@

 

#1

У больного тяжелая послеоперационная псевдомонадная инфекция. Какой из перечисленных антибиотков показано?

%!100%Гентамицин

%0%Бензилпенициллин

%0%Цефазолин

%0%Эритромицин

%0%Доксициклин

@

 

#1

У больного со пониженным слухом тяжелая бациллярная инфекция. Какая из групп антибиотиков противопоказана в этом случае?

%!100%Аминогликозиды

%0%Пенициллины

%0%Цефалоспорины

%0%Тетрациклины

%0%Рифамицины

@

 

#1

У больного крапивница, которую лечили димедролом. С действием на какой из перечисленных элементов патогенеза алергии связан терапевтический эффект димедрола?

%!100%Взаимодействие гистамина с рецепторами в органах

%0%Высвобождение гистамина

%0%Образование комплекса антиген-антитело

%0%Синтез иммуноглобулинов

%0%Активацию В-лимфоцитов

@

 

#1

При предоперационном обследовании больного выявлен дефицит протромбина в крови. Какое вещество необходимо назначить предварительно для уменьшения кровопотери при

%!100%Викасол

%0%Тромбин

%0%Кислоту аминокапроновую

%0%Фенилин

%0%Контрикал

@

 

#1

Больному с мерцательной аритмией назначен дигитоксин. С каким действием вещества связана его противоаритмическая активность?

%!100%Повышением тонуса блуждающего нерва

%0%Повышением концентрации калия в миокардиоцитах

%0%Уменьшением симпатических влияний

%0%Уменьшением кальциевой проводимости мембраны

%0%Уменьшением натриевой проводимости мембраны

@

 

#1

У пацієнта під час відвідування стоматолога виникла різка гіпотензія. Який із препаратів, що стимулює адренергічну іннервацію, ви запропонуєте використати для нормалізації артеріального тиску?

%!100%Мезатон

%0%Ксилометазолін

%0%Санорин

%0%Доксазозин

%0%Ерготамін

@

 

#1

Перед прийомом у стоматолога у пацієнта 65 років раптово виникли болі за грудиною. Який з перерахованих засобів буде найефективнішим у даному випадку?

%!100%Нітрогліцерин

%0%Валідол

%0%Сустак

%0%Кордіамін

%0%Аналгін

@

 

#1

У пацієнта стоматолог діагностував герпетичний стоматит. Що слід призначити в даному випадку для лікування?

%!100%Ацикловір.

%0%Тетрациклін.

%0%Клотрімазол.

%0%Тималін.

%0%Сульфацил натрію.

@

 

#1

При гиперфункции щитовидной железы больному назначили антитиреоидный препарат, нарушающий синтез тироксина и трийодтиронина непосредственно в щитовидной железе. Какой препарат был назначен?

%!100%Мерказолил

%0%Дийодтиронин

%0%Калия перхлорат

%0%Иодид калия

%0%Трииодтиронин

@

 

 

#1

При проведенні анестезії лікар-анестезіолог передозував дозу тубокурарину хлориду. Хворому призначили прозерин. На чому заснована дія цього препарату?

%!100%зменшення активності холінестерази

%0%підвищення активності холінестерази

%0%блокада пресинаптичної мембрани

%0%активація М-холінорецепторів

%0%блокада адренорецепторів

@

 

#1

В клініку поступила дитина, на слизовій оболонці щік, піднебіння і язика якої виявлено точковий наліт білого та жовтуватого кольору, зумовлений Candida albicans. Який із перелічених лікарських препаратів використовується для лікування

%!100%Кетоконазол

%0%Гентаміцин

%0%Тетрациклін

%0%Цифран

%0%Пеніцилін

@

 

#1

На прийомі у стоматолога у пацієнта почався приступ бронхіальної астми. Лікар – стоматолог надав допомогу і приступ закінчився. Пацієнту дихати стало легше, але з’явилися тахікардія, головний біль, пітливість. Який препарат може визвати цій побічний ефект?

%!100%ізадрин

%0%мезатон

%0%нафтизин

%0%прозерин

%0%пілокарпін

@

 

#1

До стоматолога звернувся пацієнт з артритом щелепно-лицевого-суглоба. Лікар стоматолог призначив бутадіонову мазь. Який механізм дії цього лікарського засобу?

%!100%пригнічення циклоксигенази

%0%пригнічення фосфоліпази

%0%активація опіатних рецепторів

%0%блокада опіатних рецепторів

%0%активація циклоксигенази

@

 

#1

Препарати з цієї групи лікарі-стоматологи використовують при операціях для зниження секреції слинних залоз, запобігання ларингоспазму, нудоти, брадикардії. Назвіть групу препаратів.

%!100%М-холіноблокатори

%0%антихолінестеразні засоби

%0%міорелаксанти

%0%М-холіноміметики

%0%реактиватори холінестерази

@

 

#1

При щелепно-лицевій операції в стаціонарі, лікар-стоматолог для премедикації, з метою зменшення почуття жаху та для потенціювання дії анестетиків, хворому призначив транквілізатор – похідне бензодіазеліну. Який з перерахованих засобів призначив лікар ?

%!100%Діазепам

%0%Дроперідол

%0%Атропін

%0%Сульпірид

%0%Аміназин

@

 

#1

Хворому із стрептококовою інфекцією ясен було призначено препарат, що містить у своїй структурі бета-лактамне кільце. Який препарат відноситься до цієї групи ?

%!100%Бензилпеніцилін

%0%Рифампіцин

%0%Еритроміцин

%0%Стрептоміцина сульфат

%0%Левоміцетин

@

 

#1

При артриті суглобу щелепи стоматолог призначив препарат, що належить як до групи ненаркотичних анальгетиків, так і до нестероідних протизапальних засобів, переважно впливає на циклооксигеназу-2 і має помірний подразнюючий вплив на слизову оболонку травного каналу. Назвіть цей препарат.

%!100%Мелоксикам

%0%Індометацин

%0%Диклофенак-натрію

%0%Кислота ацетилсаліцилова

%0%Ібупрофен

@

 

#1

У хворого після видалення зуба з’явився стійкий біль за грудиною. Після вживання під язик антиангінального засобу, біль за грудиною зник, але хворий поскаржився на головний біль і головокружіння. Який препарат використав хворий ?

%!100%Нітрогліцерин

%0%Анаприлін

%0%Метопролол

%0%Валідол

%0%Верапаміл

@

 

#1

У хворого на гіпертонічну хворобу після стоматологічних маніпуляцій розвинувся гіпертонічний криз. Які з нищеперерахованих препаратів треба призначити хворому ?

%!100%Магния сульфат

%0%Кордарон

%0%Апресин

%0%Метилдофа

%0%Резерпин

@

 

#1

Під час прийому у стоматолога у хворої розвинувся приступ бронхоспазму, який був купірован введенням 5% розчину ефедрину гідрохлориду. Через 20 хв приступ повторився. Повторне введення ефедрину не мало ефекту у зв’язку з розвитком тахіфілаксії. Який механизм лежить в основі розвитку цього явища?

%!100%Виснаження депо медіатору в пресинаптичних закінченнях

%0%Блокада адренорецепторів

%0%Активація адренорецепторів

%0%Матеріальна кумуляція препарату

%0%Індукція микросомальних ферментів печінки

@

 

#1

Жінка 63 років приймала пірацетам для відновлення функції ЦНС після ішемічного інсульту. Стан хворий значно покращився. Який механізм дії даного препарату?

%!100%Покращення метаболізму в ЦНС

%0%Блокада дофамін-гідроксилази

%0%Блокада холінацетилази

%0%Блокада катехол-о-метилтрансферази

%0%Блокада моноамінооксидази

@

 

#1

До стоматолога звернувся хворий із скаргою на зубний біль. Під час попередньої розмови лікар дізнався, що хворий страждає на паркінсонізм і тому приймає М-холінолітик циклодол. Який супутній ефект циклодолу у хворого може очікувати

%!100%Сухість у роті

%0%Звуження зіниць

%0%Брадікардія

%0%Бронхоспазм

%0%Підвищена пітливість

@

 

#1

До щелепно-лицьового відділення доставили хворого з переломом нижньої щелепи. Було вирішено з’єднання кісток провести хірургічним методом під наркозом. Після внутрішньовенного введення міорелаксанту спостерігались короткочасні фібрилярні скорочення м’язів обличчя хворого. Який міорелаксант було застосовано?

%!100%Дитилін

%0%Тубокурарина хлорид

%0%Пипекуроній бромід

%0%Діазепам

%0%Меліктин

@

 

#1

Сердечные гликозиды уменьшают активность калий-натриевой АТФ-азы. Как при этом изменяется возбудимость сердечной мышцы ?

%!100%Снижается

%0%Увеличивается

%0%Не изменяется

%0%Значительно увеличивается

%0%Исчезает

@

 

#1

Хворому для лікування ІХС був призначений бета-адреноблокатор, через деякий час у нього з’явився кашель, бронхоспазм. У якого з перелічених засобів є така побічна дія

%!100%Анаприлін

%0%Талінол

%0%Атенолол

%0%Фєнігидин

%0%Метопролол

@

 

#1

Хворому з артритом тазостегневого суглоба лікар призначив протизапальний препарат – селективний інгібітор ферманту циклооксигенази-2. Що це за препарат?

%!100%Мєлоксікам

%0%Індомєтацин

%0%Вольт арен

%0%Ібупрофен

%0%Кислота мєфєнамова

@

 

#1

Хворому на гостру серцеву недостатність було введено серцевий глікозид швидкої дії. Який з перелічених засобів було назначено?

%!100%Строфантин

%0%Адонізид

%0%Дигітоксин

%0%Целанід

%0%Мілринон

@

 

#1

Хворому для короткочасного хірургічного втручання зробили нейролептанальгезію шляхом введення фентаніла і дроперидола. Що з перелічених явищ обґрунтовує досягнення знеболювання, достатнього для проведення операції?

%!100%Потенціювання

%0%Кумуляція

%0%Сумація

%0%Сенсибілізація

%0%Прямий синергізм

@

 

#1

В комплексне лікування пародонтозу призначили вітамінний засіб з вираженою судиннорозширюючою діэю. Визначити цей препарат?

%!100%Кислота нікотинова

%0%Кислота аскорбінова

%0%Тіаміну хлорид

%0%Піридоксину гідрохлорид

%0%Ретинолу ацетат

@

 

#1

Через декілька днів після постійного застосування препарату для профілактики нападів бронхіальної астми у пацієнта порушився сон. Який з препаратів є вірогідною причиною цього стану?

%!100%Ефедрин

%0%Еуфілін

%0%Платифілін

%0%Адреналін

%0%Сальбутамол

@

 

#1

У поліклініку звернувся хворий зі скаргами на болі за грудиною, задишку, серцебиття. Після обстеження лікар діагностував у хворого ІБС і призначив верапаміл. Який механізм дії даного препарату?

%!100%Блокує кальцієві канали

%0%Блокує альфа-адренорецептори

%0%Блокує бета-адренорецептори

%0%Блокує калієві канали

%0%Блокує натрієві канали

@

 

#1

Для купірування гіпертонічного кризу лікар призначив клофелін. До якої групи за механізмом дії відноситься зазначений лікарський засіб?

%!100%Центральних альфа 2-адреноміметиків

%0%альфа-адреноблокаторів

%0%Неселективних альфа-адреномиметиків

%0%Селективних альфа 1-адреномиметиків

%0%Селективних бета1- адреноблокаторів

@

 

#1

Під час призначення лікарських препаратів лікар має пам’ятати про можливі побічні ефекти, інтенсивність яких, за звичай, є дозозалежною. Виразність яких побічних ефектів не залежить від дози?

%!100%Алергічних.

%0%Ушкоджуючих [токсичних].

%0%Фармакодинамічних [прямої дії].

%0%Лікарської резистентності.

%0%Ефекту післядії.

@

 

#1

Хворому на гостру серцеву недостатність з рефрактерністю до серцевих глікозидів було введено добутамін. Який механізм дії у цього препарату?

%!100%Стимулювання бета1-адренорецепторів

%0%Комплексоутворення з фосфоліпідами мембрани

%0%Блокада К+, Na+- АТФ-ази

%0%Пригнічення активності фосфодіестерази

%0%Підвищення тонусу n.vagus

@

 

#1

Хворому на мигтливу аритмію, в анамнезі у котрого бронхіальна астма, треба призначити протиаритмічний засіб. Який препарат з цієї групи протипоказан хворому?

%!100%Анаприлін

%0%Аймалін

%0%Верапаміл

%0%Ніфедипін

%0%Новокаїнамід

@

 

Категория: